Az elmúlt félévben Dabas felkerült az ország gasztronómiai térképére, aminek nem más az oka, mint egy újonnan nyílt, izgalmas delikát és bisztró. Kevesebb mint egy órára Budapest belvárosától igazi gourmet mennyország vár ránk, ami kirándulási úticélnak sem utolsó, de a helyiek körében is kedvenc. A Dabas Deli · Bistro egy világutazás vége, és egy ízutazás kezdete.
Dabas gourmet helyének eredettörténete meglehetősen messzire nyúlik vissza. „Az elmúlt évtizedek során rengeteget utaztam a világban, elsősorban olyan tájakra, amiket a legkevésbé sem a fényűző turistacélpontok közt jegyeznek. Utazásaim közben végig ott motoszkált bennem, hogy kellene otthon nyitni egy olyan helyet, ahova jó elmenni reggelizni, ahol a legjobb kézműves kávékat kóstolhatod, hoz egy őszinte, mégis élményekkel teli bisztrókonyhát, delikáteszében pedig megtalálod a top gasztronómia alapjait” – meséli Pócsik László.
A VIDÉK ESSZENCIÁJA
Pedig Pócsik László a legkevésbé sem a vendéglátásban töltötte az elmúlt évtizedeket. A Dabas Deli · Bistro tulajdonosa élete nagyobbik részében a járműiparban dolgozott: autó- és motorszalonja, illetve egy terepjáró-átépítéssel foglalkozó manufaktúrája van. Ez utóbbi mellé fontos hozzátenni, hogy Lászlóék csapata a magyarok közül egyedüliként nyert kategóriát a legendás Dakar ralin.
Ahogy az élet megannyi területén, a nyugdíj-megtakarításoknál is egyszerre várnak rugalmasságot és stabilitást a magyarok. Az irány tehát egyértelmű, a jó hír pedig, hogy van válasz erre a két különböző igényre.
Az elmúlt időszak számos olyan élethelyzetet eredményezett, melyekben a rugalmasság és a stabilitás egyszerre váltak fontossá. Ez a kettősség formálja jelenleg azt is, hogy mit gondolnak az aktív dolgozók a nyugdíjas évekről és a nyugdíjas évekre való felkészülésről. Egy nemrég elvégzett reprezentatív kutatásunk szerint a magyarok átlagosan kilenc évvel hamarabb szeretnének nyugdíjba vonulni, mint amit reálisnak tartanak, ugyanakkor minden negyedik honfitársunk arra készül, hogy a nyugdíj mellett is dolgozni fog. Az ellentmondás nem véletlen: a megkérdezettek negyede attól tart, hogy az állami nyugdíj összege a nyugdíj előtti jövedelem alig több mint felét fogja kitenni, bőséges vagy legalábbis kényelmes életre így csupán 13 százalékuk számít.
Annak ellenére, hogy a nyugdíj melletti munkavégzés reális alternatívái lehetnek a nyugdíjcélú megtakarítások, csupán a megkérdezettek negyede tett már félre valamilyen formában a nyugdíjas évekre, ezzel megteremtve a stabilitást. Akik ezt megtették, viszonylag fiatalon, 34 évesen kezdték meg a nyugdíj időszakára való takarékoskodást, ami nagyon jó hír.
A hosszú tartam alatt persze nagyon sokféle élethelyzet jelentkezhet, olyan is, amikor a takarékoskodás átmenetileg háttérbe kerülhet. Ezt a dilemmát a kutatás eredményei is alátámasztották: tíz megkérdezettből közel hatan elgondolkodnának egy nyugdíjbiztosítás megkötésén, ha nem kellene minden hónapban fixen befizetni ugyanazt az összeget.
A kettős ügyféligényekre reflektálva a Groupama Biztosítónál az új Next Élet- és Nyugdíjbiztosításainkat már úgy alakítottuk ki, mint egyfajta malacperselyt: elindítható egy egyszeri összeggel és az bármikor átalakítható rendszeres megtakarítássá vagy havi kisebb összegekkel, ami bármikor módosítható vagy éppen szüneteltethető. Mindezt alacsony költségszinten, sőt a piaci gyakorlattal szemben kezdeti költségek felszámítása nélkül.
Mi hiszünk abban, hogy olyan konstrukciókat ajánlunk ügyfeleinknek, amivel magabiztosan tervezhetnek, és nem kell, hogy félelemmel vagy aggodalommal gondoljanak nyugdíjas éveikre.
Füzes Edit, a Groupama Biztosító lakossági személybiztosítási termékmenedzsment vezetője
Régóta tudjuk, hogy az adat értékes, azt viszont nem mindenki tudja, hogyan csináljon belőle igazi értéket. Sok vállalat még csak most kezdi felismerni, hogy valójában milyen lehetőségeket tartogatnak az adatalapú megoldások.
Harmadszor készítjük el röviddel a választások előtt a Forbes milliárdoslistáját. Nem csak a mi hétköznapjainkat itatja át a politika szinte száz százalékosan, a leggazdagabb magyarokat sem mozgatta meg soha ennyire. Van, aki előremenekül, van, aki nyíltan állást foglal, és olyan is, aki maga venné át az egész ország vezetését. Egy dolog biztos: sokan érezhetik úgy, hogy nagyobb a tét, mint valaha.
Péter Vladimir a Kádár-korszak légüres terében teremtette meg a modern magyar tervezőművészet, az ékszerhordás kultúráját. Műfajt, iskolát és szakmát hozott létre: iparművészek generációit nevelte értő, gondolkodó tárgyalkotásra. Ma Wladis névjeggyel fémjelzett darabjainak felismerése nem igényel szakértő szempárt, egyedi alkotásai összetéveszthetetlenek a testékítők köreiben.