Szlovákia téli élményei elérhető közelségben vannak, a Magas- és Alacsony-Tátra legnépszerűbb síterepeit ráadásul már világkupasztárok is tesztelték. Modern síközpontok, közvetlen buszjárat Budapestről, komplex élmények és mindezek szervezésére külön összefoglaló oldal (Gopass): számos okunk van tehát arra, hogy az idei télen Szlovákia felé vegyük az útirányt. 1. IGAZI SÍPARADICSOM Az ország a világon a 10. helyen […]
Szlovákia téli élményei elérhető közelségben vannak, a Magas- és Alacsony-Tátra legnépszerűbb síterepeit ráadásul már világkupasztárok is tesztelték. Modern síközpontok, közvetlen buszjárat Budapestről, komplex élmények és mindezek szervezésére külön összefoglaló oldal (Gopass): számos okunk van tehát arra, hogy az idei télen Szlovákia felé vegyük az útirányt.
1. IGAZI SÍPARADICSOM
Az ország a világon a 10. helyen áll a síelők számát tekintve (a lakosság 18 százaléka). A legjobb minőségű síterepek az Alacsony- és Magas-Tátra legnagyobb és legmodernebb síközpontjainál találhatók. Mindenhol kiváló minőségű hóágyúrendszerrel garantálják a síelést az év 5 hónapjában. Ráadásul Szlovákia kényelmesen megközelíthető vonattal, Budapestről autóval 4 óra, közvetlen buszjárattal 5 és fél óra alatt már a Tátrában vagyunk.
Jobban szeretem, ha Csányi Sándor és Felcsuti Zsolt áll a lista élén, mint amikor Mészáros Lőrinc. Mészáros Lőrinc egy nagy, országos kacsintás, egy méretes idézőjel. Csányi Sándor sem mentes a politikai kapcsolatoktól, a háttéralkuktól és összefonódásoktól, de az elmúlt harminc évben azt is megmutatta, hogy építkezni és piaci viszonyok között versenyezni is tud. Felcsuti Zsolt pedig arra jó […]
Jobban szeretem, ha Csányi Sándor és Felcsuti Zsolt áll a lista élén, mint amikor Mészáros Lőrinc. Mészáros Lőrinc egy nagy, országos kacsintás, egy méretes idézőjel. Csányi Sándor sem mentes a politikai kapcsolatoktól, a háttéralkuktól és összefonódásoktól, de az elmúlt harminc évben azt is megmutatta, hogy építkezni és piaci viszonyok között versenyezni is tud. Felcsuti Zsolt pedig arra jó példa, hogy egy Magyarországon sikeres céget apjától átvéve lehet a világpiacon is sikeressé tenni. Három helyezett, három világ. De van még más is ezen a listán.
Végre, végre itt egy huszonéves, aki jött, és társával egy akkora startupot épített, hogy az ország ötven leggazdagabbja közé katapultálta magát. A Seon a szemünk előtt nőtt ki a földből (legalábbis azoknak a szeme előtt, akik olvasnak minket itt és a Forbes.hu-n), és a határ a csillagos ég. Ott, ahol egyszer régen az észteknek a Bolt volt, a románoknak az Uipath van, a cseheknek a Kifli.hu anyacége, a Rohlik világít. Ilyen magyar csillagot szeretnénk már régóta látni az égen. Egy unikornis nekünk is összejöhet, hogy mutassa az utat a többieknek. Igen, lehetséges magyarként, Magyarországról indulva, akár a 2020-as években is.
Utána jöhetne még egy álom. Az első selfmade fiatal után feltűnik majd az első selfmade nő is a gazdaglistán. Az ötven név közül most ketten vannak nők. Demján Sándorné özvegyként van jelen, Hermann Kamilla tevékenyen és vezető pozícióban vett részt az Indotek ingatlanbirodalom felépítésében, de a gazdaglistára azután került fel, hogy elvált férjétől, Jellinek Dánieltől. Ez van most, és ha ez van, ezt kell megváltoztatni.
Csányi Sándor 2023-as elsőségéhez nagyban hozzájárult a vagyonának legnagyobb részét adó Bonafarm erős teljesítménye. A cég élén jó ideje elsőszülött fia, Attila áll, aki így már nemcsak örökös, de a vagyon gyarapítója is. A címlapinterjút érdemes éles szemmel követni, a hosszú szakmázások között, itt-ott egy-egy személyes részlet is helyet kap. Kirajzolódik egy SAP táblázatokat bújó menedzser képe, aki az évek során (amíg három gyermeke is született) megbirkózott a súlyos apai örökséggel, belenőtt a magyar mezőgazdaság legnagyobb cégének irányításába. A Túró Rudi-gyártás üzleti műhelytitkain kívül (kész kis esettanulmány!) leszűrhető az is, hogy Csányi Attila édesapjától eltanulta, hogy figyelme és elismerése legalább annyira forduljon a vidéki élet felé, mint az elegáns városi bennfentesek irányába – még ha az utóbbiban is magától értetődően otthonosan mozog.
Aki pedig ráun a magyar gazdasági elit bújására (és rá lehet), engedjen ki Háy Jánossal vagy annak a gombatermesztő családi vállalkozásnak a sztorijával, amit Somosné Nagy Adrienn (!) vezet. A Bonafarm téliszalámija után a gombák már Kásás Tamásnak is barátságosabbak lesznek, az egykori világklasszis vízilabdázó etikai vegán, és erről szívesen beszél is. Na, nem itt, hanem a Zöld Forbesban, ami december közepe óta kapható.
Tetőző infláció, fenyegető dízelhiány és a sokat emlegetett technikai recesszió, ami nemcsak nálunk, de az unióban is bontogatja szárnyait. Elemzők, piackutatók jövő évi prognózisaiból válogattunk. Jöhet a 400 alatti euró?
Úgy tűnik, semmi nem állíthatja meg a hiphopszupersztár Megan Thee Stalliont, hogy a példaképéhez, Beyoncéhoz hasonlóan birodalmat építsen. A zeneipar gyilkos – de ő már túlélte anyja halálát, gyűlölködők hadseregét és most egy betörést is.
Néhány barát összefogott, és kiválasztottak két nonprofit szervezetet, hogy jó szívvel ajánlják őket azoknak, akik rendszeresen szeretnének támogatni gyerekeket segítő ügyeket. Több mint húszmillió forint adomány mellett jótékonysági pókerversenyen is szereztek már bevételt az Új Start és az Igazgyöngy Alapítványnak, és örülnének, ha adakozási modelljük minél inkább elterjedne.
Írta és illusztrálta: Háy János Az elméleti fizika terelte a helyes útra. Amikor feketén-fehéren kiderült, hogy semmi sincs feketén-fehéren, hogy a newtoni tapasztalás puszta látszat, mert a nyilvánvaló dolgok mögött egészen más folyamatok zajlanak. Biztos volt benne, hogy a háttérben titkos erővonalak vannak, amiket a gazdaság szereplői, a tőketulajdonosok mozgatnak, s hogy minden, ami látható, a bankok például, meg azok a számlák, amikbe betekintést […]