Ritkán – de szerencsére azért egyre gyakrabban – látni olyan igényes felújítást, mint ezé a balatonszepezdi villaépületé. Tulajdonosai kifejezetten egy régi épületet szerettek volna megmenteni, de a villa kényelmét vendégként most a családon kívül más is élvezheti.
Adott egy gyönyörű villa vastag falakkal, klasszikus oszlopokkal, fa spalettákkal, háború előtti cserepekkel, kőlapokkal. Ha igaz, valamikor 1929-ben épülhetett. Annyi bizonyos, hogy 1926-ban, amikor a 71-es főutat építették, készült egy fotó a hegyoldalról, és csak a szomszédos villa állt itt, ez az épület még nem.
A terület egyébként egy bizonyos Virius Vince tulajdona volt, akiről a későbbi fürdőtelep is a nevét kapta. Ő először írnok, tiszttartó, majd jószágigazgató lett egy osztrák tábornok lesencetomaji birtokán, majd megvásárolta a szepezdi erdő melletti területet. Itt a filoxéravész után új fajokkal telepítette be a szőlőültetvényeket, később saját költségén hajókikötőt (1912) és vasúti megállót (1913) is kialakított. A terület egy részét parcellázta, és eladta főként városi értelmiségi vásárlóinak, és ők aztán nyaralókat, villákat építettek maguknak. Az épület tehát az 1920-as évek közepén még nem állt, 1935-ből viszont ismerünk egy hirdetést a Magyar Hírlapból, amiben mint penziót hirdetik, és ismert egy fotó is, amin a Mária-Villa név olvasható. A második világháború után aztán új tulajdonosai lettek, később ismét, mindez átépítésekkel is együtt járt. Harmadik tulajdonosa egy olyan mecénás volt, aki sok színésszel jóban volt, és a szepezdi nyaraló állítólag színészbuliknak is helyet adott.
Ékszerspecialista, üzletember és influenszer: Horváth László nem csak hazánkban elismert szakember, nemzetközi szinten is erős márkákat képvisel, miközben saját brandjét is építi. A budapesti székhelyű véleményvezér gyerekkorában szeretett bele az ékszerek és drágakövek világába, történetéből látszik, hogy a minőség és a szaktudás iránti elkötelezettség meghozta a gyümölcsét. A HL Ékszer alapítójával beszélgettünk az ékszer-óra szakmáról, […]
Ékszerspecialista, üzletember és influenszer: Horváth László nem csak hazánkban elismert szakember, nemzetközi szinten is erős márkákat képvisel, miközben saját brandjét is építi. A budapesti székhelyű véleményvezér gyerekkorában szeretett bele az ékszerek és drágakövek világába, történetéből látszik, hogy a minőség és a szaktudás iránti elkötelezettség meghozta a gyümölcsét. A HL Ékszer alapítójával beszélgettünk az ékszer-óra szakmáról, közösségi médiáról, hamarosan megjelenő könyveiről, na meg a hazánkban gyártott saját befektetési 999,9 aranyérméről.
Mesélsz az olvasóknak a szakmai múltadról?
HL: Az ékszerek iránti szerelem 12 évesen fertőzött meg, már akkor balatoni strandbejárat mellett „kereskedtem”. Ebből lettem aztán kiskereskedő, majd a 2008-as válság után nagykereskedő, ékszertervező és gyártó. Rövid idő alatt Közép-Európa szintűvé fejlődtünk, 59 fő dolgozott nekem az ékszermanufaktúrában, miközben nemzetközi szinten is elkezdtem foglalkozni az ékszer-óra promócióval. 2015-ben kiszálltam a vállalkozásaimból, felhagytam a promócióval is, csak ékszereimet terveztem. Két évvel ezelőtt visszatérve ékszerspecialistaként kezdtem el dolgozni, így született meg a márkám, a HL Ékszer.
Ékszerspecialistaként pontosan mivel foglalkozol?
HL: Sokféle tevékenységből áll össze a mindennapi munkám. Felépítettem egy erős social media jelenlétet, TikTok, Instagram és Youtube (@hlekszer.official) csatornáimra gyártok edukációs, szórakoztató és promóciós tartalmakat is. Engem is meglepett, hogy itthon mekkora az igény az általam képviselt felső kategóriájú ékszer-óra típusú kontentre, havonta organikusan több mint kétmilliós nézettséget érek el. Együtt dolgozom ékszer és óra üzletekkel, ami nem csak szakmai tanácsadást jelent, hanem azt, hogy az én közösségi média csatornáimon keresztül hirdetve tudják a forgalmukat növelni. Nemzetközi ékszerkiállításokra járok rendszeresen több mint 20 éve, ahonnan jelenleg bemutatom és hazahozom a legfrissebb trendeket. A mai napig sok nemzetközi kapcsolatot ápolok az iparágban, gyártókkal és forgalmazókkal egyaránt, és a világ legnagyobb ékszermárkáival, a Cartier-vel és a Tifanny-val is szoros együttműködésben vagyok. Az ő privát bemutatóikon, üzleteikben is készítek tartalmat a csatornáimra.
Több mint 30 éve dolgozol az iparágban, 50 évesen pedig a közösségi médiát is meghódítottad. Mi a sikered kulcsa?
HL: Ha valami érdekel, akkor sokat képzem magamat, hogy a legjobb minőségben, a legmaximálisabb teljesítményt nyújtva tudjam megvalósítani, amit a fejembe vettem. Az így megalapozott szakmai tudás biztosítja a sikereimet és a hitelességet. Ezen kívül lényeges a habitus, a személyiség, a határozottság és az, hogy mindig naprakész legyél.
Az évek során több millió ékszert és órát adtál el, mi következik ezután?
HL: Folytatom azt a munkát, amit néhány éve elkezdtem. Ezen kívül hamarosan elérhető lesz a saját 999,9 befektetési aranyérmém. Idén jelenik meg Gyémánt és ékszer címmel szakmai könyvem. Jövőre pedig kiadásra kerül üzleti sikerkönyvem „38 évesen, hogy lettem milliárdos” címmel.
Ebben a formában az első, Magyarországon gyártott befektetési aranyérem
A 999,9 színarany 12 grammos érme az első olyan befektetési arany, amit Magyarországon gyártanak ebben a stílusban. A minőséget Horváth László dombornyomású portréja és márkájának logója biztosítja.
A JTI Hungarynál hisznek abban, hogy felnőtt, jól informált emberek szabadon hozhassanak döntéseket a saját életükkel kapcsolatban – akár a dohánytermékek fogyasztásával kapcsolatban is. A fogyasztóknak hamarosan egy új, innovatív terméket is kínálnak majd választásra Magyarországon is. Idén 15. éve van jelen a magyar dohánytermék-piacon a JTI Hungary Zrt., és egyáltalán nem túlzás ezt a […]
Ha változatosan táplálkozunk, nagy valószínűséggel nem alakulnak ki olyan hiányok a szervezetünkben, amiket mesterséges készítmények állandó szedésével kellene pótolnunk. Hacsak nem indokolt valamilyen betegség miatt, inkább kúraszerűen fogyasszuk az étrend-kiegészítőket, és a zöldségek, gyümölcsök mellett együnk rendszeresen olajos magvakat, hüvelyeseket és halat!
Túl a gigantikus tavalyi buktán, most ősztől tudunk könnyedén inflációt megverve befektetni. Legfőbb ideje, hogy a lehető legtöbbet visszahozzuk abból, amit az eszközárak szakadása elvitt, az infláció meg felzabált. De hogyan? Tizennégy oldalon előbb 7+7 kérdés és válasz arról, miért fulladt ki egyszerre a kötvény- és a részvénypiac, miért lett ekkora sztár a magyar állampapír, és hogy mi jön ezek után. Aztán 4 kínzó dilemma arról, hogy mi a nyerő. Forint vagy deviza, papír vagy tégla, állampapír vagy bármi más, és hogy belevegyünk-e az aktuális tőzsdei mániába. És még: 7 profi befektető friss portfólióajánlása.
Elvesztél a szűrővizsgálatok tengerében? A hazai népegészségügyi központ, valamint amerikai források ajánlásai alapján összeszedtük, mikor mire célszerű elmenni – akkor is, ha Magyarországon lényegében nincsenek kötelezővé tett szűrővizsgálatok. Magas kockázati besorolással vagy pozitív családi kórtörténettel pedig érdemes lehet még hamarabb konzultálni a háziorvosoddal.