Van a Földközi-tenger partján egy város, amelyről minden látogató egy kicsit más élményt visz haza: van, aki a múzeumok végtelen kínálatában merül el, másokat az éjszakai élet sokszínűsége és a homokos tengerpart ragad magával, megint mások a gasztronómiát és piacok különleges hangulatát emelik ki beszámolóik során. Egy biztos: Tel-Aviv mindenki számára tartalmas időtöltést kínál. Az […]
Van a Földközi-tenger partján egy város, amelyről minden látogató egy kicsit más élményt visz haza: van, aki a múzeumok végtelen kínálatában merül el, másokat az éjszakai élet sokszínűsége és a homokos tengerpart ragad magával, megint mások a gasztronómiát és piacok különleges hangulatát emelik ki beszámolóik során. Egy biztos: Tel-Aviv mindenki számára tartalmas időtöltést kínál.
Az ezerarcú város idén nyáron a hét hat napján elérhető Izrael nemzeti légitársasága, az EL AL jóvoltából, ráadásul a jegyár tartalmazza a kézipoggyászt és a fedélzeti étkezést is. Megmutatjuk, mit rejteget számodra Tel-Aviv!
Augusztus 19. és 27. között rendezik meg Budapesten a világ harmadik legnagyobb sporteseményét, a szabadtéri Atlétikai Világbajnokságot. Tíz fontos, érdekes adat.
1. 49 versenyszám A 24 férfi és női versenyszám mellett lesz egy 4 × 400 méteres vegyes váltó is. A csapatoknak két férfiból és két nőből kell állniuk.
2. 2000 atléta A 147 éremért küzdő sportolók majd kétszáz országból jönnek. Oroszország és Fehéroroszország nem küldhet versenyzőket az atlétikai világszövetség eseményére.
3. 25 magyar induló 18 versenyszámban. A legjobb kvalifikációs helyet a kalapácsvető Halász Bence szerezte meg 80,92 méteres dobásával. Ez elmarad Annus Adrián országos rekordjától, de az előző vébén bronzérmet ért volna (Halász akkor ötödik lett).
4. 246,5 milliárd forint Itt állt meg, elvileg, a Ferencváros és Csepel határára felépített Nemzeti Atlétikai Központ költsége. A kormány trükkösen nem számította hozzá a stadion építési költségét a világbajnokság költségeihez – ha így számoljuk, akár nyereséges is lehet a rendezés.
5. 105 ezer négyzetméter Ennyi térkövet tettek le a stadion környékének burkolásánál. ezerkamionnyi fuvar volt.
6. 1,958 millió forint Majdnem kétmillió forint az ára, ha valaki közvetlenül a célvonalhoz szeretne all in bérletet vásárolni. Érdekesség, hogy a délelőtti programokra, napijeggyel akár 6900 forintért is beülhetünk a befutóhoz legközelebbi szektorba.
7. 400 ezer Ennyi jegyet kellene eladni a telt házas rendezvényhez. A néhány nappal korábban esedékes Szigetre ennél többen szoktak jönni, tavaly 450 ezren buliztak a fesztiválon.
8. 8,3 milliárd forint A PwC hatástanulmánya szerint a külföldi vendégek ennyit költhetnek Magyarországon a világbajnokság ideje alatt.
9. 40 év Ennyi ideje tartja magát az atlétika legmakacsabb világrekordja. A csehszlovák Jarmila Kratochvílová 1983-ban 1:53:28-at futott 800 méteren, és a második köre gyorsabb volt, mint az első. Idén Kéri Biankának is szurkolhatunk, de a fő esélyes az amerikai Athing Mu, az előző világbajnokságon is ő nyert.
10. 243 centiméter Budapesti atlétikai világbajnokságon nem újdonság a világrekord: a kubai Javier Sotomayor ilyen magasra ugrott 1989-ben – igaz, fedett pályán. Azóta senki sem tudta túlszárnyalni. Augusztusban a regnáló világbajnok, a katari Mutaz Essa Barshim a szabadtéri rekordot is Budapesten állíthatja be.
Peták István és cége, az Oncompass húsz éve azon dolgozik, hogy feltérképezze a rosszindulatú daganatot okozó egyéni génmutációkat, így minél több rákbeteg jusson személyre szabott terápiához. Az Oncompass spinoffjával, az amerikai piacra csaknem hárommillió dollárnyi befektetéssel most belépő Genomate-tel ők hozhatják el a precíziós onkológia végső forradalmát. A Fehér Ház is felfigyelt rájuk.
Ki a legismertebb? Ki a legprofibb? Ki tudja (sok) pénzzé tenni sztárságát? Kire kíváncsiak legtöbben? Kitől vennének meg bármit, mert annyira hiteles? A sztárstátusz sok összetevős, a látszatnál komplexebb és képlékenyebb jellemző, nem is képes mindenki tartósan reflektorfényben maradni. Azért van néhány állócsillag, vannak visszatérők, és mindig jönnek friss és gyorsan emelkedő ünnepeltek. Forbes-celeblista és Forbes-Celebindex – minden eddiginél hosszabb és teljesebb formában.
Csonka Tivadar a 80-as években lett vállalkozó, amit nem nézett jó szemmel az akkori országvezetés. Családi vállalkozása túlélte a vegzálásokat, később megvett egy német üveggyártó céget, és ma már ők készítik a specialty kávék kedvelőinek egyik kedvenc kávékészítő eszközét. Az apa örökségét ma felesége és két fia viszi tovább, a vasfüggöny leomlása után harminc évvel a világ legmagasabb épületében is Csonkáék poharaiba töltenek.