Néhány barát összefogott, és kiválasztottak két nonprofit szervezetet, hogy jó szívvel ajánlják őket azoknak, akik rendszeresen szeretnének támogatni gyerekeket segítő ügyeket. Több mint húszmillió forint adomány mellett jótékonysági pókerversenyen is szereztek már bevételt az Új Start és az Igazgyöngy Alapítványnak, és örülnének, ha adakozási modelljük minél inkább elterjedne.
„Most jutottam el oda, hogy havonta húsz–harmincezer forintot megengedhetek magamnak arra, hogy minden szívfájdalom nélkül adományozzak. És van néhány ismerősöm, barátom, akik ezt szintén megengedhetik maguknak, jó lelkük is van. Ugyanakkor nem tudom nyilván, hogy ki kit támogat, kinek mi fér bele, ezért senki se tekintse elvárásnak a felvetést. Akinek ez működhet, annak örülünk, akinek bármiért nem, tök rendben van az is.”
Négy barátjának írta ezt e-mailben 2021 elején Tóth Balázs ügyvéd, aki mintegy húsz éve dolgozik civil szervezetekkel (régebb óta a Helsinki Bizottsággal, most pedig az atlatszo.hu-nak is ő az egyik ügyvédje). Miskolcon, az Avas lakótelepen nőtt fel, közelről ismeri a szegénységet – a címzettek viszont részben más háttérből jönnek. Balázs szerint ötüknek mégis ugyanaz az értékrendjük, és amikor korábban jótékonykodásra kérte őket, mindig segítettek.
„Ma két szélsőséges támogatási modell létezik: egy milliárdos létrehoz egy alapítványt, és azt dotál, akit és amit akar, míg az átlagember esetileg pár ezer forintot mikroadományoz. Közben a nonprofit szervezeteknek éppen az lenne a legfontosabb, hogy legyen kiszámítható bevételük.” Mind a négy kiszemelt barátnak – Kutas Gábor tőkepiaci és ingatlanbefektetési szakembernek, Szántó András tőkepiaci szakértőnek, Kádár Attila ügyvédnek, valamint az ingatlanüzemeltetéssel és -befektetéssel foglalkozó Kertai Zsoltnak – belefért a megcélzott, évi minimum kétszázezer forintos fix támogatás. „Ha öten évi egymilliót összerakunk, az is több a semminél, de biztosan találunk még erre nyitott barátokat és ismerősöket” – gondolkodott tovább Kutas Gábor.
Dinamikusan fejlődő üzleti tanácsadó cég innovációja teszi múltidőbe a klasszikus tanácsadást a piacon. A Sciencer szoftvere igazi újgenerációs üzleti megoldás a hazai vállalkozások számára, támogatásával minden vállalkozás maga tervezheti meg stratégiai lépéseit. Az egymással integráltan működő, iparágspecifikus tartalommal elérhető Business Model Canvas üzleti és pénzügyi tervező által maga lehet a vállalkozása személyes tanácsadója. A pályázatokhoz […]
Dinamikusan fejlődő üzleti tanácsadó cég innovációja teszi múltidőbe a klasszikus tanácsadást a piacon. A Sciencer szoftvere igazi újgenerációs üzleti megoldás a hazai vállalkozások számára, támogatásával minden vállalkozás maga tervezheti meg stratégiai lépéseit. Az egymással integráltan működő, iparágspecifikus tartalommal elérhető Business Model Canvas üzleti és pénzügyi tervező által maga lehet a vállalkozása személyes tanácsadója. A pályázatokhoz szükséges anyagok előkészítésének a káosza így lesz a múlté. Dobos Vivien ügyvezetővel többek között erről az innovatív tanácsadói modellről beszélgettünk.
Milyen szakmai tapasztalatok vezettek az új szoftver megalkotásához?
Csapatunk minden tagja a tanácsadói piacról érkezett, így az innovációs, menedzsment, jogi, és befektetői tanácsadásból összegyűlt tapasztalatok összeadódtak, hogy közösen megalkossuk azt az online szoftvert, ami akár a saját tanácsadói szolgáltatásunkat is képes kiváltani, ahol a vállalatok maguk mennek végig azokon a lépéseken, melyeket tradicionális esetben egy személyes tanácsadás során közösen tennék meg. Több mint 20 fős csapatban dolgoztunk szorosan együtt annak érdekében, hogy az iparágat megreformáljuk, és 2022-ben egy megújult arculattal és kiterjesztett szolgáltatáscsomaggal jelenjünk meg.
Kinek szól a szoftver? Ki profitálhat használatával a legtöbbet?
A szoftver elsősorban olyan vállalati döntéshozóknak, vezetőknek előnyös, akik proaktív módon terveznék meg stratégiájukat, pályázati vagy egyéb tőke bevonására készülnek, vagy portfóliójuk diverzifikálása előtt állnak. A szoftver kiválóan alkalmazható vállalaton belüli ötletek kidolgozására is, akár teljes külső tanácsadói támogatás nélkül. Ezenkívül olyan tanácsadóknak is szól, akik saját munkájuk hatékonyabbá tételére a szoftvert saját ügyfeleikkel használnák, harmadrészt pedig olyan egyéni vállalkozóknak, akik több vállalat számára biztosítanak tanácsadói szolgáltatásokat.
Hogy működik pontosan a Sciencer tanácsadó szoftvere?
Ahogy minden üzleti tervezési folyamatban, nálunk is a problémák, megoldások, újító ötletek strukturált összegyűjtésével indul a munka. Ezt a célt szolgálják a sciencer.me. platformon elérhető tervező szoftverek. Business Model Canvas készítése a folyamat első lépése, amelyben a felhasználók végiggondolhatják az adott projekt minden paraméterét, közösen kollégákkal, ügyfelekkel. Ezen struktúrából gombnyomásra üzleti tervezet hozható létre, ahol a már kész gondolatokon túl egyszerű kérdéseket megválaszolva generálhatja le az ügyfél a kész tervét.
Ez a technológiai újítás képes a tanácsadást teljesen önállóvá tenni a vállalkozások számára, vagy továbbra is szükség lehet a tradicionális tanácsadásra?
A célunk az volt, hogy a tervezést önállóan is el lehessen végezni, ugyanakkor tapasztalataink azt mutatják, a tanácsadó jelenléte a folyamat elején, a konkrét célok pontos megfogalmazásában és a folyamat lezárásában, a kapott értékek értelmezésénél továbbra is jelentős hozzáadott értéket biztosít.
Női vezetőként mennyire lehet érvényesülni a szektorban?
Teljes mértékben. Mára szinte eltűntek a sztereotípiák, megváltoztak a hangsúlyos területek, megváltozott a menedzserektől elvárt skill-set is, hiszen maga a vezetéstechnika is változott. Úgy gondolom, ez számomra nem hátráltató tényező, sokkal inkább előnyt ad és adott mindig is. Tapasztalatom szerint, egy női vezető eltérő látásmódot adhat az üzleti döntésekben, olyan skill-set használatával, amely az elmúlt években kulcsfontosságú sikertényezővé vált.
Vajon eleget tudunk-e és értjük-e, hogy miért nincs egységes álláspont a férfi és női esélyek „egyenlőségével” kapcsolatban? Sokan, sokféle módon próbálták már a témát megközelíteni és változást elérni, változó sikerrel. Az EY és az Actionlab most olyan innovatív programot fejleszt, ami az érzelmek és a kölcsönös empátia irányából, a művészet eszközein keresztül világít rá fontos […]
A „szellemi szabadfoglalkozású fuldoklóból” lett vállalkozó Vaszkó László is rájár olívaolajokkal vetekedő kukoricaolajára, mert szereti vele a rántottáját. Családi vállalatuk pedig azóta állít elő gluténmentes tésztákat ipari mennyiségben, hogy a második generációt képviselő Gábor egy olasz tanulmányúton megvilágosodott, és kitalálta a legjobb technológiát. A Civitáé az ország egyik legnagyobb kukoricamalma és a legtöbb kukoricás innovációja, újabban ehető tányérokkal
és poharakkal turbózzák fel a bizniszt.
Tetőző infláció, fenyegető dízelhiány és a sokat emlegetett technikai recesszió, ami nemcsak nálunk, de az unióban is bontogatja szárnyait. Elemzők, piackutatók jövő évi prognózisaiból válogattunk. Jöhet a 400 alatti euró?
Egy hotel, ami azt az érzést adja, mintha a milliárdos barátodnál tennél látogatást a múlt századi Japánban. És egy étterem, ahol minden úgy történik, ahogy neked a legjobb.