Jobban szeretem, ha Csányi Sándor és Felcsuti Zsolt áll a lista élén, mint amikor Mészáros Lőrinc. Mészáros Lőrinc egy nagy, országos kacsintás, egy méretes idézőjel. Csányi Sándor sem mentes a politikai kapcsolatoktól, a háttéralkuktól és összefonódásoktól, de az elmúlt harminc évben azt is megmutatta, hogy építkezni és piaci viszonyok között versenyezni is tud. Felcsuti Zsolt pedig arra jó […]
Jobban szeretem, ha Csányi Sándor és Felcsuti Zsolt áll a lista élén, mint amikor Mészáros Lőrinc. Mészáros Lőrinc egy nagy, országos kacsintás, egy méretes idézőjel. Csányi Sándor sem mentes a politikai kapcsolatoktól, a háttéralkuktól és összefonódásoktól, de az elmúlt harminc évben azt is megmutatta, hogy építkezni és piaci viszonyok között versenyezni is tud. Felcsuti Zsolt pedig arra jó példa, hogy egy Magyarországon sikeres céget apjától átvéve lehet a világpiacon is sikeressé tenni. Három helyezett, három világ. De van még más is ezen a listán.
Végre, végre itt egy huszonéves, aki jött, és társával egy akkora startupot épített, hogy az ország ötven leggazdagabbja közé katapultálta magát. A Seon a szemünk előtt nőtt ki a földből (legalábbis azoknak a szeme előtt, akik olvasnak minket itt és a Forbes.hu-n), és a határ a csillagos ég. Ott, ahol egyszer régen az észteknek a Bolt volt, a románoknak az Uipath van, a cseheknek a Kifli.hu anyacége, a Rohlik világít. Ilyen magyar csillagot szeretnénk már régóta látni az égen. Egy unikornis nekünk is összejöhet, hogy mutassa az utat a többieknek. Igen, lehetséges magyarként, Magyarországról indulva, akár a 2020-as években is.
Utána jöhetne még egy álom. Az első selfmade fiatal után feltűnik majd az első selfmade nő is a gazdaglistán. Az ötven név közül most ketten vannak nők. Demján Sándorné özvegyként van jelen, Hermann Kamilla tevékenyen és vezető pozícióban vett részt az Indotek ingatlanbirodalom felépítésében, de a gazdaglistára azután került fel, hogy elvált férjétől, Jellinek Dánieltől. Ez van most, és ha ez van, ezt kell megváltoztatni.
Dinamikusan fejlődő üzleti tanácsadó cég innovációja teszi múltidőbe a klasszikus tanácsadást a piacon. A Sciencer szoftvere igazi újgenerációs üzleti megoldás a hazai vállalkozások számára, támogatásával minden vállalkozás maga tervezheti meg stratégiai lépéseit. Az egymással integráltan működő, iparágspecifikus tartalommal elérhető Business Model Canvas üzleti és pénzügyi tervező által maga lehet a vállalkozása személyes tanácsadója. A pályázatokhoz […]
Dinamikusan fejlődő üzleti tanácsadó cég innovációja teszi múltidőbe a klasszikus tanácsadást a piacon. A Sciencer szoftvere igazi újgenerációs üzleti megoldás a hazai vállalkozások számára, támogatásával minden vállalkozás maga tervezheti meg stratégiai lépéseit. Az egymással integráltan működő, iparágspecifikus tartalommal elérhető Business Model Canvas üzleti és pénzügyi tervező által maga lehet a vállalkozása személyes tanácsadója. A pályázatokhoz szükséges anyagok előkészítésének a káosza így lesz a múlté. Dobos Vivien ügyvezetővel többek között erről az innovatív tanácsadói modellről beszélgettünk.
Milyen szakmai tapasztalatok vezettek az új szoftver megalkotásához?
Csapatunk minden tagja a tanácsadói piacról érkezett, így az innovációs, menedzsment, jogi, és befektetői tanácsadásból összegyűlt tapasztalatok összeadódtak, hogy közösen megalkossuk azt az online szoftvert, ami akár a saját tanácsadói szolgáltatásunkat is képes kiváltani, ahol a vállalatok maguk mennek végig azokon a lépéseken, melyeket tradicionális esetben egy személyes tanácsadás során közösen tennék meg. Több mint 20 fős csapatban dolgoztunk szorosan együtt annak érdekében, hogy az iparágat megreformáljuk, és 2022-ben egy megújult arculattal és kiterjesztett szolgáltatáscsomaggal jelenjünk meg.
Kinek szól a szoftver? Ki profitálhat használatával a legtöbbet?
A szoftver elsősorban olyan vállalati döntéshozóknak, vezetőknek előnyös, akik proaktív módon terveznék meg stratégiájukat, pályázati vagy egyéb tőke bevonására készülnek, vagy portfóliójuk diverzifikálása előtt állnak. A szoftver kiválóan alkalmazható vállalaton belüli ötletek kidolgozására is, akár teljes külső tanácsadói támogatás nélkül. Ezenkívül olyan tanácsadóknak is szól, akik saját munkájuk hatékonyabbá tételére a szoftvert saját ügyfeleikkel használnák, harmadrészt pedig olyan egyéni vállalkozóknak, akik több vállalat számára biztosítanak tanácsadói szolgáltatásokat.
Hogy működik pontosan a Sciencer tanácsadó szoftvere?
Ahogy minden üzleti tervezési folyamatban, nálunk is a problémák, megoldások, újító ötletek strukturált összegyűjtésével indul a munka. Ezt a célt szolgálják a sciencer.me. platformon elérhető tervező szoftverek. Business Model Canvas készítése a folyamat első lépése, amelyben a felhasználók végiggondolhatják az adott projekt minden paraméterét, közösen kollégákkal, ügyfelekkel. Ezen struktúrából gombnyomásra üzleti tervezet hozható létre, ahol a már kész gondolatokon túl egyszerű kérdéseket megválaszolva generálhatja le az ügyfél a kész tervét.
Ez a technológiai újítás képes a tanácsadást teljesen önállóvá tenni a vállalkozások számára, vagy továbbra is szükség lehet a tradicionális tanácsadásra?
A célunk az volt, hogy a tervezést önállóan is el lehessen végezni, ugyanakkor tapasztalataink azt mutatják, a tanácsadó jelenléte a folyamat elején, a konkrét célok pontos megfogalmazásában és a folyamat lezárásában, a kapott értékek értelmezésénél továbbra is jelentős hozzáadott értéket biztosít.
Női vezetőként mennyire lehet érvényesülni a szektorban?
Teljes mértékben. Mára szinte eltűntek a sztereotípiák, megváltoztak a hangsúlyos területek, megváltozott a menedzserektől elvárt skill-set is, hiszen maga a vezetéstechnika is változott. Úgy gondolom, ez számomra nem hátráltató tényező, sokkal inkább előnyt ad és adott mindig is. Tapasztalatom szerint, egy női vezető eltérő látásmódot adhat az üzleti döntésekben, olyan skill-set használatával, amely az elmúlt években kulcsfontosságú sikertényezővé vált.
Kétfős egyetemi próbálkozásból félmilliárd dollárt érő nemzetközi cég lett az online csalásmegelőzéssel foglalkozó Seonból. A milliárdoslisták történetének legfiatalabb szereplője az egyik huszonnyolc éves alapító, aki ezzel már történelmet írt. Igaz, az exit még előttük van.
Zámbó Jimmy életéből a magyar RTL valaha volt legdrágább sorozata készült el a nemrég indult RTL+ streamingszolgáltatóra. A Király főszereplőivel, Nagy Ervinnel és Schell Judittal, valamint az alkotókkal és a csatornával beszélgettünk – ajánló a Forbes.hu-ról.
Csütörtök kora délután van, mégis alig lehet beférni a könyvesboltodba. Nem akarsz nagyobbat?Semmiképpen. A Libertine pont attól működik, hogy ilyen pici és személyes. Nem azért ekkora, mert csak erre volt pénzem, hanem mert azt akartam, hogy úgy érezd itt magad, mintha a nappalimban lennél. Legfeljebb egy rendezvénytérrel lenne jó bővíteni, mert a második szülinapunkon elértük a kritikus tömeget: az […]
Krimi, tudomány, képzőművészet, építészet és egy kis szépirodalom. Szórakoztató és igen színes könyvválogatást hoztunk, mert nem csak karácsonykor lehet könyvet venni.