Jókor voltak jó helyen, mondják szinte mindig a Forbes alanyai, és mi ezt olyan ritkán írjuk le, amilyen ritkán csak lehet. Tudjuk, hogy szerencséje sokaknak sokszor van, de csak kevesen ismerik fel és használják ki. A mindentől független, égből pottyanó szerencse ritka, még a lottószelvényhez is kell lottót venni.Te is jókor vagy most jó helyen, és te is […]
Jókor voltak jó helyen, mondják szinte mindig a Forbes alanyai, és mi ezt olyan ritkán írjuk le, amilyen ritkán csak lehet. Tudjuk, hogy szerencséje sokaknak sokszor van, de csak kevesen ismerik fel és használják ki. A mindentől független, égből pottyanó szerencse ritka, még a lottószelvényhez is kell lottót venni. Te is jókor vagy most jó helyen, és te is tettél érte. Megvetted a lapot, vagy előfizettél rá. A sok hülyeség és rossz hír mellett itt és most beengedhetsz a világodba egy olyan valóságot is, ami nem lefelé húz, hanem felfelé. Plusz előny: nem világít közben az arcodba, mint a telefonod vagy a monitorod.
Hétköznapi emberek nem hétköznapi munkákról – vagy pont hétköznapiról, csak nem mindennapi történetekkel. A Forbes.hu-n elindított Szeretem a munkám rovatban olyan munkavállalók mesélnek sikerről, fizetésről, lemondásokról, akik szenvedélyesen szeretik a hivatásukat. Három cikket is ajánlunk.
Balázs – építőmérnök
Siegler Balázs a világ legnagyobb darus hajóin dolgozik, ahol a mozgásban lévő elemeket az Eiffel-torony méreteihez hasonlítják. Munkájának részeként külső szemmel alig látható tengeri szerkezeteket tervez, az elkészült építmények jó részét elnyeli a tenger. Egy véletlennek köszönhetően került a hollandiai egyetemi évek alatt egy tengeri építkezéssel foglalkozó céghez. Jelenleg egy szélerőműpark munkálataiban vesz részt Skócia partjainál, akár hatvanméteres mélységben álló szélturbinák alapozását építik.
Detti – logopédus
Horváth Detti főállású logopédus, délelőtt állami intézményben fejleszti fogyatékossággal élő gyermekek beszédét, délután magánórákon és a közösségi médiában tanít kisgyerekeket visszabeszélni. Csak pár éve kezdte pályáját, de utazó logopédusként már egészen kirívó esetekkel is találkozott, ekkor döntötte el, hogy munkahelyet vált, és a fővárosba költözik. Szakterülete a beszédindítás, a magánórák mellett online konzultációkat tart kisgyermekes szülőknek, közben rendületlenül építgeti Tiktok- és Instagram-profilját is: már tízezrek követik.
Alexandra – járműfényező
Füzesabonyi műhelyében ma már egyre ritkábban lepődnek meg a megrongálódott autóval beállító kuncsaftok, amikor Bencze Alexandra színes munkaruhájában üdvözli őket. Vendéglátásból váltott, mivel szabadságra vágyott, a járvány alatt az utolsó OKJ-s képzések egyikére iratkozott be, hogy elsajátítsa a járműfényezés alapjait. Munkája mellett mezőgazdasági mérnöknek tanul Gyöngyösön, jövőjét mégis az autók körül tudja csak elképzelni. Bár vendégköre mostanra kialakult, mégis annak örül igazán, ha az ismerős arcok minél ritkábban térnek vissza hozzá.
Szereted a munkád? Különleges, extra feladatokkal teli, kevesen tudnak róla? Vagy egyszerűen csak nagyon félreértik a széles nyilvánosságban a munkád? Ha szenvedélyesen szereted, és szívesen mesélnél fentekről, lentekről – legyen a munkád Magyarországon vagy külföldön –, írj a tema@forbes.hu-ra „Szeretem a munkám” tárggyal, és felvesszük veled a kapcsolatot. Röviden indokold meg, miért szeretnél beszélni a munkádról, és vázold, miből áll egy napod vagy heted.
Budapest szakadatlanul építkezik. Nem mindig úgy változik, ahogy szeretnénk, kicsit sok a bontás, még több a por és a beton, de az legalább a miénk. Összegyűjtöttük a városképi jelentőségű új épületeket, a fontosabb megújuló történelmi épületeket, közterületeket, valamint a legizgalmasabb zöldterület- és városnegyed-fejlesztéseket.
Egy aktív magyar felhasználó átlagosan két streamingszolgáltatásra fizet elő – áll a GKID kutatócég februári riportjában. Itthon körülbelül 2,1 millióan használnak vagy férnek hozzá valamilyen előfizetéshez – ez a bázis hónapok óta stagnál, avagy a magyar piacra egyre nehezebb bekerülni ebbe az átlagosan használt két előfizetésbe. Ráadásul nemrég nálunk is megjelent az új streamingóriás, a Skyshowtime, lássuk, mennyi most az annyi, és erre az annyira mennyit vagyunk hajlandók áldozni.
Bár a CEU 2019-ben arra kényszerült, hogy oktatási tevékenységét Bécsbe helyezze át, a kétlaki életet élő egyetem budapesti helyszínén korántsem szűnt meg az élet. Az intézmény missziója mindig is a nyitott, elérhető tudás és annak terjesztése volt, ezt a küldetést pedig a diplomát adó képzések elköltöztetése után sem adta fel. A Demokrácia Intézet, a Vera […]
Ha ránézünk a telefonunkra, legyen az bármilyen márka, valószínűleg nem sokunkban merül fel, hogy egy hazai cégnek köze volt a gyártásához. Széles körben a Semilab neve sem mond sokat, legfeljebb azok találkozhattak vele, akik elvillamosoztak már a cég Fehérvári úti központja mellett, vagy azok a fizikushallgatók, akik részt vettek a Műegyetem és a Semilab valamelyik közös projektjében. Pedig nagy eséllyel van olyan kütyüd vagy autód, aminek a tökéletesítésében a Semilabnak is szerepe volt.