Immáron nyolcadik alkalommal ismerte el a K&H azon magyar családi cégeket, amelyek üzleti gyakorlata példaértékű lehet más vállalatok, vagy akár a kisebb vállalkozások számára is. A 2016-ban életre hívott K&H családi vállalatok kiválósági díj idei nyertesei között sokféle cég akad a környezettudatos tehenészettől kezdve a családi autókereskedésen keresztül az építőpiari nagyvállalatig. A K&H családi vállalatok […]
Immáron nyolcadik alkalommal ismerte el a K&H azon magyar családi cégeket, amelyek üzleti gyakorlata példaértékű lehet más vállalatok, vagy akár a kisebb vállalkozások számára is. A 2016-ban életre hívott K&H családi vállalatok kiválósági díj idei nyertesei között sokféle cég akad a környezettudatos tehenészettől kezdve a családi autókereskedésen keresztül az építőpiari nagyvállalatig.
A K&H családi vállalatok kiválósági díj célja, hogy támogassa és elismerje a magyarországi családi tulajdonban lévő vállalatok hozzájárulását a gazdasághoz, valamint elkötelezettségüket a társadalom és a környezetük iránt. A díjra idén négy kategóriában pályázhattak a cégek. A hosszú távú stratégia kategóriában a sikeres működés és növekedés fenntartását biztosító gyakorlatokat, illetve a vállalat gazdaságon/iparágon belüli jelentős és előremutató szerepét értékelte a zsűri. Sikeres generációváltás kategóriában azokat a cégeket ismerték el, akik a legsikeresebben tudták megőrizni a közös, családi értékeiket és átadni azokat a jövő generációjának. Innováció kategóriában a legújszerűbb fejlesztéseket értékelték, míg a környezetvédelmi fenntarthatóság kategóriában a társadalmi vagy környezeti szempontból legzöldebb alaptevékenységi gyakorlatokat ismerték el.
A zsűri szakmai meglátásai és a pályázati kiírásban megadott értékelési szempontok alapján ez évben összesen 7 pályázó kapott elismerést.
Al Ghaoui Hesna író, újságíró kézírással szeret leginkább jegyzetelni, csakis olyan telefont használ, amihez érintőtoll is tartozik. Most megmutatja az általa leggyakrabban megnyitott alkalmazásokat, és ráadásul arról az appról is mesél, amelyiken ő is dolgozott.
Action for Happiness
Napi és heti tippeket ad, hogy jóllétünk érdekében milyen szokásokat iktassunk be vagy vizsgáljunk felül. Hasznos online tartalmakat is ajánl, de eseményeket, csatlakozásra érdemes helyi közösségeket is. Az Action for Happiness jótékonysági mozgalom szerint a boldogság definíciója, hogy jól érezzük magunkat az életünkben, és továbbra is így akarjuk érezni magunkat, boldogtalanság pedig az, amikor rosszul érezzük magunkat, és azt szeretnénk, ha a dolgok megváltoznának.
Snapseed
Rengeteget fotózok, a képeket általában ebben szerkesztem. A fényeken próbálok javítani, meg néha a kompozíción, bár nagyon szeretem a spontán elkapott pillanatokat, életképeket. Leggyakrabban a gyerekeimet fényképezem, de sosem posztolok róluk, íratlan szabály. Minden évben készítek fotókönyvet, a legjobb képek oda is bekerülnek, plusz rengeteg vászonkép is született már belőlük.
Matific
Matektanulást segítő app szép, színes-szagos grafikával. Ezerszer izgalmasabb a gyereknek, mint amikor mi ülünk le üres papírral, ceruzával, és kezdjük gyakorolni az összeadást-kivonást. Korosztály szerint egyre bonyolultabb feladatokat ad, végig játékba csomagolva. A nagyobbik lányom eleinte nem annyira lelkesedett érte, most már ő szokta mondani magától, hogy kicsit matekozna vele.
Audible
Rengeteg podcastot és hangoskönyvet hallgatok. Gyakran fordul elő, hogy olyan könyvet szeretnék beszerezni, ami itthon nem kapható, és sokáig tartana az angol verzióhoz hozzájutni. Használok Kindle-t is, de sokszor szívesebben hallgatom meg a könyveket. Előfizetőként minden hónapban két hangoskönyvet kapok ingyen, és nagyon jó a kínálat, bőven van miből választani.
Prezi
Sok előadást tartok, mindig Preziben készítem el őket. Szerkeszteni számítógépen szoktam, de praktikus, hogy a végeredmény a telefonomon is velem van. A mobilt ráadásul távirányítónak is lehet használni előadás közben. Sokan megijednek, hogy nem ppt-vel megyek előadni, aztán hamar rájönnek, hogy a Prezi-fájlokat ugyanolyan egyszerű letölteni és használni.
Magic Mitten
Amikor kitört a háború, Kaliforniában voltam, de szerettem volna segíteni a távolból is. Korábban már írtam két mesét, amelyek a félelmek feloldásában segítenek, most arra gondoltam, hogy az ukrán gyerekeknek is írnék egyet. Egy norvég pszichológussal fogtam össze, és az általunk írt történetet olyan szociális és érzelmi készségfejlesztő feladatokkal egészítettük ki, amelyek segíthetnek az átélt élmények feldolgozásában. A két főszereplő egy ukrán ikerpár, akikhez egy kismadár társul. Ha minden jól megy, októberben elérhető lesz, először angol és ukrán nyelven.
Milyen telefonod van? Samsung Note 10. Mennyi a képernyőidőd? 3 óra 50 perc körül naponta. Le vagy némítva? Csak nagyon ritkán, még éjszakára se szoktam. Milyen appokért fizetsz? Google Play, Youtube, Prezi, Audible, Magisto videószerkesztő, Matific (utóbbi kettőre csak időszakosan).
„Csak gyártsatok, majd lesz piac” – mondta mindig Juhász Sándor a feleségének, Icának. Ketten építették fel az Izsáki Házitészta Kft. elődjét, amit sokáig ez a mondat vitt előre. Aztán egy másik mondat – „ezt így szoktuk, hagyjátok rám” – hét éve a csőd szélére sodorta őket. A kényszerű és fájdalmas generációváltás közben sikerült megmenteni az alföldi tésztagyárat, ahol ma naponta tizenöt tonna tésztát gyártanak.
Műfaját tekintve mérföldkő a hazai streaminggyártásban, mégis, a magyar HBO és HBO Max legsötétebb időszakában forgott első realityjük, A híd. Egy ponton ott volt a gyomorgörcs az alkotókban, hogy az anyacég kirántja alóluk a hidat. Végül csak elkészült a műsor, nem is akárhogyan – erről kérdeztük a játékosokat, a producereket, valamint Magyarósi Csaba műsorvezetőt. Ajánló a Forbes.hu-ról.