Római városnézés gyerekekkel, egymást érő fagyizásokkal és pizzázásokkal, majd levezetés a híres olasz tó partján, ahol Taylort Swift lakott, Mussolinit meg elkapták.
Írta: Cseke Eszter és S. Takács András
Reggel hatkor landolunk Rómában, tizenkét órás repülőúttal a hátunk mögött. A nyugodt és tágas ázsiai repterek után a rómait kicsit szűknek érezzük: alacsony belmagasság, hömpölygő tömeg és végeláthatatlan sorok az útlevél-ellenőrzésnél. A családbarát olasz határőr azonnal odalép hozzánk, amikor meglátja, hogy a gurulós bőröndök mellett babakocsival is szerencsétlenkedünk, és átvezényel a spontán kialakuló családi sorba. Vörös-tengerként nyílik szét a tömeg a gyerekek előtt. A kedves olasz „mamma” minimum másfél órát és egy rakás stresszt spórol meg nekünk.
Már a csomagokra várunk, amikor látjuk, hogy csak az elmúlt órában tizenöt amerikai gép landolt Rómában. Úgy tűnik, ezen a nyáron az összes amerikai nyugdíjas itt kezdi európai körútját. Minden bizonnyal nekik köszönhető az is, hogy az európai viszonylatban egyébként nem túl drága Rómában gyakorlatilag nem találni ötcsillagos szállodát a nyári csúcsszezonban másfél ezer euró alatt – egyetlen éjszakára. A lakosztályokért pedig kétszer, háromszor ennyit kérnek.
Las Vegas legújabb luxusnyaralóhelyének az az egyik legnagyobb erénye, hogy szakít a vegasi hagyományokkal: a pörgés mellett nyugalmat is kínál.
A csokornyakkendős márka egyenesen Miamiból jött a Stripre, azaz a Las Vegas Boulevard kaszinóhotelekkel teli szakaszára. A Florida államban 1954-ben megnyitott modernista luxushotelben a kor minden fontos celebritása megfordult már vendégként, illetve fellépőként, és persze maga James Bond is – Sean Connery képében manifesztálódva – eltöltött itt jó pár percet a Goldfinger című részben. A kirobbanó sikerhez képest meglepő, hogy a szállodalánc nevadai felbukkanására hetven évet kellett várni.
A hely igazi oázis, hiszen ellentétben a többi hotellel, amik arra építenek, hogy a vendég már a recepcióig is nyerőgépek labirintusán küzdje át magát, itt szimplán be lehet sétálni a lobbyba. A szokásos alacsony belmagasság helyett többemeletnyi tér és izgalmas belsőépítészet segít elterelni a figyelmet a kaszinóról, és még a bárokban sem enyhítik a várakozás perceit videópókerrel. A legtöbb olyan trükkről lemondtak, amik a városban, ahol még a reptér is tele nyerőgépekkel, szabványmegoldásoknak számítanak.
Helyettük van rengeteg híres étterem (főleg olasz és ázsiai hangolásúak), több komoly méretű medence (alapvetően lubickolásra, nem úszásra), izgalmas kilátás – többek közt a meglehetősen látványos épületre, a Gömbre (The Sphere). És persze milliószámra bukkan fel a csokornyakkendő-motívum, na, meg gigászi modern művészeti alkotások tömege. Szóval ne egy csendes kis szállodára számítsunk. A maga 224 méterével eleve a legmagasabb épület a városban – a Strat (oshpere) magasabb, de az egy torony –, és a 3500 szoba és lakosztály mellett még egy koncertteremnek is jutott benne hely.
Egyetlen szívfájdalmam, hogy kávégép még a lakosztályban sincs, igaz, egész jó magyarázatuk van rá. A kávézóikban olyan jól képzett baristák vannak, hogy megéri a szakértelmükre hagyatkozni a kapszulás megoldások helyett. Aki egy kisebb exkluzív shoppingolásra vágyik, annak többek között a Chrome Hearts butikjában van erre lehetősége, ahova előzetes foglalás nélkül belépni sem szabad.
Itt keresd! Fontainebleau Las Vegas Szobák és lakosztályok: 350–6000 USD/éj
Igazi nagypályás vendéglátós, karibi tengereken és a Hard Rock birodalomban edződött.
Tóth-Harsányi Kornél a világ legnagyobb luxushajócégét már kihúzta a pácból, és a globális szállodaláncot is új szintre emelte. Most hazaköltözött, és úgy saccolja, két év alatt helyrepofozza, újraépíti, sőt régiós cégbirodalommá teszi Gerendai Károly étterembirodalmát. Álomszerű felemelkedés segédpincérkedéstől luxusfizetésen át a zöldkártyáig.
Goszleth Marcell gyerekkorában legóból épített kishajójára ragasztott zörgős papírvitorlát. Aztán komolyabbra vette a figurát, és ma már Józsa Márton és Kelemen Tamás vitorlázókkal közös cége, a Hunsails készíti az idén ötödször is Kékszalag-győztes Fifty-Fifty vitorláit is.
Szombati Orsi hetvennyolc országban, több száz városban járt már. Ő Magyarország egyik legnépszerűbb utazóbloggere, a Traveladdictet százezrek követik. Mobilja a munkaeszköze, de azért a laikus utazónak is tartogat néhány tuti tippet. Addiktív appok a világ felfedezéséhez.