Az állampapírhatás csak még tovább növelte a külföldi ingatlanok iránti magyar keresletet. Két népszerű terep – Spanyolország és Olaszország – egy-egy magyar ingatlanszakértőjével beszéltük meg, mi mennyibe kerül odakint. Tippek és gyakorlati tudnivalók külföldi vásárláshoz.
Pálmafák alatt kutyát sétáltatni
„A Costa Blanca déli partjainál van száz nagyon erős nap (főszezon), száz, ennek a felét termelő nap (elő- és utószezon), és bő százötven, amikor napi szinten figyeljük a kiadási piac mozgását, hogy egy ingatlan ilyenkor is termelni tudjon” – foglalnak össze egy évet spanyolországi magyar ingatlanszakértőink, akik az Alicantéhoz közeli Torreviejában indították el vállalkozásukat 2020 nyarán.
Friss és fontos!
Ahhoz, hogy a globális szállásplatformokon – Booking, Airbnb, Holiday Swap – rövid távon kiadhassa ingatlanát, mostantól minden tulajdonosnak regisztrálnia kell egy nemzeti adatbázisban, és turisztikai engedélyt kell szereznie. Befektetői szemmel ez azt jelenti, hogy a jövőben jobban oda kell figyelni a megfelelő ingatlan kiválasztására, és arra is, hogy adott lakóközösségben engedélyezve van-e a rövid távú lakáskiadás. Egyes nagyvárosokban (Málaga, Barcelona) már most további, egyedi korlátozások vannak érvényben.
Az iroda képviselői névtelenséget kértek, mondván, egy tavaly augusztusi törvénymódosítás épp alapjaiban írja át az eddigi lakáskiadási gyakorlatot, így nekik is idő kell, hogy átlássák a mostani helyzetet. „Bár idén februárig volt türelmi idő, fokozatosan viszik át az új szabályozást a törvényhozók a gyakorlatba. Szinte hetente változtatnak a szabályokon, hogy működőképesek legyenek, így ami ma igaz, lehet, hogy holnap megváltoztatják. Időt kérünk, míg letisztul a piac.”