A CMO24 vezérigazgatója innovatív megoldást ad a kisvállalkozók kezébe
A CMO24 minden szempontból újragondolja azt, amit eddig a kisvállalkozók az adminisztrációról gondoltak. Egyetlen applikációt ajánlanak, ami jó választ tud adni az adójogi és kereskedelmi változásokra. Várkonyi Gábor, a CMO24 vezérigazgatója szerint megoldásuk lehetővé teszi azt is, hogy a vállalkozások minden előírt kötelezettséget teljesítsenek.
A hazai kis- és középvállalkozások gyakran érzik úgy, hogy lehetetlen megfelelni a folyamatosan változó jogi kihívásoknak. Mik most a legfontosabb változások, amiket szem előtt kell tartaniuk?
2020. július elsejétől gyakorlatilag megszűnt, vagy minimális mértékűre esett vissza a papír alapú számlázás, az online számlázásra kötelezettek köre pedig kibővült azokkal, akik korábban áfamentesek voltak, így a katás vállalkozókkal is. Ráadásul 2021. január elsejétől további szigorítások jönnek: a magánszemélyek számára kiállított számlákat érintően is adatszolgáltatási kötelezettség terheli a számlakibocsátót. Mindemellett minden pénztárgép-kötelezettnek azonnali fizetési rendszerrel vagy bankkártya terminállal kell majd biztosítania azt, hogy az üzletében lehetőség legyen a készpénzmentes fizetésre.
A pandémia okozta válsághelyzetek és bizonytalanság minden olyan vonást előhív, amitől egy startup startup. Íme, három jó magyar példa, amit a Forbes.hu-n írtunk meg az elmúlt hetekben.
Commsignia A pandémia felhajtotta a keresletet az okosváros-megoldások iránt, a magyar Commsignia pedig az önvezetőautós projektjeiről ide helyezte át a hangsúlyokat, hogy agresszív növekedési ütemét a világjárvány keltette bizonytalan gazdasági helyzetben is tartani tudja. A közlekedési táblák nélküli utaktól még messze vagyunk, de az okosvárosprojektek újabb lendületet kaptak.
Amire nagyon odafigyeltek Persze egy startupnak könnyű: mindenki tud otthonról dolgozni, ha jön egy világjárvány, gondolhatnánk. Ez nincs így. A Commsigniánál olyan eszközökkel is foglalkoznak, amikhez be kell menni a „gyárba”, a csapat ráadásul dinamikusan nő, a csapatszellem nagyon fontos – a személyes találkozásnak jelentősége van.
„Menedzsmentként azt tehetjük ebben a helyzetben, hogy kereteket szabunk. Nem azt mondjuk, hogy gyere be dolgozni, ha akarsz, hanem meghatározzuk, meddig lehet feltölteni az irodát, hányan lehetünk a tárgyalóban vagy a konyhában, ki melyik csapattal dolgozik, és mikor. A közös munkának ugyanúgy megvan a ritmusa, és megvannak a keretei. Mindannyian tudunk számolni azzal, ki mikor van bent vagy otthon” – Patay Szabolcs, Chief Revenue Officer.
Bitrise A Forbes által tavaly a legforróbb magyar startupnak választott cég belső építkezésre használta fel a járvány időszakát. Birmacher Barnabás társalapító szenvedélyesen beszél arról, hogy a legjobb befektetés a cégkultúrára áldozni. A Bitrise mindenkinek felajánlotta, hogyha akar, mostantól otthonról dolgozhat – ameddig akar.
Amit mindenkitől elvárnak A csapat az alkalmazásfejlesztők munkáját segítő platformon dolgozik. A munkavállalóktól tulajdonosi szemlélet várnak el, és nem csak azért, mert mindenki tulajdonrészt kap a cégből, aki ott dolgozik. A menedzsment azt akarja, hogy mindenki kiteljesedjen, és erre komolyan áldoznak. Nemcsak mondták, hogy lehet otthonról dolgozni, de azonnal büdzsét is kapott mindenki, amit – jó tulajdonos módjára – beoszthatott, és a home office-hoz szükséges eszközökre költhetett.
„Eddig is a cégre és az emberekre fókuszáltunk. Azt akarom, hogy aki ide jön dolgozni, az érezze jól magát, és arra fókuszáljon, hogy élete legjobb munkáját tegye le az asztalra. Semmi más nem érdekel” – Birmacher Barnabás, társalapító, CEO.
Poliloop A bezárkózás megmutatta azt is, hogy a fogyasztás racionalizálása mellett is lehet rendes életet élni. Nem tudni, hogy mekkora lökést ad majd ez a gazdaság zöldülésének, de a magyar Poliloop csapat tagjai eleve máshogy tekintenek erre a kérdésre.
Ez az alap A startup olyan – ígéretes fázisban lévő – baktériumkoktélon dolgozik, ami az egyszer használatos műanyagokat hat–nyolc hét alatt képes szerves iszappá, komposzttá lebontani, káros anyag felszabadulása nélkül. Most az ipari felhasználáson dolgoznak – erre kétmillió eurós befektetést kaptak. „Szerintünk az a furcsa, ha valaki nem próbál meg tenni valamit a környezetvédelemért” – Madaras Liz, társalapító-ügyvezető.
Bajorországi falvakat idéző sörfőzde, osztrák hüttéket simán verő étterem, természetes borokat adó szőlőtőkék, rendezett házak és szép kilátás. Óbudáról negyedóra sincs vonattal, megér egy hosszabb kirándulást.
Emlékszem, hétéves voltam, mikor az általános iskolában kitört a dinóláz. Minden bizonnyal nem az első és messze nem is az utolsó, ám akkoriban Steven Spielberg korszakalkotó filmje, a Jurassic Park is borzolta a kedélyeket. Néhány osztálytársam szinte eufórikus transzban égve mesélt a gyermekaggyal felfoghatatlanul grandiózus filmről, amire végül – hosszas unszolás után – engem is elvittek a szüleim. Nem ez […]