Két kezünk is kevés, hogy összeszámoljuk, hány műanyag borítású sípályája van Budapestnek. Ráadásul mindegyik azt állítja magáról, hogy ő a leghosszabb. Számít a méret, mi mégsem vettük elő a mérőszalagot, viszont a számológépet igen.
Már a 80-as években is volt műanyag pálya Magyarországon, ahol az oktatók hómentesen, biztonságosabb körülmények között és nem mellesleg a külföldinél olcsóbban oktatták a nem annyira magyar sportot. A szezon azóta is minden októbertől áprilisig tombol, sőt: ha a műanyagot hó fedi be, akkor is használható, mint egy rendes havas pálya. Az élesedő piaci verseny előnyeit a lelkes sportolók rendszeresen frissített honlapok, kedves oktatók, minőségi pályák, kedvezményes eszközbérlés és széles körű szolgáltatások formájában élvezhetik (lásd: hófánkcsúszda és szülinapi parti). A testvérkedvezmény szinte alap.
Budapesti Gyermek síiskola
1021 Budapest, Hárshegyi út 3.
Az első hazai sísuliban az alapító Szabó Zoltán, azaz Zulaj a gyerekekre koncentrál. Három-négy éves kortól lehet jelentkezni azonos nevű sportegyesületébe a János-hegyi kilátó közelében, a szezon itt október első hetében indul, eszközt a kapcsolódó kölcsönzőben szerezhetünk.
Magánóra egy felnőttnek: 4500 Ft 6 hónapos, heti rendszerességű csoportos tanfolyam: 54 000 Ft/fő
Axanne Jelasity, a Butopêa.hu alapítója szerint a visszafogottság izgalmasabb, mint a hivalkodás: a franciáktól a neutrális színeket, klasszikus fazonokat hozta, Berlinben a trendérzékenység ragadt rá. Ruhatárát és vállalkozását azonos alapgondolatra építi: minőséget akar racionális áron.
Karrier Mindig érdekelte a lakberendezés, de szülői tanácsra más irányba indult, közgazdaságtant tanult neves párizsi egyetemeken, majd marketingvezetőként helyezkedett el Berlinben, a világ egyik legnagyobb online multiplayer platformjánál, a GameDuellnél.
A gondolatai viszont máshol jártak: miközben az ottani albérletét könnyedén berendezhette online vásárolt dolgokkal, rádöbbent, hogy a hazai bútorpiacon ez az opció még nem létezik. 2014-ben indította el bútorwebshopját – akkor még butoraim.hu néven –, négy évvel később a Butopêa.hu már háromszázmilliós árbevételnél járt. A cég azóta is növekszik, a járvány miatt kialakult helyzet pedig még inkább bebizonyította, mekkora piaci rést fedezett fel: az eltelt év mérlege szerint bevételük megközelíti az egymilliárd forintot.
Stílus A legnagyobb hatással a franciák voltak rá, hiszen édesanyja francia, és ő is élt Párizsban. „Amikor odaköltöztem, még kilógtam a sorból a színes ruháimmal, de hat év után már látszott rajtam az ott töltött idő hatása.” Akkor tanulta meg, hogy a kevesebb több: a neutrális színek, a klasszikus, időtálló fazonok és a minőség ruhatára alappillérei lettek.
A szépségápolásban is a kifinomultságra törekszik, hiszi, hogy a természetesség a legfontosabb. Nem megváltoztatni akarja az adottságait, hanem kihangsúlyozni őket. A haját sosem festetné az eredetitől eltérő árnyalatúra, ahogy művi frizurát sem vágatna soha, sminkeléskor is a visszafogott árnyalatok kerülnek elő.
Párizs mellett Berlin is hatással volt rá. „A franciáknál elvárás, hogy ne lógj ki a sorból, és ugyanazt gondold a stílusról, mint ők. A berliniek ezzel szemben nagyon szabadok, ők azt hirdetik, hogy érezd jól magad a bőrödben és bátorítanak, hogy merd felvállalni a stílusodat” – magyarázza, és hozzáteszi, ez felszabadítóan hatott rá. Nyitottabbá vált a trendekre, és újra elkezdett színeket hordani, igaz, ma már inkább a pasztellek vonzzák.
A minőséget kardinális kérdésnek tartja, de a high street márkáknál megálljt parancsol magának, ugyanis nem hisz a luxus kategóriában. Akkor sem hordana Chanelt vagy Louis Vuittont, ha a pénz nem számítana. „Fontos a minőség, de ugyanolyan fontos az észszerűség. Van az a pont, amin túl már nem tud annyival jobb lenni valami, mint amennyivel többet kérnek érte. Csak a márkanevet fizettetik meg az emberrel.” Részben azért indította el vállalkozását, mert a lakberendezésről is ugyanezt gondolja.
Relax Leginkább az alkotás kapcsolja ki. Előszeretettel visz haza egy-egy lomtalanításon talált régi bútordarabot, hogy aztán saját kezűleg felújítsa vagy átalakítsa, de olykor önállóan is tervez és készít darabokat. A festés a másik szenvedélye: az otthonát is akvarelljei díszítik, igaz, a keretekbe kerülő alkotások meglehetősen gyakran cserélődnek. Az olvasás és a filmnézés is meghatározó az életében, az orosz irodalom és a francia filmek nagy rajongója, utóbbiakat már csak azért is nézi, mert néha hiányzik neki a nyelv és a kultúra.
Kollár Béla oboaművész hobbiból kezdett oboanádakat faragni. Ma már hozzá, pontosabban Victoria Music nevű hangszerboltjába vándorol szaktanácsért, új hangszerért és hangszerjavításért a magyar komolyzene krémje – meg persze az oda vágyódó tanulók is. Akad, aki már harminc éve.
A járványt is kiálló tőzsdének köszönhetően az amerikai Forbes 400-as gazdaglistája első húsz (egészen pontosan huszonegy, mert az utolsó helyen holtverseny alakult ki) szereplőjének szekere jobban megy, mint valaha. Összesen 1,3 billió dolláros vagyonuk 21 százalékkal emelkedett tavaly óta, ezzel szemben az átlagos Forbes 400-tag nyolc százalékkal növelte vagyonát egy év alatt. Mindenesetre ez a huszonegy fő teszi ki az idei lista összértékének 42 százalékát. A Facebook alapítója, Mark Zuckerberg kiütötte Warren Buffettet a harmadik helyről, Elon Musk pedig először jutott a húsz leggazdagabb közé. Az amerikai Forbes a július 24-i részvényárfolyamokkal számolt, és külön értékelte a milliárdosok jótékonykodását is, egytől ötig tartó skálán.