Hányan utaztak repülővel?
(teljes utasforgalom Budapestről, fő)
Tavaly márciusban a járvány agyoncsapta az európai turizmust, így a légi forgalmat is. Idén márciustól viszont a legtöbb európai országban már éledezik az ágazat, visszatérnek a turisták, bár országonként eltérő, milyen szabályokkal lehet beutazni. A Budapest Airport friss adatai érdekes átrendezőségeket mutatnak Európában: néhány korábbi slágerország (például az Egyesült Királyság) a járvány miatt hátrébb sodródott, más országok, mint Törökország, Olaszország vagy Németország viszont népszerűbbé váltak a Budapestről indulók körében. Térképen az egyes országokba induló repülőjáratok kapacitásai, és elég jól jelzik, hova készült (vagy tudott utazni) a legtöbb ember 2020 áprilisa és júniusa között, és hova akart repülni idén ugyanekkor.
Hányan utaztak repülővel?
(teljes utasforgalom Budapestről, fő)
Ha már megvetted, csak jelentkezz be!
Kiszabadultam. Egy hét Ferenc József tengerpartján, pár nap a szlovák hegyekben, és mikor ez a magazin a standokon lesz, egy-egy napot Pozsonyban és Prágában fogok tölteni. Ferenc József emlegetése nem túlzás,
Abbázia és Lovran között közvetlenül a tengerparton húzódó sétányt (járdát) tényleg Ferenc Józsefről nevezték el, így lehetővé téve egy jó másfél órás sétát monarchiabeli villák és szállodák árnyékában, tengeri kilátással.
A tengerpart egyáltalán nem üres, de nincs is annyira tele, mint a korábbi években, a korona hatását ebben és a boltokban kötelező maszkhordáson lehetett érezni a júliusi Horvátországban. Amint bedugtam a fejem a tengerbe, megláttam a halakat, és elszórakoztatott a gondolat, hogy számukra mindennek a szárazföldi felhajtásnak milyen mértékben nincs jelentősége.
Kiteszik a Youtube-ra, és százezrek figyelik, ahogy vállalkoznak, így sokan láthatják, ez milyen elhivatottságot és kockázatot jelent.
A szlovák és cseh utak a kiadóhoz kötődnek (a magyar, a cseh és szlovák Forbes egy csoporthoz tartoznak). Miközben az elmúlt másfél évben szinte szlogenné vált számomra, hogy minden (tényleg minden) működik online is, ha szükséges, most azt is átéltem, milyen feltöltő, emberi és hozzám különösen közel álló személyesen találkozni, együtt ücsörögni, közös élményeket átélni. És mindennek az üzletre is hatása van (lesz), nem kérdés.
Az én nyaramhoz és talán a tiétekhez is a celeblistánk is hozzátartozik. Az első számú celebek körébe nehezebb betörni, mint elsőre gondolnád, amit jól mutat, hogy a lista tagjai között kevés az új név, a kereskedelmi tévék főműsoridejébe nem egyszerű bekerülni. Mégis mindig szolgál újdonsággal a lista, mert máshol nem érhető el a magyar celebvilág ilyen kompakt összefoglalója, és akinek a cége fellelhető, annak a bevételi adatait is közöljük.
Miközben élvezzük a nyarat, fél szemmel a negyedik hullámot találgatjuk, vizsgáljuk távolról, és próbáljuk bemérni, mennyiben zökkenti ki majd életünk és üzletünk. Az már senkinek sem kérdés, hogy lesz-e, vagy sem. A jövő évet pedig már koronamentesnek tervezzük, amikor majd igazán szembesülünk a válságkezelés gazdasági árával, az inflációval és a magas eladósodottsággal.
„Én akartam a legjobban” – idézi Jádi Németh Andrea a róla szóló portréban Benedek Tibort, és a mondás Nánásiékra is jól illene. Mindketten befutott emberek, de a tettvágy nem hagyja nyugodni őket, balatoni kisboltosok lettek. Természetesen ők ezt is úgy csinálják, mint (majdnem) mindent, kiteszik a YouTube-ra, és így százezrek figyelik, ahogy vállalkoznak. Ez jót tesz a Balatonnak, de talán annak is, hogy szélesebb tömegek is láthatják, milyen elhivatottságot és kockázatot jelent vállalkozónak lenni. Nem mellesleg jót tesz Nánásiék üzletének is.
Miután a koronavírus térdre kényszerítette a vendéglátást, és bezáratta a szállodákat, mára új műfajt teremtett a turisztikában: számos hotel kedvezményes csomagot kínál a kötelező karantén idejére, öt–nyolc napra vagy akár két hétre, egyetlen szállodai szobában. Így jár az, aki manapság üzleti útra vagy épp családlátogatóba utazna Indonéziába, Szingapúrba vagy Ausztráliába – és ez csak három azon országok közül, ahol szigorú hotelkarantén vár az érkezőkre.
Negyed évszázada élvezi az ügyfelek töretlen bizalmát a Friedrich Wilhelm Raiffeisen. A Raiffeisen Bank privátbanki üzletága a mai napig meghatározó szerepet játszik a piac fejlődésében, alapvető sztenderdeket fektettek le, komplex termékpalettát építettek, mindenki előtt jártak. 1996 ótarengeteg tapasztalat gyűlt össze, erről Bálint Attila üzletágvezetővel beszélgettünk.
Pár éve Conor McGregor még csak heccelte Cristiano Ronaldót, hogy nemsokára átveszi tőle a vezetést a legjobban fizetett sportolók listáján. Idén viszont valóra is váltotta a fenyegetést.