Alkalmazkodókészség és magas fokú szakmaiság áll a Smarteq AVS Kft. sikerei mögött
A rendezvénytechnikai ipar bebizonyította, hogy képes nemcsak túlélni, de növekedni is a nehéz időkben. A globális események elősegítették az audiovizuális technológiák gyors fejlődését, az itthoni cégeknek pedig igencsak gyorsan kellett reagálniuk, ha nemcsak felzárkózni, de kiemelkedni is akartak a mezőnyből. A 10 éve alapított rendezvénytechnikával foglalkozó cég, a Smarteq AVS Kft. ügyvezető igazgatójával, Fábián Attilával beszélgettünk a vállalkozás sikereiről és az iparági trendekről.
„Az audiovizuális iparág majdnem olyan gyakran és gyorsan változik, mint a techipar. Az elmúlt 2 évet nézve azt láthatjuk, hogy a CEE régióban is növekszik az igény a gyors és minőségi AV eszközökre a rendezvények piacán. Nemcsak a mi célunk a szakmai fejlődés, de az ügyfeleink is elvárják. Az egyik fő trend, hogy minden AV eszköz legyen digitális. Most minden az interaktivitásról, videós prezentációkról, LED kijelzőkről, VR és AR terekről szól. Ehhez persze alapvető a legmodernebb, egy kézben tartott vezérlőrendszerek és szakemberek megléte. Mindez egyedi, kreatív és látványos csomagolásban” – ismerteti az iparág jelenlegi trendjeit Fábián Attila, aki már több mint 20 éve ezen a piacon dolgozik, de még mindig rajong egy-egy új technikai eszközért.
Minden vállalkozás arra törekszik, hogy növekedjen és új lábakat növesszen, hatékonyan használja fel tudását és erőforrásait. Így tett a Smarteq is, amikor a korábbi hang-, vizuál-, világítás- és színpadtechnikai szolgáltatásai mellett rapid gyorsasággal építette fel élő, online videó közvetítésekre alkalmas stúdióját.
„A pandémia kezdetekor azonnal turbófokozatra kapcsoltunk, a két tulajdonostársammal új lehetőségeket kerestünk. Nem akartuk elveszíteni azt, amit addig felépítettünk. Megnyomtuk az újratervezés gombot.
Három év szünet után ismét Sziget, a nagy neveken túl is nagy nevekkel. Eléggé 2022-es a felhozatal? Attól függ, honnan nézzük, gitárzenében például igen erős. Tíz koncert és buli, nem a névsor legtetejéről, Justin Bieberen innen, Dua Lipán túl.
Rüfüs Du Sol Nagyszínpad, aug. 10. 19:30 Grammy-díjas alternatív dance Sydney-ből, élő elektronikával, fényáradattal. Remek érzékkel tudnak egyszerre művészien elvontak és lakosságian slágeresek lenni. Eredetileg Rüfüs volt a nevük, de Amerikában azt már lestoppolták előlük, így menet közben váltottak.
Masked Wolf Freedome, aug. 10. 22:45 Klasszikus befutástörténetnek számít az újhullámos rapben: az ausztrál előadó eredetileg 2019-ben dobta ki az Astronaut in the Oceant, a számot aztán a covid alatt újra megjelentette, akkor pedig már az amerikai Billboard slágerlista is felkapta. A dalt lassan egymilliárdszor pörgették a Spotifyon.
Rilès Freedome, aug. 11. 22:15 A francia–algériai rapper abszolút szerzői módon indult a pályán, még a videóklipjeit is maga rendezte-vágta. 2016-ban elkezdett egy éven át minden vasárnap új számmal előrukkolni. Ebből lett végül ötvenkét számos gyűjteménye, a Rilèsundayz, és azóta is hasonló tempóban alkot.
Beabadoobee Freedome, aug. 13. 22:15 Brit–filippínó származású énekes-dalszerző. Hol indie-s, hol grunge-os punkzenéjében érződnek az évezredeleji, Avril Lavigne-es hatások, de attól még nagyon is rálelt álmodozó hangjára, ha ebből a frenetikus névből ez nem volna eleve egyértelmű.
Sigrid Nagyszínpad, aug. 14. 17:30 A norvég énekes a friss skandináv popelőadók (Aurora, MØ) sorát erősíti. Ha névről nem, onnan talán könnyebb felismerni, hogy „Stra-a-a-a-a-a-angers”. Idén volt új lemeze, a How to Let Go, van rajta közös száma a Bring Me the Horizon altmetálbandával is.
Sigrid 007
Sigrid 007
Badbadnotgood Freedome, aug. 14. 20:15 A kanadai instrumentális altjazztrió hivatkozási alapvetés a műfajban. Szemtelenül fiatal harmincasok, de már öt szólóalbumuk van, közben pedig hiphop és jazz terén is őrületes együttműködéseket tudhatnak magukénak – Kendrick Lamar, Tyler, the Creator, Daniel Caesar.
Holly Humberstone Nagyszínpad, aug. 15. 17:30 A brit indie pop-rockzenész 2018 óta ténykedik, 2019-ben már a Glastonburyn lépett fel, 2021-ben az amerikai Interscope kiadóval szerződött, 2022-ben pedig a legjobb feltörekvő sztár lett a Brit Awardson. És még csak huszonkét éves.
Princess Nokia Freedome, aug. 15. 20:15 Az amerikai rapper ízlésére nemcsak saját műfaja, de a soul, house, sőt még a numetál (Korn, Slipknot) is hatott, hangzását egy időben dühöngőnek, később pedig egyre gazdagabbnak írták körül a kritikusok. Művészetével a sokszínűségért és a feminizmusért is kiáll.
Fontaines D.C. Freedome, aug. 15. 00:00 Hisztérikus siker övezi világszerte az ír posztpunkzenekart már indulásuk óta, a BBC egyik zenei rádiója a 2019-es debütáló korongot az év lemezének választotta. Új lemezük, a gitárzenéjüket minden eddiginél mélyebb atmoszférával beburkoló Skinty Fia az első, ami a szigetországban a lemezeladási lista élére jutott.
Cirque La Compagnie – L’avis Bidon Cirque du sziget, mindennap 23:30 Két helyszínen, sátorban és színpadon egyaránt észveszejtő cirkuszi mutatványok fognak pörögni, mint minden évben, most is érdemes két koncert között megpihentetni rajtuk érzékszerveinket. Valószínűleg egyik műsorral sem lehet majd mellélőni. A francia társulat például humoros, akrobatikus módon üzen aktuális társadalmi, szociális kérdésekben.
Nagy ugrások, helycserék és izgalmas új dobogósok. Idén minden eddiginél több szempontot vettünk figyelembe a magyar celebvilág osztályozásánál, részletes módszertanunk alaposan átrendezte a mezőnyt. A fő kérdés azonban most sem változott: kik voltak képesek énmárkájukat valós üzleti sikerré, üzleti értékké kovácsolni?
Írta: Tilesch György A pandémia előtti utolsó San Franciscó-i koktélpartin hosszan beszélgettem egy google-ös mesterségesintelligencia-guruval. Azóta tele lett a nevével a világsajtó. A mérnök-etikus Blake Lemoine szerint ugyanis LaMDA nevű nyelvi MI-modelljük öntudatra ébredt, önálló gondolatokat és valós érzelmeket fejezett ki, sőt még ügyvédet is kért magának, felkészülve a várható viszontagságokra. Bár Blake-et sokan vádolják […]
Őrültség a magyar cipőipar romjain cipőgyárat nyitni? Nem, de nem is annyira egyszerű. Gondi Sándor és Tóth Máté, a tiszaföldvári GT Sportcipő Manufaktúra két fiatal alapítója nagy fába vágta a fejszéjét az olcsó importtal telített piacon, de nulláról felépített márkájukkal és tiszta bőr sportcipőikkel jól veszik a kanyarokat. Évente tízezer pár cipőt gyártanak, és az utóbbi hat évben a korábban őket kigúnyolók véleménye is megváltozott.
Kövi Pál Erdélyi lakomájának átdolgozása a szívügyed. Miért pont erre a könyvre esett a választásod?Megfogott a kultikussága, inspirált a mélysége és kulturális töltete is. Nemcsak receptek vannak benne, hanem rengeteg olyan esszé is, ami az erdélyi konyhához kapcsolódik, bemutatja annak sokszínűségét. Ráadásul minden olyan hívószónak megfelel, ami a mai kortárs konyhákban érdekes: a fenntarthatóságot, hiperszezonalitást, természetközeliséget csatornázza be a hétköznapi gasztronómiába. Kövi személye […]