Jelenleg 170–180 ezer olyan online kassza üzemel az országban, ami ugyan megfelel a NAV követelményeinek, de a törvényi kritériumokhoz hamarosan jóval több adatszolgáltatásra, az ügyféligényekhez pedig innovatívabb fizetési opciókra lesz szükség. Várkonyi Gábor, a számlázó, pénztárgépi és elektronikus fizetési megoldásokat forradalmasító CMO24 ügyvezetője bejelentette: mind adminisztrációs, mind pedig ügyfélkényelmi szempontból új, komplex eszközcsomagot alkottak a […]
Jelenleg 170–180 ezer olyan online kassza üzemel az országban, ami ugyan megfelel a NAV követelményeinek, de a törvényi kritériumokhoz hamarosan jóval több adatszolgáltatásra, az ügyféligényekhez pedig innovatívabb fizetési opciókra lesz szükség. Várkonyi Gábor, a számlázó, pénztárgépi és elektronikus fizetési megoldásokat forradalmasító CMO24 ügyvezetője bejelentette: mind adminisztrációs, mind pedig ügyfélkényelmi szempontból új, komplex eszközcsomagot alkottak a kiskereskedelem és a vendéglátók számára. Utóbbiak egyetlen szoftvercsomaggal és a jelenleg használt eszközeikkel is megfelelhetnek az NTAK-adatszolgáltatás törvényi kötelezettségének.
– A kiskasszák annyit tudnak, hogy az összeg átlaggyűjtő szerinti beütése után zárják a nyugtát. A készletkezeléshez, bankkártya-elfogadáshoz és minden máshoz már számítógép kell, de az ePénztárgép applikáció erre önmagában is képes, illetve meg lehet felelni vele olyan későbbi követelményeknek, mint az eNyugta, vagy a vendéglátósoknak 2023. július 1-jétől kötelező NTAK. Utóbbi szélesebb körű adatszolgáltatást igényel, mint amire egy online kassza képes, tehát biztosan szükség lesz egy olyan, ár-érték arányban is elfogadható, egyszerű applikációra, mint az ePénztárgép – fejtegette Várkonyi Gábor.
Hosszú volt ez az év, kegyetlenül hosszú. A még mindig szürreális, de a mindennapokban megszokottá váló háború, a magyar autokrácia megerősödése, az infláció elszabadulása és egy gazdasági válság kezdete sok így együtt. Az általam ismert, megszokott és talán számomra már örökre normálisnak tartott világ 2016-ban kezdett látványosan megváltozni. Jött a brexit, majd Trump megválasztása, aztán 2020-ban a covid, és idén a háború. […]
Hosszú volt ez az év, kegyetlenül hosszú. A még mindig szürreális, de a mindennapokban megszokottá váló háború, a magyar autokrácia megerősödése, az infláció elszabadulása és egy gazdasági válság kezdete sok így együtt. Az általam ismert, megszokott és talán számomra már örökre normálisnak tartott világ 2016-ban kezdett látványosan megváltozni. Jött a brexit, majd Trump megválasztása, aztán 2020-ban a covid, és idén a háború. Várom is az év végi lelassulást, hogy ránézzek újra erre az évre, és hagyjam ülepedni, amit látok, ami történt velem és körülöttem.
Mert az ősz olyan pörgős volt, mint mindig. Nem csak nálunk van ez így, sok helyről hallom, hogy az év első nyolc-kilenc hónapja szinte csak arra van, hogy minden előkészülhessen az utolsó három-négyre. Idén a meglévő eseményeink (a Forbes Flow és a zártkörű gálák) mellé létrehoztuk a Money Summitot és a Tech Summitot is, ami újabb izgalmakat és sikereket hozott, a HR Festtel kötött üzleti szövetség pedig új távlatokat nyitott.
A pihenés Váradi Józsefre is rá fog férni, hiszen a Wizz Air történetének legnehezebb időszakát éli meg. Kitart amellett, hogy kontraciklikus, terjeszkedő politikája igenis be fog válni, és egy év múlva újra ők lesznek a befektetők kedvencei.
A friss lapban elcsendesedéshez, hátradőléshez is adunk indítót. Gauder Milán a Mastercard globális vezetői közül lépett ki, hogy új, részben civil életet kezdjen. Árvai Eszter az IKEA osztrák HR-vezetői pozícióját hagyta ott. Küllői Péter ugyanezt tette meg, csak éppen húsz évvel ezelőtt. Lehetnek ők példák egy hasonló radikális váltásra, de akár arra is, hogy csak simán észrevegyük: amit sokszor az életünk alapjának veszünk, lehet, hogy csak az egyik változója. Dés László maradt, aki volt, nem váltott az élete közepén, tizenhat évesen megtalálta azt, ami a mai napig mozgatja. A dzsessz és a zeneszerzés valóban nagyobb lehetőséget ad az önkifejezésre, mint egy globális fizetési rendszer megreformálása.
Miközben ezt a magazint nyomdába küldjük, már készül a Zöld Forbes különszámunk második lapszáma is (tavaly decemberben adtuk ki az elsőt), és a standokon van a Forbes Life is, címlapján Benes „Daalarna” Anitával, aki évtizedes sikertörténete ellenére nekünk tartogatta első címlapmegjelenését.
Írta: Gazsi Zoltán „Ha senki nincs, ki elringasson, ringasd el magad!” Csak az tud motiválni, aki motivált, és az tud inspirálni, aki maga is inspirált. Jó hírem van: motivációnkért mi vagyunk a felelősek, erről énekelt az LGT is, már 1972-ben. Számomra sosem volt kérdés, hogy motivációm, inspirációm különösen fontos az általam vezetett szervezet életében is. Szerencsére […]
Hajnali négy van, felébredek, kimegyek vizet inni. Ma is korán kezd kattogni az agyam, leginkább azért, mert több hete várok egy cikket egy huszonévestől. Kortünet: nálam az aggodalmaskodás és a türelmetlenség, nála a lazaság és a halogatás. Minden önfegyelmemet összeszedve nem nézem meg a telefonomat, hogy megjött-e. A Hintalovon-alapító Gyurkó Szilvi szavait mantrázom magamban: akkor jött rá, hogy túltolta a munkát, […]
Háború és légi káosz, egy pillanat alatt kieső piacok. Szűkülő profitmarzs és zuhanó árfolyam miatt aggódó részvényesek, törölt és sokat késő járatok, majd elhúzódó visszatérítésektől frusztrált utasok. A covid okozta leállás és őrült hullámvasút még csak az előjáték volt, most lesz túl történetének egyik legkeményebb évén a Wizz Air. Ukrán kimenekítésről, hibás döntésekről, a levont tanulságokról és az állandó növekedési dilemmáról is beszélgettünk Váradi Józseffel, a vállalat vezérigazgatójával.