Benioff a Salesforce 20 éve tartó sikere alatt felhalmozott 10 milliárd dollárt (3382,1 milliárd forint) meghaladó vagyonával a leggazdagabb amerikaiak Forbes listáján jelenleg a hetvennegyedik.
Az általa alapított vállalatok értékesítését, marketingjét, vevőszolgálatát támogató, felhő alapú
szoftverekkel foglalkozó cégnek, a Salesforce-nak a 4 százalékát birtokolja.
A Salesforce úttörő volt abban, hogy az interneten keresztül szolgáltatta (felhő megoldás)
üzleti szoftverét, ahelyett, hogy az ügyfelek számítógépes rendszerébe telepítette volna azt.
Zajlik az élet milliárdoséknál. Vargát addig figyelték, követték és piszkálták, amíg beásta magát, és befektetőből tényleg a szabad sajtó védelmezője lett. Gattyán elindul a választásokon, igaz kettőt előre, egyet hátra üzemmódban halad, ami, tekintettel a rövid időre, a látszattevékenység látszatát kelti. Bige tapad az ellenzékre, hogy ha elítélik, annak politikai ára is legyen. A többiek vagy jachtoznak, vagy igyekeznek normális üzletmenetet folytatni, sokszor külföldi ügyfelekkel.
Sehol sem jelent meg korábban, hogy mi történt (illetve mi nem történt) Demján cégénél.
A teljes függetlenség azonban egyre ritkább. Amikor a lista valódi üzletelésről ismert több tagja is feltűnt a vagyonokat kimenekítő közalapítványok kuratóriumaiban, észleltem, hogy a rendszer terjeszkedése újfent szintet lépett. (És itt a fő gond: ahogy a cégeknél, úgy a rendszereknél sincs növekedési megállj, de ha ebbe az irányba haladunk tovább, hová fogunk eljutni?) A piacon teljesítőket húzza, köti magához a politikai hatalom, neveltjeit pedig igyekszik egyre inkább üzleti teljesítőként fel- és bemutatni, amihez már megfelelő propagandája és újságnak látszó médiaterméke is van. Aki ezeken a messziről is látható ügyeken kívül is érdeklődik a magyar gazdaság nagyhalai és nagykutyái iránt, jó helyen jár. Szócikkeink idén is összefoglalnak, kiemelnek és elemeznek, arról nem is beszélve, hogy maguk a vagyonértékelések is sokatmondók, érdemes időt és energiát szánni a böngészésükre.
Rögtön látszik például, hogy a két első, Mészáros és Csányi milyen jelentős mértékben vezeti a mezőnyt, és drMáriás azt is jól megfogalmazta a címlapon a maga sajátos nyelvén, hogy úgy versenyeznek, hogy időnként együtt is működnek.
A Demján-örökségről szócikknél jóval több született. Sehol sem jelent meg korábban, hogy mi történt (illetve mi nem történt) az elmúlt három évben az ingatlanmogul hátrahagyott cégénél, és hogy ki vette kezébe az irányítást az emlékezetesen karizmatikus Demján Sándor halála után.
A címlapanyag hosszú, de azért van itt még más is. Rögtön például egy drMáriás-portré vagy olyan klasszikus Forbes-témák, mint a pécsi kesztyűsök lebilincselő története, a Juta óra-ékszeres vállalkozás sztorija vagy egy Gyurcsik–Zsiday-interjú.
Brazília, Egyiptom, Ghána, Üzbegisztán, Vietnám és még 57 másik ország. A közös bennük, hogy magyar cégektől importálnak és kapcsolatban vannak a VI. kerületi Nagymező utcával.
Ahogy az élet megannyi területén, a nyugdíj-megtakarításoknál is egyszerre várnak rugalmasságot és stabilitást a magyarok. Az irány tehát egyértelmű, a jó hír pedig, hogy van válasz erre a két különböző igényre.
Satuba került év végére a kormány, túltolta a választási költekezést, már kisebb kiigazításra is hajlandó volt. Az infláció egyelőre megállíthatatlannak tűnik, és a forint sem tért magához a mélypontokról. A Forbes negyedéves makrogazdasági összefoglalója.
Legalább két bürokratikus gubanc biztosan kellett hozzá, hogy az iráni Bahrehmand testvérek, Kiarash és Kiarmin ne Manchesterben vagy valahol máshol Nyugat-Európában, hanem Magyarországon alapítsanak sikeres egészségügyi vállalkozást. A 2014-ben főként terhesgondozási profillal induló fővárosi Villa Medicina mostanra az onkológiai nőgyógyászat területén vívott ki országos elismertséget.