Hogyan küzdhetünk meg a növekvő energiaigényekkel a harmadik energiaválság közepén?
A jelenlegi világpolitikai helyzet rávilágított nemcsak Magyarország, de sok más európai ország sebezhetőségére is, hiszen nagyban támaszkodunk az import energiahordozókra. A tárolási kapacitások növelése önmagában nem megoldás. Az energiahatékonyság összességében legalább annyira fontos része az egyenletnek. A villamos energia tárolására szolgáló új módszerek
kifejlesztése időbe telik, csakúgy, mint további atomerőművek építése. Racsek Dániellel, a Schneider Electric Zrt. EcoStruxure üzletfejlesztési és értékesítési igazgatójával beszélgettünk arról, hogyan érdemes újragondolni az energiatakarékosságról alkotott elképzeléseinket, és milyen szerepe van ebben a Schneider Electric által nyújtott szolgáltatásoknak és termékeknek.
„Az már világos, hogy azok az alternatív megoldások, amik a kereslet csökkentésére összpontosítanak, nem fognak megvalósulni. Minden ember, otthon, vállalat és szolgáltató egyre több elektromos eszközt használ. A népesség és a gazdaság növekedése is azt jelenti, hogy a világnak jóval több energiára lesz szüksége. Ez még a szélturbinák és napelemek hatalmas méretű építése esetén is a fosszilis tüzelőanyagok további felhasználását jelenti.
A nagyvárosok mindig szélsőséges érzelmeket szültek. Ez az egyszerű megfigyelés adta az ötletet, hogy öt évvel ezelőtt, az első Forbes Urban különszámba megírjuk vállaltan szubjektív, ámde annál szórakoztatóbb budapesti listánkat. Bagi úr ismét elővette karcos ceruzáját.
Szabihíd A folyó fölött, a híd közepén ücsörögni, kézben fröccsel, nyilván naplementében. Már-már klisé, de nem rossz.
Bubi Jobb hajtani, mint valaha. És végre terjeszkedik is, többek között Józsefvárosban és Újbudán.
Operaház A budapesti – elfogultság nélkül mondom – a világ egyik legszebb operaháza. Mióta elkészült a felújítása, még teljesebb az élmény. Ki kell próbálni!
Magyar Zene Háza Mind a száz százalékban kortárs épület, mind a kiállítás világszínvonalú. Több modern épületet a városba!
Dunafok, Pesterzsébet, Csepel A város déli részén meglepően jó helyek működnek, közvetlenül a folyóparton. Halsütő, bbq, fröccs, na, és bicikliutak, edzőparkok.
Palatinus A strand felújítása jó példája, hogyan lehet megőrizni és ízléssel felújítani valamit, ami régi.
Parkok A Széllkapu a Millenárison, a Margitsziget, a Városliget elkészült részei: a főváros nem mindegyik szeglete egy zöld oázis, de vannak már parkok, amik a világon bárhol megállnák a helyüket.
Futás Tömegsport lett. Elnézve az általános egészségi szintet, ez nagyon jó hír.
Sorban állás Nem sok előnye van egy járványhelyzetnek, de talán mintha kicsit kulturáltabban képződnének a sorok. De lehet, hogy csak képzelődöm.
Öt évvel ezelőtti címlapszereplőnk: Budapest!
Robogós kamikázék Vagy a járvány alatt sokan elfelejtettek főzni, vagy rájöttek, hogy sose tudtak. Mindenesetre dübörög az ételkiszállítás, csak Laci bácsi kecsöpös-parizeres tésztáját pad thaira cserélték. Műanyag doboz, benzingőz és járdán, biciklisávban, sávok között szambázó, rendszám nélküli futárkamikazék.
Nyárfapihék Ahogy Fellini Amarcordjában is elhangzik: „A nyárfapihék! Ha táncol a nyárfapihe, a télnek nincs már sok ideje. Ha sok nyárfapihe száll, a tél már továbbáll. A mi városunkban találkozik össze a nyárfapihe és a tavasz. Ezek a nyárfapihék, amik mindenütt repkednek.” A kanadai nyárfa szép, de sajnos nem a városi létre lett kitalálva.
Bódéváros A Madách tér a főváros egyik központi tere. Hogy mit keres a karakteres, klinkertéglás ház árkádjai alatt egy krumplisütő bódé? És miért foglalja el a járdát egy nívótlan kocsma? Örök rejtély.
Hopon-hopoff buszok Nem tudom, a kohószökevény turistabuszok füstfelhője vagy a járdákat elbarikádozó leszólítóstandok zavarnak-e jobban.
Sziauram! A stílustalansággal sose tudtam mit kezdeni. Nem csak városi jelenség, de ettől még megmosolyogtató. Vagy szia, vagy uram. Ez olyan, mint a vegyes köret: vagy krumpli, vagy rizs. Könyörgöm, döntse már el!
Rollerek Óvodában jó játék.
Köztéri szobrászat Valahogy van egy mindent elborító emléktábla- és szoborállítási mánia. Több válfaja létezik, a turistafotókra optimalizált zsánerszobroknál (Sisi, Festő a Duna-parton, újságos fiú) nincs szánalmasabb.
Orosz metrókocsik Felújítottnak hazudják, de a homályos hátterű metrókocsik nem épp új technológiát képviselnek. A hazafelé úton szaunázásból új pesti népsport lehetne.
Parkolók A nagy parkolóként üzemelő belvárosi utcák évtizedek óta nem tudnak kiszabadulni a parkolómaffia és az opportunista döntéshozók fogságából.
Teljesen objektíven: Budapest a világ legjobb városa… Na jó, az egyik legjobb. De TÉNYLEG CSODÁLATOS!!! Mint ahogy ez a kicsike ország is. Milyen élet lehetne itt, ha… HA. LOVE LOVE BUDAPEST!
Ossza meg ismerőseivel:
Szerencsejáték Zrt.
2022 Június Támogatói tartalom Szerencsejáték Zrt.
A magyarországi sorsjegytörténelem számos ikonikus pillanatot tudhat magáénak. A játék több mint százéves hazai múltjában az osztálysorsjegyeket a borítékos játékok váltották fel, idén 30 éve pedig az első, mai értelemben vett kaparós sorsjegyek is megjelentek. A Gyors Lutri játék száguldása fenekestől forgatta fel a szerencsejátékpiacot, amely az egyik legdinamikusabb növekedést tudhatja magáénak az elmúlt 10 évben.
Egy nyíregyházi vegyész negyvenévesen besokallt a munkahelyén, és bár előtte sosem vállalkozott, belevágott a környezettudatos tisztítószerek fejlesztésébe és gyártásába. Kulcsár Ildikó cége, a Natur Cleaning termékek gyártója kerüli a szokványos megoldásokat, ami nemcsak azon látszik, hogy az irodában alapfelszerelés a járóka. A Natur Cleaning története a mosószertől a forraltbor-illatú mosogatószerig és a több százmilliós árbevételig.
„Drága Jogtanácsos Asszony, édes nénénk, hidd el, nem a te hibád.Tudjuk, mit érzel, ismerünk téged. Az organikus fair trade kávét választod. Ha lehet, gyalog jársz. Vagy biciklivel. Bepipálod a kis ikszet, ráfizetsz a repülőjegyre néhány eurót, hogy hátha tényleg ki tudod valamennyire egyensúlyozni az utazásod karbonlábnyomát. Műanyag palackot soha nem vennél a kezedbe, komolyan gondolkozol azon, hogy áttérsz a vegánságra, és […]