A Goldbeck vállalat már közel húsz éve nyújt ügyfeleinek minőségi szolgáltatást a CEE South régióban a legmodernebb technológiák és fejlesztések alkalmazásával. Mindezt a közvetlenül az alkalmazottaitól származó ötleteknek is köszönhetően.
EURÓPAI LÉPTÉKŰ CSALÁDI VÁLLALKOZÁS
A Goldbeck már 1969 óta jelen van a piacon, és számos haladó szellemű projektet tudhat maga mögött. Fenntartható épületek formájában minőséget és innovációt hoz térségünkbe, mindezt egy német családi vállalkozás leányvállalataként. Teljes szolgáltatást nyújt a tervezéstől az egyéni kivitelezésig, Európa-szerte 104 telephellyel és több gyártóegységgel rendelkezik. Ennek köszönhető, hogy a nemzetközi know-how-ból merítve a legkimagaslóbb szolgáltatást tudják nyújtani ügyfeleiknek. A vállalat önálló telephelyeket működtet, így regionálisan koordinálja minden egyes folyamat összes lépését: hozzáadott értéke tehát a helyi környezet ismerete, valamint az ügyfelekkel és a beszállítókkal való hatékony, anyanyelvi kommunikáció. „Ügyfeleink professzionális hozzáállásra, a határidők betartására és a legfejlettebb technológiákra számíthatnak, mindezeket természetesnek tekintjük a munkánk során” – fogalmaz Pavol Čarný a Goldbeck nevében. Fontos számukra ugyanakkor a fenntarthatóság, ezért a Goldbeck környezettudatosan áll az építkezések folyamatához. Előre gondolnak az épületek bonthatóságára és újrahasznosíthatóságára is, komplex termékekként tekintenek az épületekre. A vállalat nagyobb fenntarthatóságra kötelezte el magát az egyes telephelyein is, az üzemeik pedig zöld energiára váltottak. Családi vállalkozásként a következő generációkra is igyekeznek odafigyelni, ezért gondot fordítanak a környezetgazdálkodási menedzsment fejlesztésére is.
Írd fel, tervezz, aludj rá egyet! Mennyi a havi jövedelmünk, és mennyit költünk el belőle? Míg előbbit gyakran fejből is tudjuk, addig a kiadásainkat érdemes külön is feljegyezni – ott a jó öreg a-ceruza, egy Excel-tábla, valamilyen mobilapp vagy több netbankos alkalmazás extra funkciója. A lényeg, hogy ha tudjuk, mire költünk, könnyebb betömni a lukakat, amiken át elfolyik a pénzünk, könnyebb kordában tartani a fix kiadások feletti havi keretet. A különösen veszélyes impulzusvásárlások ellen jó taktika a bevásárlólista, de még jobb az alvás.
Nézz körül! Nem csak az számít, mit veszünk, hanem az is, hogy mennyiért. Emelkedő infláció mellett ugyanúgy fontos az árverseny: bár az árral szemben kevés kereskedő tud úszni, egy-egy akcióval sok vásárlót behúzhat. Az online árösszehasonlító oldalakkal – különösen a nagyobb értékű fogyasztási cikkeknél – ezt kényelmes is követni, de az akciók mellett a jó öreg pontgyűjtő kártyákkal is kedvező ajánlatokat lehet kifogni. Hódítanak a kupongyűjtés új formái is, több fintech cég (Curve, Recash) mellett már a hagyományos nagy bankok (Erste, OTP) is üzemeltetnek ilyen platformokat.
Egyél okosan! A kiadásaink több mint negyede élelmiszerre megy, fontos, hogy ezt minél hatékonyabban költsük el. Az éttermi étkezésnél az otthoni főzés több időt és energiát vesz el, a végösszegen ugyanakkor sokat nyerhetünk. Már azzal is spórolhatunk, ha ételrendelésnél magunk megyünk a csomagért kiszállítás helyett, az ételrendelős appok kihagyásával pedig megúszhatjuk a platformok emelt árazását. Plusz zöld pont jár, ha spórolás közben még kidobásra szánt ételt is mentünk, ahogy ezt például a Munch teszi – de a szomszédokkal is ér összebeszélni.
Védd a rezsid! A mai energiaárak mellett ez az egyik legégetőbb pont. Jelentősen spórolni csak nagy kezdeti beruházások árán lehet (hőszigetelés cseréje, fűtésrendszer korszerűsítése), de léteznek olcsóbb és könnyen felszerelhető megoldások is, mint például a hőtükör fólia. A fogyasztás visszafogását pedig akár apróbb lépésekkel is megkezdhetjük: folyó víz helyett medencében is lehet mosogatni, és egy-két fokkal alacsonyabb belső hőmérséklet is sokat számíthat.
Csökkentsd a digitális rezsid! Mivel van ilyen is: egyre több online szolgáltatás épül be a mindennapi életünkbe. A streamingháború élesedésével nagy a kísértés, hogy újabb és újabb platformokra fizessünk elő, de erre megoldás lehet, ha váltogatjuk a hozzáférésünket, és egy időben csak egy-két szolgáltatónak fizetünk. Az internet-, telefon- és banki költségeink is alattomosak lehetnek, ha nem figyelünk, itt az idő, hogy most és innentől évente egyszer átnézzük, milyen csomagot használunk, kell-e annyi bankkártya, nem érdemes-e csomagot vagy akár szolgáltatót (bankot, biztosítót, telekom céget) váltani.
Legyél zöld! A környezettudatos életmód ugyan sokszor növeli a költségeinket is, de van, amikor a fenntarthatóság spórolással is jár. Ruházkodásban a vintage üzletekkel üthetünk két legyet egy csapásra, a közlekedésben az autóhasználat visszaszorításával. A benzinárakkal szemben a közösségi közlekedés vagy a kerékpár is olcsóbb opció, Budapest belvárosában pedig a Mol Bubi közbringarendszer különösen kecsegtető a havi ötszázforintos használati díjával.
Rövid nyári pihenővel újra beindult az eseményszezon, egy hónap kihagyás után ismét veletek lőttük éterbe az új magazint. Az őszindító Kilövés így vagy úgy, de családi és generációs kérdéseket járt körbe mindhárom beszélgetésünkön.
Rekordévet zár az építőipar, hallani az egyik helyen. Válságban van a húzóágazat, mondják egy másikon. Hol az igazság, mit várnak a piac szereplői, és hogyan lehet felkészülni egy olyan időszakra, amikor a válságtényezőkre a határokon belül nincs megoldásunk?
Gróf Balázs kezdetben a magyar képregény fenegyereke volt, ma Pécsről szállít animációs videóklipeket a tengerentúlra. Pedig még nem is járt Amerikában. Védjegyszerű videóit tízmilliók látták.
Hogyan lesz három koktélból tisztességes nyugdíj? Miért legyünk optimisták a reccsenősebb időkben (is)? Mire jó egy kockás füzet, és mi köze van a nyugdíjcélú öngondoskodásnak a vegánsághoz? Farkas András nyugdíjguruval a kisnyugdíjasok pokoli nehézségeiről és az időmilliomos fiatalok esélyeiről beszélgettünk. Meg egy egyszerű, mindent vivő alapképletről.