Itthon fontos a billentyűzet magyar kiosztása, az 5G az egyik legnagyobb eredmény, az okosórák pedig mint elsőszámú egészségügyi előrejelző kütyük élnek a köztudatban. Interjú Thomas Liúval, a Huawei Technologies Hungary Device Business Group üzletági igazgatójával.
A Huawei már jó ideje jelen van Magyarországon. Mik a legnagyobb helyi eredmények?
Az 5G hálózat magyarországi bevezetését mindenképpen kiemelném. Ami a készülék üzletág sikereit illeti, a viselhető eszközeink rendkívül népszerűek itthon.
Hogyan foglalná össze a Huawei magyarországi stratégiáját?
Hanyatló tévénézettség, hanyatló mozilátogatottság. Ezen a piacon látta meg pár éve rengeteg médiacég a streamingmodellben a jövőjét, megirigyelve, hogy hasít a Netflix a tőzsdén,
pláne a covid óta. Ma úgy ütik a streamingóriás papírját, mint régen azokét, akik nem szálltak be a streamingbe.
A Netflix-lufi kipukkanásában nem csak az előfizetőszám-csökkenés vagy az évi sok milliárd dolláros tartalomgyártás a ludas. A befektetők anno az algoritmus miatt tették a Netflix mellé a hitüket, így a Facebook, a Google és társai mellett őket is tech cégnek tartották. De ez félreértés.
A Netflixnek, mint minden hollywoodi stúdiónak, elsősorban filmre, műsorra kell tetemes összeget költenie, több melléktevékenysége pedig nincs, szemben a többi tech óriással (amíg nem vezetik be a reklámos előfizetési csomagot, és ezzel be nem lépnek a hirdetési piacra). Ahogy a Parrot Analytics elemzője mondta a CNN-nek: a Wall Street idáig „rendkívül túlértékelte” a Netflix jegyzését, félreértelmezhette szerepét a szórakoztatóiparban, így pedig az emelkedő árfolyam tartalomdömpingre ösztökélte a szolgáltatót. Csak hát a mennyiség elkezdte felülírni a minőséget – erre talán jó bizonyíték, hogy kezdenek elpártolni az előfizetők, vagy legalábbis megtorpant a növekedés. Kérdés, hogyan lehet visszapattanni innen.
Ennyit estek a többiek a tőzsdén
(2022. augusztus 19-i állapot)
Disney:
−23,4%
(az év eleje óta)
Warner Bros, Discovery
(HBO Max):
−46,2%
(a 2022. április 4-i bevezetés óta)
A társadalom és a gazdaság rendszerszintű irányításának képességét köszönhetjük az olyan informatikai cégeknek, mint az SAP, állítja Pintér Szabolcs, az SAP Hungary első embere.
Két éttermével, a Rumourral és a Costesszel a magyar gasztroszcéna csúcsára, a „nagyok” között mérhető énmárkájával pedig a celebek élmezőnyébe jutott. Rácz Jenő nem szeretne kirakatember lenni, a rivaldafényt inkább üzleti sikerré, szakmai elismeréssé kovácsolja. Csillagról, válságról és a celebséfjelenségről beszélgettünk étterme vacsorára készülő forgatagában.
Abból főzök, ami van, amit a természet éppen nyújtani tud – ez az alapelve Szabó Adrienn-nek, a Sebészeti, Transzplantációs és Gasztroenterológiai Klinika dietetikusának, a Magyar superfood című (részben szakács)könyv szerzőjének, akit az Instagramon csaknem tízezren követnek. Interjú bőrt roncsoló kesudióról, magyar gránátalmáról és arról, miért gond, hogy nemcsak a csirkemell bújik ki a tojásból, hanem az egész csirke.