A több mint tíz éve Magyarországon élő és dolgozó Alexandre Jeanjean 2023. április 1-jével vette át a csoport magyarországi vállalatának irányítását, és feltett szándéka, hogy folytassa a nevéhez fűződő fair ügyfélstratégiát. Az emberek pénzének fair kezelése táplálja a társaságba vetett bizalmat, ami idén fontosabb lehet, mint korábban bármikor. A korábbi vezérigazgató-helyettes 11 éve él hazánkban, […]
A több mint tíz éve Magyarországon élő és dolgozó Alexandre Jeanjean 2023. április 1-jével vette át a csoport magyarországi vállalatának irányítását, és feltett szándéka, hogy folytassa a nevéhez fűződő fair ügyfélstratégiát. Az emberek pénzének fair kezelése táplálja a társaságba vetett bizalmat, ami idén fontosabb lehet, mint korábban bármikor.
A korábbi vezérigazgató-helyettes 11 éve él hazánkban, a lánya már itt született, imádja Budapestet és a nyelvünket is, „ami gyönyörű, de nagyon nehéz” – fűzte hozzá magyarul. Itt élő külföldiként állítja: ha az ember megteszi a szükséges erőfeszítéseket és kapcsolatokat épít, akkor a magyarok nyitottá válnak. Hazai példaképei közé az író Nádas Pétert és a zeneszerző Eötvös Pétert sorolta, míg az egyik legjobb eseménynek a békéscsabai Kolbászfesztivált tartja, és szerinte is remek találmány a fröccs.
Bár markáns különbségeket a piaci gyakorlatokban nem igazán lát a külföldi országokhoz képest, egy dologban biztosan mások a magyarok: kevesebbet költenek biztosításra, mint a nyugat-európaiak, vagy az amerikaiak. Ennek az a következménye, hogy itt magasabb a biztosítók költséghányada, hiszen mindig vannak bizonyos korlátok és fix költségek, amelyek a megfelelő működtetéshez szükségesek. A Groupama új vezetője szerint a biztosításokra szánt összegeket már csak azért is érdemes lenne növelni, mert minél magasabb az élet-, egészség- és vagyonvédelemre fordított költés, annál inkább csökkenthető a költséghányad és annál többet profitál belőle az ügyfelek alkotta kockázati közösség. A magyar nem-életbiztosítási piac jelenleg 45 százalék körüli költséghányaddal működik, ami akár 20 százalékponttal is magasabb, mint Franciaországban.
Sümegi Elemér hangszerei – hegedűk és csellók – kivételes műgonddal és odaadással készülnek. A Xiaomi 13 Pro professzionális tripla Leica kamerarendszerével rögzített képeken festményszerűen elevenedik meg a hangszerkészítő mester műhelye, lovai, birtoka és irigylésre méltóan sokszínű, derűs élete. Mikor a koncertterem falai között felcsendül egy hegedűfutam, a közönség soraiban vélhetően csak Sümegi Elemér hegedű- és […]
Sümegi Elemér hangszerei – hegedűk és csellók – kivételes műgonddal és odaadással készülnek. A Xiaomi 13 Pro professzionális tripla Leica kamerarendszerével rögzített képeken festményszerűen elevenedik meg a hangszerkészítő mester műhelye, lovai, birtoka és irigylésre méltóan sokszínű, derűs élete.
Mikor a koncertterem falai között felcsendül egy hegedűfutam, a közönség soraiban vélhetően csak Sümegi Elemér hegedű- és csellókészítő mester tudja, mekkora mesterségbeli tudásra, mennyi gondosságra volt szükség ahhoz, hogy a hangszer, amellyel a művész elvarázsolja a közönségét, elkészüljön. Ugyanez az elkötelezettség, kreativitás és hozzáértés testesül meg a Xiaomi legújabb remekművében, a legendás Xiaomi és Lecia által közösen fejlesztett kamerarendszerrel ellátott Xiaomi 13 Pro okostelefonban.
Színek és textúrák
Hálás feladata volt Horváth Dánielnek, aki a prémium készülékkel a kezében fotózni indult a mester műhelyébe. Bármerre fordult, a Xiaomi Leica kamera mindenütt patinás enteriőrt és vidéki idillt fotózott. Ám ahhoz, hogy a képek ezt a napfényben játszó miliőt vissza tudják adni, kellett a hatalmas szenzor, a nagy dinamikatartomány, a kiváló fényrögzítési képesség, a rendkívüli színgazdagság, a textúrákat kiemelő képélesség is, amelyet a Leicával közösen fejlesztett, a professzionális fényképezőgépek színvonalát megközelítő minőségű képalkotórendszer tesz elérhetővé. Az istálló és a lófuttató porában ugyancsak hasznosnak bizonyult a Xiaomi 13 Pro strapabírása, IP68 szabvány szerinti por- és vízállósága.
A Xiaomi 13 Pro lebegő telefotó kamerájának köszönhetően, nagyon közeli, 10 cm-től akár végtelen is lehet a fókusztávolság. A kép előterében erős kontrasztokkal rajzolódik ki a mester, a háttérben a lakkozott padlón és csillogó bútorokon napfénypamacsok vibrálnak. Mintha csak egy rokokó festményt látnánk, amelyben megtestesül az évszázados Leica-hagyomány és a Xiaomi innovatív képalkotási filozófiájának kézfogása. A tökéletes hangulat megteremtéséhez a fotós kétféle fényképezési stílus közül választhatott: Leica Authentic Look és Leica Vibrant Look. Ezek a színhelyesség és a szaturáció terén adnak lehetőséget a különleges esztétikai szempontok érvényesítésére.
19 perc alatt 100%
A nagy számítási igényű feladatokhoz kimagasló teljesítmény dukál, ezért kapott a Xiaomi 13 Pro ultragyors és energiahatékony Snapdragon® 8 Gen 2 processzort. A Xiaomi saját fejlesztésű akkumulátorkezelő rendszere, a Surge, a készülék élettartamát hosszabbítja meg, és tovább fokozza a felhasználói élményt. Ha pedig a 4,820 mAh-s akkumulátor töltésre szorul, a 120W-os Xiaomi HyperCharge 19 perc alatt 100%-ra tölti a telefont. A Xiaomi 13 Pro kialakítására is ez a messzemenő igényesség jellemző: tökéletesen ívelt Corning® Gorilla® Glass Victus® üveg elől a megfelelő védelemért, és orvosi minőségű biokerámia-anyag a hátlapon, megteremtve az ellenállóképesség, innováció és az elegancia tökéletes harmóniáját. Amint egy mesterhegedű, úgy a Xiaomi 13 Pro is egy műalkotás, amely minden apró részletében igazi mestermű.
Jelentősen nőttek a Sága eladásai azóta, hogy a Master Good felvásárolta a céget, a csoport emiatt úgy döntött, irányt vált a Sága márkával. Interjú Bárány Lászlóval, a Master Good ügyvezető-tulajdonosával karbonsemleges csirkéről, szójáról és árakról.
Évek óta izgalmas és kiélezett meccset játszik az ultra-low cost légitársaságok ligájában a Ryanair és a Wizz Air. Feltámad-e a covidsokkból a kihívó Wizz Air, vagy örülhet a pandémiából megerősödve kijövő Ryanair, hogy hosszabb távon is leszakította vetélytársát?
Bő tíz év konjunktúra ért véget a világgazdaságban 2022-ben, és a tanulóévein lassan túljutó ökoszisztémának újra bizonyítania kell. Ezúttal abban, hogy mit kezd a kockázati tőkétől idegen üzleti logikával, a racionalitással és a tervezhetőséggel.
Írta: Tilesch György Egy amerikai egyetem rektora februárban részvétnyilvánító mailt küldött a diákságnak. Az apropó egy michigani iskolában elkövetett fegyveres mészárlás volt. A levél alján ott maradt az apró betűs jelzés: azt voltaképp a ChatGPT nevű nyelvi mesterségesintelligencia-modell komponálta. Tömeges felzúdulás követte a tévedést, ennyire szenzitív esetben ez indokoltnak is tűnhetett. De adódik a kérdés: hol húzzunk meg új határokat most, […]
Mit keres egy koppenhágai étterem a japán hagyományok egyik legfontosabb városában, Kiotóban? Mi értelme kiköltöztetni egy csomó embert egy másik kontinensre, csak azért, hogy tíz hétig pár ezer gasztroőrültnek főzzenek? Megnéztük.