A Cápák között 2019-es indulása óta tömegekben piszkálta fel a vállalkozói kedvet, befektetőinek országos ismertséget és jó néhány nagy üzletet adott. Na, meg néhány bukást. Mindkettőből sokat lehet tanulni.
A Cápák között azért született meg, hogy a Való Világból kiábrándult tévénéző újra képernyő elé üljön. Nem egyszerű feladat, nem egy tévés próbálta megteremteni a hidat a könnyű és az értelmes szórakozás között, és az üzleti show-műsor koncepciója a 2006-os Ecopolyval egyszer már megbukott. A sikerhez két dolog kellett, egy jó formátum és egy alkalmas producer.
Máté Krisztina mögött már volt egy sikeres üzletemberekről szóló műsor. Az első millióm története 2013-ban a várt egy helyett három évadot élt meg, Krisztina és az RTL számára pedig kiderült, hogy sok olyan üzletember van, akit érdemes megmutatni, hogy a vállalkozó képéhez végre ne az ügyeskedő simlis képe kapcsolódjon Magyarországon. Ő lett a producer. A nyertes formátum pedig az a Dragon’s Den, ami Nagy-Britanniában a tizenhetedik évadát tapossa, amerikai, még híresebb testvére, a Shark Tank pedig a tizennegyediket olyan cápákkal, mint Mark Cuban, Ashton Kutcher vagy Barbara Corcoran.
A műsorban olyan üzletek hátterébe látnak bele a nézők, amiket eddig zárt tárgyalókban vagy üzleti vacsorákon ütöttek nyélbe. A vállalkozó annak reményében áll a cápák elé, hogy így vagy úgy, de megváltozik az élete. A cápák a pénzüket kockáztatják. Ráadásul mindenki láthatja, miféle ember áll a boltokból, hírekből ismert márkák – például a Szentkirályi ásványvíz – mögött, milyen a humora, mikor lesz dühös.
Modern Sport Akadémiátok a gödöllői MATE-GEAC egyesülettel az országban elsőként egyetemi vízilabdacsapatot rakott össze, méghozzá pár nap alatt, a helyi uszoda megnyitása után. Az amerikai profi egyetemi sportcsapatok nyomdokába léptek?Állami uszodának kezdték építeni, de végül a gödöllői agráregyetemé lett, így aztán megegyeztünk, hogy egyetemi keretek között is felépítjük a vízilabdacsapatot. Szuper lendületet hozhat, erős fejlődési lehetőség az egyetemi […]
Modern Sport Akadémiátok a gödöllői MATE-GEAC egyesülettel az országban elsőként egyetemi vízilabdacsapatot rakott össze, méghozzá pár nap alatt, a helyi uszoda megnyitása után. Az amerikai profi egyetemi sportcsapatok nyomdokába léptek? Állami uszodának kezdték építeni, de végül a gödöllői agráregyetemé lett, így aztán megegyeztünk, hogy egyetemi keretek között is felépítjük a vízilabdacsapatot. Szuper lendületet hozhat, erős fejlődési lehetőség az egyetemi vízilabda a sportág hazai jövőjében.
És te is beugrasz néha a vízbe? Gödöllőn a férfi vízilabda-szakosztályt vezetem, nem oktatok. Azért néha be szoktam ugrani hozzájuk edzeni. 230 fiú és felnőtt jár hozzánk rendszeresen, a felnőttek ősztől a harmadosztályban indulnak, de bízom benne, hogy a profik közé fognak kerülni egy szép napon.
A Nagy Sportágválasztó ötpróbás rendezvényein együtt futsz a szabadidős sportolókkal. Nehéz volt átszokni a futásra? Régen pestiesen azt mondtam, hogy no way, a nagy, izmos, vízhez szokott felsőtestemmel nem fogok mindenféle nacikban szaladgálni. Amikor a Nagy Sportágválasztóhoz került az ötpróba, gondoltam, a legtöbben a futást választják majd, hát akkor én felvállalom, hogy az uszodából és az íróasztal mellől beállok, és életmódot változtatok. Három–öt kilométerekkel kezdtem, most öt–tizenegynél tartok. Mert nem úgy van, hogy ha versenysportoló voltál, akkor maratont is tudsz futni. Én felet sem tudok. Az a hétköznapok hőse, aki legyőzi önmagát, nem az, aki azon agyal, milyen gyorsan lesz belőle Messi, LeBron James vagy Brad Bitt.
Ha Brad Pitt nem is, de filmfőszereplő már lettél: mozifilm készült a háromszoros olimpiai bajnok vízilabdacsapatról. Milyen élmény volt A nemzet aranyait forgatni? Furcsa, mert tanácsadó és szereplő is voltam egyszerre. Előbbire azért kért fel Zákonyi S. Tamás rendező-producer, mert korábban készítettem két sportdokumentumfilmet, igaz, nem ilyen nagyszabásúakat. (A csodafedezet – Vitéz Halassy Olivér és Fuchs Jenő, az első ember – a szerk.) Fantasztikus volt már az is, hogy a fiúkkal mindannyian találkoztunk, még ha inkább a gyerekeink dolgai, a gyógyszerek és az őszülés volt is a téma, és nem az, hogy mennyit edzettünk aznap. Remélem, százezrek fogják imádni a filmet, a tízéves sportoló gyerekektől a hetvenéves nagyikig, akik masszív rajongóink voltak negyvenes éveikben.
Nektek okozott meglepetéseket a visszatekintés? Hogyne, olyan kulissza mögötti dolgokról beszélünk a filmben, amiket annak idején egymásnak sem mondtunk el. Láttuk, hogy a társunk bement a vadonba, és kihozott egy őzet, de nem tudtuk, hogyan csinálta. Most kiderül.
Léhűtők, csavargók, kurvák, művészek és egy igazi Kurázsi mama Nagybányán, az első világháború végén. Románnak vagy magyarnak jó most lenni? És vajon meg tudja-e védeni magát egy kis közösség a rajta átsuhanó történelmi vihartól? Kályha Kati – avagy az erős nők – drámája a Radnótiban.
Nyugat-Európában és Amerikában rohamosan növekszik a coaching iparág, az óriási fejlődés is azt mutatja, hogy egy jó szakembernek kiemelkedő szerepe lehet egy vállalat fejlődésében. De mit jelent pontosan a coaching? Az ICF magyarországi képviselőit kérdeztük, milyen versenyelőnyökhöz juthat az, aki belefekteti idejét és energiáját egy coaching folyamatba. A világszerte elérhető „vállalati edzők” száma az elmúlt […]
3 év alatt már hárommillió kiszállított rendelésen is túl jár a Kifli.hu, mely a Rohlik Group tagjaként kezdte meg működését Budapesten ésąą vonzáskörzetében 2019-ben. A csoport már öt országban van jelen, a különböző vásárlói kultúrával és gazdasági helyzettel rendelkező területeken működő leányvállalatok egy egységes vállalati recept alapján dolgoznak. Meg akarjuk változtatni az élelmiszer-kereskedelmet Európa-szerte” – […]