Van az a kilátás, ami már zavar az alvásban. Ebben a luxusszállodában valószínűleg Tokió legcsodásabb panorámája leselkedik rád.
Ősi japán szokás szerint a nyugatias luxusszállodák a felhőkarcolók felsőbb szintjeit foglalják el, így van ez ebben az esetben is, a 39 emeletes Otemachi One Tower felső hat szintje tartozik a szállodához. A császári palota felé néző szobákból érzetre szinte át lehet ugrani a telekszomszédhoz (szerencsére nem nyílnak akkorára az ablakok), ott persze a fű is zöldebb, mint a felhőkarcolók tövében.
Sétálgatáshoz jobban passzol ugyan a Ginza városrész, de innen a legbrutálisabb a kilátás, és kiváló összeköttetések vannak akár taxival, akár tömegközlekedéssel, vagy a közeli főpályaudvarnak köszönhetően könnyedén sinkanszenre is pattanhatunk. Itt van a helyi Deák tér is, ahol öt metróvonal keresztezi egymást. A föld alatti világ amúgy megér egy csatangolást, ezen a környéken a felszín alatti dzsungel is izgalmakkal teli, mintha tükröződne a fenti világ: büfék, éttermek, kávézók, üzletek helyenként több szinten lefelé.
A hotelélményhez szinte naplemente-garancia jár, rengeteg szobából élvezhető majdnem az egész város látványa, Sibuja és Sindzsuku felhőkarcoló-erdeivel, de a leglátványosabb a kora este, amikor kigyúlnak a fények, és közben vörösre színeződik az égbolt. Szerencsés esetben a távolban a japánok szent hegye, a Fudzsi hósapkája is látszik.
Al Ghaoui Hesna író, újságíró kézírással szeret leginkább jegyzetelni, csakis olyan telefont használ, amihez érintőtoll is tartozik. Most megmutatja az általa leggyakrabban megnyitott alkalmazásokat, és ráadásul arról az appról is mesél, amelyiken ő is dolgozott.
Action for Happiness
Napi és heti tippeket ad, hogy jóllétünk érdekében milyen szokásokat iktassunk be vagy vizsgáljunk felül. Hasznos online tartalmakat is ajánl, de eseményeket, csatlakozásra érdemes helyi közösségeket is. Az Action for Happiness jótékonysági mozgalom szerint a boldogság definíciója, hogy jól érezzük magunkat az életünkben, és továbbra is így akarjuk érezni magunkat, boldogtalanság pedig az, amikor rosszul érezzük magunkat, és azt szeretnénk, ha a dolgok megváltoznának.
Snapseed
Rengeteget fotózok, a képeket általában ebben szerkesztem. A fényeken próbálok javítani, meg néha a kompozíción, bár nagyon szeretem a spontán elkapott pillanatokat, életképeket. Leggyakrabban a gyerekeimet fényképezem, de sosem posztolok róluk, íratlan szabály. Minden évben készítek fotókönyvet, a legjobb képek oda is bekerülnek, plusz rengeteg vászonkép is született már belőlük.
Matific
Matektanulást segítő app szép, színes-szagos grafikával. Ezerszer izgalmasabb a gyereknek, mint amikor mi ülünk le üres papírral, ceruzával, és kezdjük gyakorolni az összeadást-kivonást. Korosztály szerint egyre bonyolultabb feladatokat ad, végig játékba csomagolva. A nagyobbik lányom eleinte nem annyira lelkesedett érte, most már ő szokta mondani magától, hogy kicsit matekozna vele.
Audible
Rengeteg podcastot és hangoskönyvet hallgatok. Gyakran fordul elő, hogy olyan könyvet szeretnék beszerezni, ami itthon nem kapható, és sokáig tartana az angol verzióhoz hozzájutni. Használok Kindle-t is, de sokszor szívesebben hallgatom meg a könyveket. Előfizetőként minden hónapban két hangoskönyvet kapok ingyen, és nagyon jó a kínálat, bőven van miből választani.
Prezi
Sok előadást tartok, mindig Preziben készítem el őket. Szerkeszteni számítógépen szoktam, de praktikus, hogy a végeredmény a telefonomon is velem van. A mobilt ráadásul távirányítónak is lehet használni előadás közben. Sokan megijednek, hogy nem ppt-vel megyek előadni, aztán hamar rájönnek, hogy a Prezi-fájlokat ugyanolyan egyszerű letölteni és használni.
Magic Mitten
Amikor kitört a háború, Kaliforniában voltam, de szerettem volna segíteni a távolból is. Korábban már írtam két mesét, amelyek a félelmek feloldásában segítenek, most arra gondoltam, hogy az ukrán gyerekeknek is írnék egyet. Egy norvég pszichológussal fogtam össze, és az általunk írt történetet olyan szociális és érzelmi készségfejlesztő feladatokkal egészítettük ki, amelyek segíthetnek az átélt élmények feldolgozásában. A két főszereplő egy ukrán ikerpár, akikhez egy kismadár társul. Ha minden jól megy, októberben elérhető lesz, először angol és ukrán nyelven.
Milyen telefonod van? Samsung Note 10. Mennyi a képernyőidőd? 3 óra 50 perc körül naponta. Le vagy némítva? Csak nagyon ritkán, még éjszakára se szoktam. Milyen appokért fizetsz? Google Play, Youtube, Prezi, Audible, Magisto videószerkesztő, Matific (utóbbi kettőre csak időszakosan).
A családi vállalkozásoknak rendezett hagyományos Családi Gálánknak mindig különleges hangulata van. Régi kapcsolatok, generációs összefonódások, az egy cipőben járunk otthonos érzése a fehér abrosz fölött is. Ilyen volt az idei.
A szegregátumból az egyetemre – lényegében ez Bódis Kriszta és a Van Helyed Alapítvány nem kicsit ambiciózus célja. A pszichológus, író, dokumentumfilmes a 90-es években az ózdi Hétes-telepen segített a gettóban élőknek, az utóbbi tíz évben pedig komplett oktatási-fejlesztési rendszert épített fel. Addig dolgoznak az ózdi szegregátumokba született gyerekekkel, amíg el nem jutnak az érettségiig vagy egy szakmáig, szinte kivétel nélkül. Sőt, néhányuk az egyetemig.
Kriszta pedig közben még ír is, most éppen egy erős nőről szóló regénysorozatot.
Ki ne tudná, milyen a táplálkozásban kompromisszumot kötni: az egészség miatt lemondani a kedvenceinkről, vagy pont fordítva. Egy svéd márka, úgy tűnik, átvágta a gordiuszi csomót, egy magyar páros pedig felfigyelt a N!CK’S trendi, cukor-, glutén- és pálmaolajmentes édességeire. Lovasné Lénárt Fanni és Lovas Balázs olyan rágcsálnivalókat forgalmaznak, amik a legnagyobb márkákkal is felveszik a […]