A JTI Hungarynál hisznek abban, hogy felnőtt, jól informált emberek szabadon hozhassanak döntéseket a saját életükkel kapcsolatban – akár a dohánytermékek fogyasztásával kapcsolatban is. A fogyasztóknak hamarosan egy új, innovatív terméket is kínálnak majd választásra Magyarországon is. Idén 15. éve van jelen a magyar dohánytermék-piacon a JTI Hungary Zrt., és egyáltalán nem túlzás ezt a […]
A JTI Hungarynál hisznek abban, hogy felnőtt, jól informált emberek szabadon hozhassanak döntéseket a saját életükkel kapcsolatban – akár a dohánytermékek fogyasztásával kapcsolatban is. A fogyasztóknak hamarosan egy új, innovatív terméket is kínálnak majd választásra Magyarországon is.
Idén 15. éve van jelen a magyar dohánytermék-piacon a JTI Hungary Zrt., és egyáltalán nem túlzás ezt a másfél évtizedet sikertörténetként jellemezni. A felvásárlásokkal létrejött vállalat ugyanis nemcsak megőrizte, hanem jelentősen növelni is tudta piaci részesedését az elmúlt években. „Büszkék vagyunk arra, hogy 2021-ben a 2018-tól a cseh és a szlovák leányvállalattal egy csoportként működő cégünk piacvezetővé vált a finomra vágott dohánytermékek piacán, és ezt a pozíciót azóta is meg tudtuk őrizni – mondja Olexander Farkosh, a JTI Hungary országmenedzsere. – Arra azonban még talán ennél is büszkébb vagyok, hogy 2023-ban immár 11. éve sorozatban szereztük meg a Top Employer Hungary minősítést, ami jól mutatja, hogy a kimagasló eredményeket egy jó hangulatú, nyitott, elkötelezett csapat munkájának köszönhetjük.”
Jelenleg mintegy 90 munkavállaló áll közvetlenül a cég alkalmazásában a budapesti irodában, raktárban és szerte az országban, de a viszonteladói hálózatban, illetve más módon még sokan állnak kapcsolatban a vállalattal, és számíthatnak a JTI hosszú távra tervező, a közösségek támogatását célzó hozzáállására.
Vagy akár így is fordíthatnánk: elérhetőbb, mint gondolnád. Tény, hogy Kína a távolság miatt nem tartozik a magyarok elsődleges úticéljai közé, pedig, ha az utazást úgy tekintjük, mint a komfortzónánkból való kibillentést és új kultúrák megismerését, Kínánál tökéletesebb desztinációt talán nem is találhatnánk a heti 10 közvetlen Budapest–Kína járattal. Akár 10 óra alatt megvan ez […]
Vagy akár így is fordíthatnánk: elérhetőbb, mint gondolnád. Tény, hogy Kína a távolság miatt nem tartozik a magyarok elsődleges úticéljai közé, pedig, ha az utazást úgy tekintjük, mint a komfortzónánkból való kibillentést és új kultúrák megismerését, Kínánál tökéletesebb desztinációt talán nem is találhatnánk a heti 10 közvetlen Budapest–Kína járattal. Akár 10 óra alatt megvan ez a kontinentális-kulturális ugrás!
Magával ragadó városok, történelmi és kulturális kincsek, hihetetlen színek és fotótémák, és egy egészen más világ. Ez Kína, ami a közvetlen budapesti járatokkal minden eddiginél könnyebben elérhető. A járvány éveiben egyáltalán nem, vagy csak nehézkesen lehetett ide utazni, sok teszteléssel és karanténnal, mostanra viszont már teljesen nyitva az ország, mindenki számára elérhető a vízumkérelem, újra gördülékeny és kiszámítható az országba történő beutazás. Nagyon várják újra a turistákat, ezért igyekeznek minél jobban megkönnyíteni az érkezést, ehhez adnak hozzá a közvetlen és gyakori repülőjáratok.
Az Air China gépeivel hétfőnként és péntekenként utazhatunk Pekingbe akár 10 órán belül a két főváros között. Peking felfedezése egy lenyűgöző körutazás, még anélkül is, hogy elhagynánk a városhatárt! A Nagy Fal, a Tiltott város, a Tienanmen tér és a Nyári palota mind-mind olyan helyek, melyek magukban hordozzák az ősi idők történelmét és kultúráját. Mindehhez hozzájárulnak az elbűvölő hutong sikátorok és a csodálatos császári parkok is, melyek együtt alkotják Peking gazdag és fenséges atmoszféráját.
A China Eastern légitársaság leányvállalata, a Shanghai Airlines minden nap üzemel Budapest és Kína között. Hetente ötször juthatunk el Sanghajba, illetve hétfőnként és csütörtökönként Ningbó városába. A járatok többsége dél körül indul Budapestről és hajnalban érkezik a kínai városokba. Sanghaj és a kisebb városok is gazdag látnivalókkal kényeztetik az odalátogatókat, melyek közt a természeti szépségek is megtalálhatók, mint például a Sanghajtól egy órára található Hangzhouban, ahol a zöld, békés teaföldeket fedezhetjük fel és kóstolhatjuk meg a híres Longjing teát. Kína varázslatos hely, amelyet érdemes felfedezni és megismerni, hiszen olyan élményeket kínál, melyek emlékezetünkben örökre megmaradnak.
Szerdánként a Jangce folyó partján fekvő Csungkingba utazhatunk szintén az Air China járataival: a város Kína legfontosabb kiindulópontja a Jangce folyón történő hajókázásokhoz. Életre szóló élmény egy festői hajókirándulás, ahol megcsodálhatjuk a lenyűgöző Három-szoros szurdokot és átélhetjük Kína leghosszabb folyójának szépségét.
Kína évszázadokon átívelő gasztronómiai művészete és régiós sokszínűsége folyamatosan lenyűgöz, az ország kulturális öröksége és látnivalói pedig olyan élményt nyújtanak, amelyet sehol máshol nem tapasztalhatsz meg. Az igazi kínai ízekért érdemes Kínáig utazni.”
Ritkán – de szerencsére azért egyre gyakrabban – látni olyan igényes felújítást, mint ezé a balatonszepezdi villaépületé. Tulajdonosai kifejezetten egy régi épületet szerettek volna megmenteni, de a villa kényelmét vendégként most a családon kívül más is élvezheti.
Magyar zongoristafenomén, az egyik legforróbb startup háttérsztorija, valamint a legértékesebb celebek üzleti teljesítménye. Így zártuk a nyarat a Forbes.hu-n.
Az ingázók elmentek – és nem is jönnek vissza. A kamatlábak az egekben. A városok adóbevételei a béka feneke alatt. Mit tesznek az ingatlanos szakma nagyokosai ez ellen a példátlan városi katasztrófa ellen?