MI van nála,és nem fél használni

Igor oda ment, ahová a munka hívta. Éveket töltött Keleten, Japánban, Kínában és Vietnámban, de dolgozott Oroszországban, Ausztriában és az Egyesült Államokban is. Magas, sportosan vékony, ízig-vérig világpolgár, az a típus, aki nem fél felszállni a vonatra egy olyan országban, ahol senki sem beszéli a nyelvét, mégis megpróbál szóba elegyedni az útitársakkal.


Karrierjét a telkószektorban kezdte – az egyik legnagyobb cseh telekommunikációs cég, az Oskar Mobile egyik első munkatársa volt, a Vodafone fel is vásárolta. Karrierje döntő részét, tizennyolc évet banki fintech szolgáltatások fejlesztésével töltötte, eleinte a PPF csoport berkeiben, majd négy éven át corporate venture builder – ha már muszáj lefordítani: cégépítő – volt az ausztriai Creative Docknál. Innen hívta vissza a telkóba a Yettel Magyarország tulajdonosa, a PPF.
„Remélem, a fintechben töltött tizennyolc év hasznomra lesz – mondja. – Az a vízióm, hogy a fintechéhez hasonló, ügyfélközpontú megközelítést, ökoszisztémát építünk fel, hívhatjuk telcotechnek.” Igor szerint óriási lehetőség előtt állunk, tulajdonképpen a szektor forradalmasítására van esély.


„Magyarországon nagy az igény az újításokra, és a befogadási hajlandóság is magas, ha nem tévedek, akkor a Revolutnak például Magyarország az egyik legjobban menő piaca a régióban. A telekommunikációs szektor előtt még van itt rés, és biztosan lesz továbbra is olyan vásárlói csoport, amelyik üzletekben szeret vásárolni.” Nem papírból olvas, mesél – tényeket, élményeket, célokat.