Az év végének alighanem leghájpoltabb budapesti helye a 101 Tigris. Megérdemelten?
Nem egy kultikus vagy annak szánt hely üzemelt már a Hegedűs Gyula utca 56. szám alatti újlipótvárosi szuterénben: 2017-ig itt gyöngyözött a Laci!Konyha! mesterlevese, mígnem Mogyorósi Gábor séf emlékezetes módon a stábhiányra hivatkozva bedobta a törölközőt. Utána a 2000-es években a Gold Bisztróval meg az Olimpia első generációjával nevet szerző Takács Lajos japán interpretációja, a Kobuta jött, és annak végzetéül a járvány.
De egyelőre nem úgy tűnik, hogy az itt nyíló helyeket törvényszerűen érné utol az idő előtti vég: a mi novemberi péntek esténken, tíz percet baktatva a körúttól a kellemetlen, tízfokos esőben a 101 Tigris minden asztalán ott a foglalt tábla, kivéve a termetes középsőn, amit közösen ülhetnek körül a hozzánk hasonló beesők. Akik utánunk jönnek, vastagon vacsoraidőben, azoknak már ott sem jut hely.
A nagy érdeklődés a sztorinak szól: a 101 Tigris az általunk is felsőfokú jelzők halmozásával bemutatott Széll Kálmán téri 101 (Forbes, 2021/9) gyorséttermes, tésztázós-rámenes kistestvére, és az anyaétterem korábban is itt üzemelő termelőkonyhájára épült. A budai egység tapas méretű fogásokkal dolgozó, umamigazdag, tajvani ihletésű konyhát visz komoly koktélkínálattal, ebből néhány, leírás alapján egyszerűbbnek ható kis tányér szivárgott át Pestre a levesek és tésztaételek közé. Ezeket szándékosan nem hívják előételnek, már csak azért is következetesen, mert a leveseink után kapjuk meg őket.
Egy fabábú road movie-ja a kulisszák mögött és a programozóból lett civil újságíró. Az Uccu utat mutat, de hogy az MI-hez vezető úton mi vár ránk, már más kérdés. Ajánló a Forbes.hu-ról.
Harmincöt évvel A padlás után először jegyzi együtt egy zenés színdarab dalait Presser Gábor és Sztevanovity Dusán a Vígszínház Pinokkiójában. Keresztes Tamás rendezésében olyan emblematikus színészek bukkannak fel, mint Halász Judit, Hegyi Barbara, Igó Éva, Kern András vagy Seress Zoltán. A Disney-mesés verzió helyett a Vígben az eredeti Collodi-regényből indultak ki, aminek a sztorija annyira kalandos és sokrétegű, hogy akár nyolcrészes Netflix-sorozatot is lehetne forgatni belőle. Most road movie lett, leginkább egy naiv gyermek nagy hazatérés-története, és arra is tanít, hogy fogadjuk el, ha valaki nem olyan, mint mindenki más. Írta: G. Tóth Ilda
Pici bácsi reggel tízkor már a zenészekkel próbál. A premier előtti napokban a helyszínen fésülik össze a zenét a jelenetekkel.
Pici bácsi reggel tízkor már a zenészekkel próbál. A premier előtti napokban a helyszínen fésülik össze a zenét a jelenetekkel.
Keresztes Tamás (középen) éppen rendez. Egyébként díszletet is tervezett, rajzolt, sőt a szövegkönyv egyik szerzője is. Jobbra Varga-Járó Sára mint Kanóc.
Keresztes Tamás (középen) éppen rendez. Egyébként díszletet is tervezett, rajzolt, sőt a szövegkönyv egyik szerzője is. Jobbra Varga-Járó Sára mint Kanóc.
A tenger egy, pontosabban két hatalmas kék selyemanyag, amit oldalról hullámoztatnak.
A tenger egy, pontosabban két hatalmas kék selyemanyag, amit oldalról hullámoztatnak.
Nem az MI-től tart, hanem az emberektől Baj, ha azt gondoljuk, hogy az ember személyiségjegyei és képességei digitális segítséggel ugyanúgy fejlődnek, mert nem, vannak készségek, amiket ugyanúgy csak offline helyzetekben lehet megszerezni, pont úgy, mint száz éve. Tari Annamária klinikai pszichológussal most megjelent könyvének apropóján beszélgettünk. Kérdezett: Tóth-Biró Marianna
„Nagyon aggasztó, ha a tudományos fejlődés nevében elhisszük, hogy régi fontos dolgokat el lehet felejteni.”
Tari Annamária
„Nagyon aggasztó, ha a tudományos fejlődés nevében elhisszük, hogy régi fontos dolgokat el lehet felejteni.”
Tari Annamária
Cégek és a cigányság A nyitott, fiatal korosztálynál van a romák és nem romák által is sikereknek megélt közös eredmények kulcsa. Az Edison100 idei Forbes-különdíjasa, az Uccu Alapítvány évente hetven interaktív workshopot tart az iskolákban, programjukat az üzleti világban is értékesítenék. „A magyar kultúrában nőttem fel, ugyanúgy az enyém, ahogy a roma kultúra is. Igazából nekem eggyel több van” – mondja Szénási Szilvia. Írta: Somogyi Szonja
A pragmatikus programozó Évi 300 ezer dollárt is megkeresett az Ubernél. Majd felmondott, és azóta még nagyobbat szakít. Orosz Gergely írja a világ egyik legolvasottabb tech hírlevelét, a The Pragmatic Engineert, amivel több mint félmillió feliratkozónak segít eligazodni ebben a sokszor kíméletlen iparágban. Vadiúj könyvére akkora a kereslet, hogy még az Amazon rendszere is térdre kényszerült tőle. Írta: Vaszkó Iván
Varga Zoltán évekig nem talált megfizethető médiapiaci befektetést Lengyelországban, aztán az egyik legfontosabb független lengyel napilapot, a Rzeczpospolitát kiadó cégbe tudott beszállni 2023 közepén.
Két év részletei a közeledéstől a piacszerzésig.
Ha év vége, akkor Forbes Magyar 100 Gála. Az első tíz évünknek is szép keretet adott a legértékesebb, száz százalékban magyar tulajdonú cégeket ünneplő eseményünk a Magyar Zene Házában. Adományt is gyűjtöttünk, és díjakat is osztottunk.
Énfejlesztés, cégépítés, perspektívatágítás, jövőtállóság – lehet ezt könyvből tanulni? Cégvezetők, üzletemberek, civil gondolkodók szerint igen, ezért is ajánlunk már harmadik éve üzleti könyveket a Bridge Budapest vezetői közösségének személyes élményeivel. Vezetőktől vezetőknek.