






Nyolcvan tag egy év alatt. Rajtuk kívül velünk volt több alapító is a Forbes Business Club exkluzív vállalkozói közösségének első születésnapján az InterContinental Budapestben.
Ha már megvetted, csak jelentkezz be!
Bajnai Gordon világraszóló karriert fut be Londonban, miközben Magyarországon senki sem tud róla. Wortmann Gabriella, az ELTE Bölcsészkarán kínai szakon végzett, most a világ egyik legsikeresebb sportszermárkájának, a New Balance-nek az alelnöke, és a globális ellátási láncokért felel. Gauder Milán már eddig is említésre méltó karriert épített a Mastercard globális vezetésében alelnökként, és most egy Európa-szerte ismert litván startup, […]
Bajnai Gordon világraszóló karriert fut be Londonban, miközben Magyarországon senki sem tud róla.
Wortmann Gabriella, az ELTE Bölcsészkarán kínai szakon végzett, most a világ egyik legsikeresebb sportszermárkájának, a New Balance-nek az alelnöke, és a globális ellátási láncokért felel.
Gauder Milán már eddig is említésre méltó karriert épített a Mastercard globális vezetésében alelnökként, és most egy Európa-szerte ismert litván startup, a Kevin csapatát erősíti. Mi a céljuk? Hogy ki lehessen kerülni – na, mit? – a bankkártyákat.
Náray Tamás egykori divattervező, ma író, festő pedig megosztja, hogy milyen nehéz volt megérkezni Spanyolországba és elölről kezdenie az életét még akkor is, ha a körülmények pazarok, és festőként is befutott.
Nem direkt tettük egymás mellé a külföldön sikeres magyarok történeteit ebben a különlegesen jól sikerült számban, de most, hogy így alakult, van üzenetük. Szeretem? Nem annyira. Náray élhetne itthon, és jó lenne, ha Gauder Magyarországon is válogathatna az unikornisvárományos startupok közül. Bajnai sem önszántából indult világnak.
Mégis, ő és Wortmann is olyan méretekkel, olyan pozíciókban dolgozik, ami Magyarországról nem lenne lehetséges – ez mégiscsak jó hír. Ahogy az is, hogy egy budapesti vagy bajai gimnáziumból is elérhető a világelit, innen is fel lehet építeni világraszóló karriereket. Innen is lehet, így is lehet. Még inspirálóbbak a történetek, ha mint Bajnai és Gauder, közben nem szakadnak el Magyarországtól, itthon jótékonykodnak, mentorálnak, hoznak haza tudást és lehetőségeket is.
Bajnai, Wortmann, Gauder mellett a Forbesban elférnek a legértékesebb influenszereink is, persze ők is mély elemzésben, számokkal, üzletről is beszélve. Idén még nagyobb a zsűri, de valami nem változott: a debreceni páros, a TheVR a legértékesebb magyar influenszer. Őket követi Whisper Ton és Nessaj, ez már újdonság. Aki ismeri őket, azért, aki nem ismeri őket, azért lapozzon legelső Social mellékletünkhöz.
Az első Influencer Summitot a Forbes Flow-val együtt május 24-én tartjuk. Találkozunk?
Talán sohasem volt még annyi új terepjáró a piacon, mint manapság, és bár a SUV-ok és a felezővel is felszerelt négykerék-hajtású erdőjárók között továbbra is hatalmas a különbség, a globális kereslet rámutat, hogy valójában senkit sem aggaszt eléggé a belvárosi parkolóhelyek átlagos mérete. Közben a fogyasztási hatékonyság lassan vallási kérdéssé emelkedik a hibridek és az eltérő elektromos autós tapasztalatok miatt, ám az biztos, hogy a fizika törvényei szerint egy nagy fémdoboz továbbra is sok levegőt tol maga előtt.
Három nő, akik az anyaságot övező milliónyi kérdést már három éve személyesítik meg, figurázzák ki, és teszik társadalmi üggyé csatornáikon több tízezer követőnek. Három politizáló közéleti influenszer anya. A Nemakarokbeleszólni alapítói, Fancsikai Eszter, Bányai Judit és Tapasztó Orsi szervezőként, grafikusként és felszólalóként is alakították a tartalomgyártók százötvenezres februári demonstrációját. Az Odakint most szörnyek járnak nevű kiállással csaknem kétszázhúszmillió forintot gyűjtöttek az Utcáról Lakásba Egyesületnek, és ez csak a kezdet.
A befektetők dollármilliárdokat szórtak el hiába használt luxusruhák forgalmazásával foglalkozó veszteséges cégekre. Egy teljesen valószerűtlen litván cég viszont megtalálta a kulcsot – a minap például azzal került be a magyarországi hírekbe, hogy egy szállítási akciója a Foxpost csomagküldő automatáit megbénító rohamot generált. A Vinted története az amerikai Forbesból.