Nehéz eldönteni, hogy a hongkongi luxusszállodában a kilátás, a pazar enteriőr vagy
a Michelin-csillagos házi koszt a legkiemelkedőbb.
A Rosewood Hong Kong külső paraméterei is tekintélyt parancsolók, a hatvanöt emeletes épület alaposan kiugrik környezetéből, és egyedülálló kilátást ad a város egyik legfontosabb látnivalójára, az öbölre. Napközben teherhajók, kis dzsunkák, sétahajók és a legendás Star Ferry komp biztosítja a szakadatlan csúcsforgalmat, aztán közeledik az este, és a szemközti Hongkong-sziget felhőkarcolóinak fényei alakítják a látványt.
A hotel nem ragad le a külső értékeknél, már a folyosókat is a példátlanul minőségi anyaghasználat, az enteriőrt a gondos tervezés, a kézműves kiegészítők és műtárgyak jellemzik. Aztán a Harbour Corner Suite-be belépve az exkluzivitás a tetőfokára hág. Szinte minden falfelületen hatalmas ablakok, a kilátás pedig verseng a gyönyörű és nagyon kényelmes dizájnbútorokkal. Végül egy csodás fotelben üldögélve kiegyezek egy döntetlenben. A szabadon álló kád impozáns darab a nappalinak is beillő óriási fürdőszoba közepén, de az elegáns, kisebb uszoda méretű tusoló is csábító. Ahogy a púderezést, a tusolást is lehet egymástól távol végezni, válófélben lévő pároknak ideális helyszín.
A Forbes.hu rovata, nem csak e-kereskedőknek. Hírek, iparági pletykák, mérések, elemzések, túlélési stratégiák Vaszkó Ivánnal, a Forbes főmunkatársával.
A Temu-aktákkal már fél éve térképezem fel a magyar e-kereskedelmet, a kínai online piactér utáni romokat. Próbálom megismerni a Temu erősségeit, az ellene bevethető védekezési stratégiákat, első kézből, szakértőktől, vállalkozóktól. A magyar kkv-k összetartanak, látni több inspiráló szakmai közeget is, ahol mindennap áramlik a tudás, a tapasztalat, amivel akár versenyképesnek, profitábilisnek lehet maradni a Temu és a többi globális kereskedőóriás árnyékában. Mutatok néhány időtálló cikket a rovatból, szerintem bármikor érdemes őket felcsapni ihletért, megoldásért.
Sehogy Ezt írta nekem interjúnk előtt Forray Niki. Lufis, partikellékes nagykereskedésével, a Balloon Worlddel így fogja felvenni a versenyt Kína műanyag lufijai ellen. Nyilván, hiszen ha valaki, akkor ő fog elvérezni, nem a Temu. Azt vallja, más vizekre kell evezni. Önreflexió, tanulságos gondolatok a Temu-hatás egyik vesztesétől.
Az adat, amire vártunk 130 milliárd forint – ekkora lesz a Temu 2024-es forgalma a magyar piacon. Helyezzük kontextusba: 2023-ban a tizenhárom legnagyobb, száz százalékban magyar e-kereskedő összforgalma alig több 156 milliárdnál! Rémisztő, nem? Pedig itthon most minden ötödik online rendelés külföldről jön.
A (nem annyira) titkos fegyver Miért kerülnek a legnépszerűbb filléres kacatok Amerikában harmadannyiba, mint nálunk? Magyar elemzővel ásunk az adatok mélyére, ahol fény derül a Temu igazi csodafegyverére. Elképesztő, hogyan tudnak játszani az árakkal.
Nem ő a főbűnös „Mindenki a sötét oldalnak titulálja, ami jön és szétrombolja az e-kereskedelmi modellt. Csak részben tudok ezzel egyetérteni, igenis van pozitív hozadéka a Temunak.” Ezt nem más mondja, mint a magyar e-ker guruja, Várkonyi Balázs (Edigitalalapító, most Jófogás és Vatera). Körbekérdeztem a webshopokat az év végi hajrá előtt, hogy mennyire tartanak a Temutól.
Akik legyőzték a Temut Ha már vesztesek, jöjjenek a nyertesek is. Nincsenek sokan, de azért léteznek, és jó példát mutatnak a piacnak. Még ha nekik sincs feltétlenül könnyű dolguk. Hoztam négy példát, a száz százalékban magyar tulajdonú, túlnyomórészt online forgalmú kereskedőket néztem, a Temuét átfedő termékkategóriákkal.
Egyetlen ügyféllel indult el a rendszerváltás után, ma negyedmillió embert etet, és a régió legnagyobb szereplője a közétkeztetésben a Delirest. Két éve a magyar ügyvezető és a pénzügyi igazgató kivásárolta az angolokat, és az új tulajdonosok most azon is dolgoznak, hogy rávezessék a fogyasztóikat az egészséges életmódra.
Írta: Orbán Krisztián Tökéletes vihar közeledik a magyar vállalati szektor felé. A csökkenő európai és hazai kereslet, a magyar realitástól fenntarthatatlanul elrugaszkodó bérek és az egyre kiszámíthatatlanabb gazdaságpolitika csak a rövid távú problémák. Ennél is fontosabb, hogy közben úgy alakul át a világgazdaság, hogy a magyar cégeknek alapesetben még az eddigieknél is kevesebb lapot osztanak majd benne. Elméletileg persze lehetne élni […]
Cseh és szlovákiai testvérlapjaink friss milliárdoslistával jelentkeztek. Nézzük az első tíz-tíz helyezett becsült vagyonát, és hogy hányszor körözik le vele a magyar gazdagokat. Spoiler: elég sokszor.