Az óra sötét oldala

Fehér Tamás minden túlzás nélkül fogalom az órarajongók között, művei milliárdosok nappaliját vagy dolgozószobáját díszítik. Van olyan rajza, aminek eredeti példányáért 16 ezer svájci frankot fizettek egy árverésen, egy másikat a Schumacher család őriz.

Leülünk a nappaliban az asztalhoz, és hirtelen úgy érzem magam, mintha egy sokat látott sorozat díszletei közé kerültem volna. Nem véletlenül ismerős a hely, itt készülnek az Instagramjára feltöltött fotók, ahogy éppen dolgozik. Tamás Darkside of the Watch néven rajzol órákat, egészen nagy, jellemzően B1-es, azaz 70,7 × 100 centiméteres méretben. Az eredeti rajzok három- és ötezer dollár (1,1–2 millió forint) közötti áron mozognak, az ezekből készült nyomatok mérettől függően két–háromszáz dollár körül mennek el.

Tamás az Instagramon lett híres, de most senki se a Kim Kardashian vagy Kylie Jenner vonalra gondoljon, ő a rajzait rakta ki napló jelleggel. 2019-ben az Instagram még nem marketingfelületként működött, és az algoritmus is más szempontok mentén emelt fel egy-egy képet. Ha jó tartalom került ki, tudott robbanni, és Tamás rajzai azonnal robbantak.