Népszerű, meglepő, letehetetlen portrék, interjúk a Forbes.hu elmúlt évéből.
Ha most sírni fog, én kiküldöm
Az év legolvasottabb portréja
Az év legolvasottabb portréja
Sevcsik-Magyar Anna túlélte a túlélhetetlent. Nyolcszor volt várandós, és ebből öt kisbabának adhatott életet. A legmélyebb gyászát olyan teremtőenergiává alakította, amivel több ezer születendő gyermek és család életét mentette és menti meg 2015 óta. Egy Magyarországon egyedülálló civil szervezet, az Élet.Érzés alapítója és vezetője. Írta: Tóth-Biró Marianna
Tizenhárom karrierista, akik valódi hatalomra váltanák Washingtonban a megválasztott elnökhöz fűződő kapcsolatukat. Az amerikai Forbes cikke.
Írta: John Hyatt / Fordította: zsadon béla
A választás éjszakáján győzelmi beszédében Donald Trump köszönetet mondott az elképesztő politikai visszatérését elősegítőknek, mire a közönség skandálásban tört ki: E-LON! E-LON! E-LON!
„Új sztárunk van! Csillag született: Elon” – áradozott Trump, aztán négyperces tirádába kezdett a világ leggazdagabb „szuperzsenijéről”. A hetvennyolc éves megválasztott elnök roppant hatalmat ígért Musknak az amerikai politika és a szövetségi kiadások átalakításában. Trump nagy csomó új szövetségese között Musk a leghíresebb, és messze a leggazdagabb is. A Trump-összeesküvők legújabb generációjában ott van még Joe Rogan podcaster, Vivek Ramaswamy biotech milliárdos vagy Dana White UFC-elnök is. Egyesek várhatóan bekerülnek a kabinetbe. Mások még befolyásosabb szerepre esélyesek Trump legbelsőbb köreiben, ők majd a fülébe súghatnak golfozás közben, a mar-a-lagói vacsorákon vagy a Fox News műsorát nézve.
Nem lesz könnyű dolguk. A Brookings Institutions szerint Tump előző elnökségének idején vezető beosztású munkatársainak körében kilencvenkét százalékos volt a fluktuáció. Négy nemzetbiztonsági tanácsadót és hét kommunikációs igazgatót égetett el, a különösen peches Anthony Scaramucci mindössze tizenegy napig húzta. A nem hivatalos tanácsadók tömegében hasonló volt a jövés-menés.
Mindazonáltal igen rátermett emberek állnak sorban állásért. A pénzügyminiszteri posztra pályázó fedezetialap-mogulok, John Paulson és Scott Bessent megígérték, hogy segítenek Musknak a szövetségi kiadások csökkentésében. „Szeretnék részt venni benne, mindegy, hogy bent, vagy kívülről” – mondta Bessent, az egyik legfőbb MAGA-krampusz pénzember, Soros György hajdani munkatársa.
Ramaswamy és Robert F. Kennedy Jr. maguk is beszálltak – félig-meddig hihetően – az elnökségért folyó versenybe, de egy idő után meghajoltak Trumpnak, és támogatni kezdték. Ők valószínűleg többet akarnak: hatalmat egész szövetségi hivatalok átalakítására. A fluorozott ivóvízről szóló áltudományos nézeteket valló, oltáskritikus Kennedy az egészségügyet felügyelné, és fogadkozik, hogy „kitakarítja a korrupciót” az Élelmiszer- és Gyógyszerhatóságból. Ramaswamy nyilvánosan kijelentette, hogy egyszerűen be kívánja zárni a szövetségi oktatási minisztériumot (az államok felügyeleti joga feltehetően megmaradna).
Musk mellett vannak más tech hatalmasságok is a partiban. Például Marc Andressen, a régi demokratából Trump-támogatóra váltó kockázatitőke-befektető is meghívást kapott (Muskkal, White-tal és másokkal) Mar-a-Lagóba a választás éjszakájára, vagy a TikTok-befektető Jeff Yass – úgy tűnik, ő beszélte le Trumpot a népszerű kínai hátterű közösségimédia-platform betiltásával való fenyegetőzésről. Ezeknek a parvenüknek persze meg kell küzdeniük a Trumpiverzum veteránjaival a megválasztott elnök hírhedetten kurta figyelméért. Mindenek előtt a családjával.
Noha Trump kijelentette, hogy a családtagok nem kapnak szerepet a kormányában – „a családom megjárta a poklot” –, Jared Kushner november elején azt mondta az amerikai Forbesnak, hogy informálisan továbbra is adhat tanácsot az apósának. Ugyanakkor menye, Lara Trump, a Republikánus Nemzeti Bizottság társelnöke vezető szerepet vállalt a kampányban, és a választás estéjén tartott beszéd alatt Trump mellett állt.
Aztán ott vannak persze a Trump mellett évek óta kitartó milliárdosok, így a Wall Street-legenda Carl Icahn, úgy is mint floridai kebelbarát, aztán a Las Vegas-i üzlettárs Phil Ruffin meg a volt Marvel-főnök Ike Perlmutter – Trump mindegyiktől kért tanácsot már első elnöksége alatt is, és egytől egyig igyekeztek fialtatni az elnökhöz fűződő kapcsolatukat.
Átvették a vezetést a népszerűségi listán az abszolút hozamú alapok, és biztos komoly pénzbeáramlásra számíthatnak az állampapírból átcsoportosítás idején is. Hogyan működnek, és csinálnak pénzt a legjobb magyar portfóliómenedzserek? Bemutatjuk az elmúlt időszak sztáralapjait és kezelőiket.
Kiváló frissítőt kortyolgatva ülsz a forró vízben, egyik irányba fordulva, közvetlenül feletted havas erdős hegyoldalt bámulsz, a másikba a fjord túloldalán nagy kopasz hegyvonulatot, oldalában mint pici pöttyök csúsznak lefelé a síelők a lefekvéshez készülődő nap fényében. Csodás, „életem végéig itt maradnék” érzés, aztán pár órával később már azt nem hiszed el, hogy majdnem pont feletted táncol az északi fény. […]