Itt a Forbes Life nyári a, a címlapon Lovas Rozi felszabadító történetével, belül pedig új gasztrokalauzunkkal, a Vibe Guide Budapesttel. Szerkesztette: Fekete Emese és G. Tóth IldaFotók: Mohai Balázs és Krasznai Zoltán Beleállok!Tabutémákat feszegető előadásokban játszik, rendszerkritikus videókban szerepel, a filmvásznon pedig kitartóan fut. Lovas Rozi mára az egyik legfoglalkoztatottabb színész lett, és az ország egy része már rég […]
Itt a Forbes Life nyári a, a címlapon Lovas Rozi felszabadító történetével, belül pedig új gasztrokalauzunkkal, a Vibe Guide Budapesttel.
Szerkesztette: Fekete Emese és G. Tóth Ilda Fotók: Mohai Balázs és Krasznai Zoltán
Beleállok! Tabutémákat feszegető előadásokban játszik, rendszerkritikus videókban szerepel, a filmvásznon pedig kitartóan fut. Lovas Rozi mára az egyik legfoglalkoztatottabb színész lett, és az ország egy része már rég nem mint tévésorozat-szereplőt vagy a Futni mentem sztárját ismeri, sokkal inkább mint a szabad színházzal szabad országért küzdő Loupe Színházi Társulás alapítóját és színészét. Portré és interjú.
Vezetői elakadást hozott a június. Lent voltam – egyedül. Legalábbis így éreztem. A véletlenek összejátszottak, hogy megpróbáljanak kilendíteni innen. A tavaszról elhalasztott Gerecse50 teljesítménytúra egyszer csak előugrott a naptáramból. Egy kisebb társasággal mentünk volna, de mindenkinek akadt valami dolga. Vacilláltam, de végül belevágtam. Kelés hajnali négykor, ötven kilométer gyaloglás, 1400 méternyi szint – azt mondtam magamnak, hogy az időmnek […]
Vezetői elakadást hozott a június. Lent voltam – egyedül. Legalábbis így éreztem. A véletlenek összejátszottak, hogy megpróbáljanak kilendíteni innen. A tavaszról elhalasztott Gerecse50 teljesítménytúra egyszer csak előugrott a naptáramból. Egy kisebb társasággal mentünk volna, de mindenkinek akadt valami dolga. Vacilláltam, de végül belevágtam. Kelés hajnali négykor, ötven kilométer gyaloglás, 1400 méternyi szint – azt mondtam magamnak, hogy az időmnek 9-essel kell kezdődnie, amikor célba érek.
A lényeg azonban inkább ez volt: a feladat egyszerű, eljutni A pontból B-be. Nem kell gondolkodni, nem kell semmi mást csinálni, csak menni előre. Életemben nem csináltam még ilyet, nemhogy ötven, de öt kilométeren sem. Vonzott, hogy valamit tíz óráig kell nagy elánnal csinálnom, és nem kell közben senkivel beszélnem. Magunk maradtunk: én meg az elakadásom.
9 óra 58 perc. Az időmmel nem kellett a következő napokban hencegnem, mert három napig mankóval jártam. Mit hoztam magammal a túráról? A harmincadik kilométer után maradt a nettó fájdalom a bokámban, így a maradék húsz kilométer nekem nem az emelkedőkről és az egyre fogyó távról szólt, hanem az akaratról. Újra felfedeztem, hogy önmagában mire elég az elszánás.
Adatokat elemzünk, próbáljuk értelmezni, mi történik ebben a zajos világban, hogy merre van az előre, küzdünk – ahogyan Hodász András mondja – a futószalagon zajló élettel. Nálam talán most ez vitte el a fókuszt arról, hogy elhiggyem, az első dolog, hogy a célokat elérni akarni kell.
Elindult új podcastünk, és megtartottuk a 12. Forbes Flow üzleti fesztiválunkat. Több interjút is készítettem a stúdióban és a színpadon is. Alanyaim egy része – sikeres, befutott emberek – szabadkozva mondta, hogy „tudom, nagy szavak”, „ez most kicsit béna, olyan pátoszos”, amikor a rövid távú célokon felülemelkedve arról beszélgettünk, mi ad értelmet annak, amiért küzdenek. Mi hajtja őket? Ez a purpose, ahogy magamnak megfogalmaztam, valamivel kevesebb mint misszió, de több mint cél. A nagy szavakat az alkalom szüli, néha ki kell őket mondani.
Az én – hangosan szintén csak félszegen kimondott – purpose-öm, hogy megmentsem az újságírást. Ez ad értelmet, ez nem hagy nyugodni, ezen jár az agyam. Még így leírva is nagy szavak, nem? Egyedül nem fog menni, közösen igen. Az ötven kilométer arra is elég időt adott, hogy valóban elkezdjem gyakorolni a legnehezebb vezetői képességet: a szembenézést magammal, vagy ahogy Karafiáth Balázs mondja, befelé fordítom a kamerát. A célomhoz nem az fog közelebb vinni, ha hangosabban mondom majd a nagy szavakat, hanem ha máshogy állok azokhoz a döntéseimhez, amikről kiderül, hibásak. A hibákhoz, a rossz döntésekhez való hozzáállás lesz a vízválasztó.
Mérő László azért mindenkit megnyugtat: az is oké, ha nincs életcél, nem kell purpose mindenkinek. Értelmet adó projektek és lélek viszont nem ártanak.
Már 2016-ban megmondta, hogy az mRNS-technológiát kutató Moderna jó befektetés lehet. Frankó-Csuba Dea jövőkutató és innovációs coach pozitív hatással bíró projekteken szeret dolgozni. Azt mondja, hosszú távra kell tervezni, nem csak a ma megélt öröm az öröm. Sőt. Jó ideje jövőkutatással foglalkozol, de főleg külföldi projektjeid és munkáid vannak. Magyarországon nehezebb rávenni a cégvezetőket hosszabb távú tervezésre? […]
Az online világ bizonytalan útvesztőjében különösen fontos a valódi, személyes kapcsolódás. Afterwork eseményünk nyári különkiadást kapott az Apollo Galleryben.
Először állítjuk össze a bankok erősorrendjét – itt egyetlen mutatószámból, a mérlegfőösszegből indultunk ki. Mint minden listánknál, a mélyebb elemzést itt sem mellőztük. Azt a kérdést tettük fel: milyen a jövő bankja – ma? Összeállította: Fekete Emese és Zsiborás Gergő Jól bírják a nyomást A felpörgő lakossági hitelezés mellett jól hangzik, hogy a bankszektor 1,6 billió forint profitot termelt, de a szám csalóka. A bankok […]
Ludwig Klára, a Jókenyér pékség alapítója úgy szereti a szakmáját, mint kevesen. Már huszonhárom évesen küldetésének érezte, hogy Magyarországra, a fehér kenyér világába behozza a nyugaton teljesen megszokott rozskenyeret. Ma is adalékmentesen, a kellő időt megadva készítik kenyereiket, ezzel úttörők voltak az országban. Klára gyerekkora óta nem akart mást csinálni, csak jó kenyeret. Solymáron, egy sváb parasztházban nőtt fel, és […]