Ugyan egy aktuális kormányrendelet miatt visszaesett a termelőcégek értéke, a legvagyonosabb magyaroknak volt a 2020-asnál sokkal rosszabb éve is. A termelőkapacitások az első hullám alatt bevezetett megszorítások mellett épültek vissza, az exportra dolgozók pedig külön jól jártak a forint gyengélkedésével. A járvány ugyanakkor azt is megmutatta: a bajban a kapcsolati tőke bármi mást felülír. Jól látszik ez abból is, hogy az elit szállodái hamarabb és több támogatást kaptak, mint az abban (már nem) dolgozók.
Vezető szerkesztő: Zsiborás Gergő Írta és számolta:Bánáti Anna, Melis Dóra, Zsiborás Gergő
1.Mészáros Lőrinc és családja Becsült vagyon: 479,4 mrd forint Forrása: Építőipar, energetika, agrárium, élelmiszeripar, turizmus (szállodák), média, bankszektor, osztalékok Legismertebb érdekeltségei: Opus Global, Talentis Group, Mészáros és Mészáros Kft., MKB, Takarékbank, Tigáz, Hunguest Hotels, Tv2, Atmedia
A Mészáros-vagyon gerincét adó Opus Global árfolyama komolyan megsínylette a járvány első hullámát (Mészáros ki is esett egy időre a dollármilliárdosok közül, bár ehhez kellett a forint folyamatos gyengülése is). A befektetési holding árfolyama év végére lassan visszatornázta magát a járvány előtti szintre, a vakcinák körüli általános tőzsdei optimizmus húzta magával az Opust is.
Mészáros tőzsdén kívüli befektetési csoportjai 2020-ban először adtak le konszolidált beszámolókat, ezekből már sokkal pontosabban látszanak a vagyonelemek. Továbbra is jelentős osztalékokat tudott felvenni cégeiből, és a következő évek legnagyobb üzleteiben is érdekelt: Bankholding, Paks II., Budapest–Belgrád-vasútvonal. Legnagyobb építőipari vállalkozásainak meghatározó tulajdonrészeit már korábban apportálta tőzsdei holdingjába. Mindez azt eredményezte, hogy a Forbes által a koronaévben alkalmazott diszkont Mészáros érdekeltségeit kevésbé érintette, amiket igen, azok pedig jócskán tudtak növekedni a becslés alapjául szolgáló 2019-es évben (módszertanunkat lásd a következő oldalon!).
Nagy értékű, luxus ingatlanok, kastélyok, hotelek, irodaházak, ipari és fejlesztési területek értékesítésének szakértője a 20 éves City Cartel. A prémium belföldi és külföldi ingatlanokkal kiemelten foglalkozó országos és nemzetközi ingatlanközvetítő hálózat a piacvezetők között van szakmaiságával és profizmusával, miközben tudatosan megőrizte közvetlen, családias jellegét, ezért is olyan közkedvelt. A vállalkozás ügyvezetője, dr. Vincellér Zsuzsa szerint a sikerük alapja egy olyan bizalmi légkör megteremtése, amelyben minden ügyfél biztonságban van, és kiemeltnek érezheti magát.
Zsuzsa élvezi, hogy az egyik legnépszerűbb, legfelkapottabb ingatlanértékesítő napjainkban, ami a megbízhatóságának és következetes, sikeres munkájának köszönhető. Édesanyjától a bizalmi alapú üzleti mentalitás mellett a munka iránti szeretetet, kitartást és szorgalmat is örökölte, ami az alapja a vállalkozás üzleti sikereinek. A családi vállalkozásként működő City Cartel Buda Kft.-t, a City Cartel ingatlanközvetítő hálózat franchise partnerét Zsuzsa édesanyjával, dr. Vincellérné Fogarassy Valériával és nővérével, dr. Vincellér Valériával vezeti. Mára sokmilliárdos ingatlanportfóliót kezel és elkötelezett, kifejezetten hozzá ragaszkodó, exkluzív, folyamatosan bővülő ügyfélkörrel rendelkezik. Megtisztelő számára, hogy elégedett ügyfelei tovább ajánlják őt ismerőseiknek, családtagjaiknak, üzleti partnereiknek, akik szerint a biztonság egyszerre jelent korrekt tájékoztatást, diszkréciót, hitelességet.
HŰSÉG, KORREKTSÉG, ELÉGEDETTSÉG
Zsuzsa eddigi pályafutása legfontosabb eredményének a hűséges, visszatérő ügyfélkört tartja, amit szerinte a korrektséggel és a bizalmi kapcsolatra törekvéssel sikerült elérnie. A City Cartel Buda ügyvezetője szerint a siker az eladó és a vevő kölcsönös elégedettségében is mérhető. Egy-egy ügyletnél nem csak a megbízó, hanem a másik fél érdekeit is képviselik, nem elhallgatva a hibákat, mediátorként közvetítve a felek között.
„Nálunk az ügyfél van a középpontban, aki maximálisan biztonságban érezheti magát, hiszen az első pillanattól kezdve mindenben a segítségére vagyunk. Véleményem szerint az elméleti tudás és a hosszú gyakorlati tapasztalat jó értékesítővé tud tenni, de kiváló csak az lehet, aki mindezt az intuíció, empátia, hitelesség hármas egységében valósítja meg” – mondja Zsuzsa.
A City Cartelen belül Zsuzsa és nővére elsősorban a nagy értékű ingatlanokra specializálódott. Nem csak magánszemélyek, hanem nagy cégek, befektetők ingatlanügyleteit is sikeresen bonyolítják. Nemzetközi partnerirodáikkal együttműködve külföldi ingatlanok is találhatóak a portfóliójukban, többek között floridai, spanyol, osztrák, horvát, ciprusi, toszkán ingatlan is. Rendkívül népszerűek a külföldi vásárlók körében is, akiknek az itthoni ingatlanokat értékesítik, köszönhetően a kiemelt bánásmódnak és a cégen belüli sokféle nyelvtudásnak, honlapjuk (www.citycartel.hu) 8 nyelven is elérhető. A nyilvánosan nem megjeleníthető ingatlanokról személyre szabott ajánlatban adnak tájékoztatást.
FOLYAMATOS FEJLŐDÉS
A City Cartel folyamatosan fejleszti saját know-how-ját, munkatársait, hogy olyan komplex szolgáltatáscsomagot tudjon nyújtani, ami nem csak a legmagasabb igényeket tudja kiszolgálni, de a sikeres adásvételen túl a kapcsolódó adminisztrációtól a megvásárolt ingatlan kulcsrakész állapotba hozásáig minőségi megoldást biztosít.
„A közvélekedéssel ellentétben az ingatlanértékesítő feladata nem ér véget a potenciális vevő és eladó felkutatásával, a munka érdemi része igazából csak ekkor kezdődik. Megbízóink között külföldi és magyar híres sportolók, filmsztárok, zenészek, az üzleti élet kiválóságai és egyéb hírességek is vannak. Számukra folyamatosan keresünk – sokszor különleges, egyedi igényeiknek megfelelő – prémium ingatlanokat. Összességében ez egy nagyon izgalmas, kihívásokkal teli szakma, amely biztosítja, de el is várja a folyamatos megújulást és fejlődést!”
A balatoni papucskereskedéstől indult, ma már államilag jóváhagyva a Budapest Airportot célozza, és világszerte terjeszkedik Jellinek Dániel cége, az Indotek. Elkerülheti bárki az együttműködést a hatalommal, ha alulról érkezve az új nemzeti tőkésosztály terepére lép fel?
Ha már élőben nem szervezhetünk rendezvényt, állandósítottuk csütörtökönként a Forbes Élőt – 17.30-kor pontosan 17 perc 30 másodpercig. Januárban Galambos Márton vendége volt egy piacvezető szerepre törő, magyar családi nagyvállalat és egy gasztroceleb is, aki inkább nyertese a válságnak, mint vesztese. Kivételesen egy kis politikát is becsempésztünk a műsorba, két volt washingtoni nagykövet is kommentálta a Capitolium ostromát és Donald Trump elnöki örökségét.
Ez egy nagyon egyszerű intézmény: az üzleti rendezvények tartják el benne a művészetet, mondja az alapító-tulajdonos, Gőz László a Budapest Music Centerről (BMC). Aki csak ismeri a tevékenységét, valamiféle varázslatnak tartja, ahogyan a harsonaművész megálmodta és működteti a zeneházat. Egész Európában ritka, hogy egy magántulajdonú zenei központ például ingyenkönyvtárat ad a köznek a világ összes zeneszerzőjének kottáival, pár ezer forintos jegyárakért pedig a globális jazzszíntér kiválóságait sorakoztatja fel hétről hétre. Ő viszont tovább álmodik: operaházat húzna fel a szomszédban abban bízva, hogy annak alapján, amit eddig felépített, már bátrabban adnak neki kölcsönt a bankok, és talán egyre több cég és magánember is szívesen támogatja ellenszolgáltatás nélkül is a magaskultúrát.