Ez egy nagyon egyszerű intézmény: az üzleti rendezvények tartják el benne a művészetet, mondja az alapító-tulajdonos, Gőz László a Budapest Music Centerről (BMC). Aki csak ismeri a tevékenységét, valamiféle varázslatnak tartja, ahogyan a harsonaművész megálmodta és működteti a zeneházat. Egész Európában ritka, hogy egy magántulajdonú zenei központ például ingyenkönyvtárat ad a köznek a világ összes zeneszerzőjének kottáival, pár ezer forintos jegyárakért pedig a globális jazzszíntér kiválóságait sorakoztatja fel hétről hétre. Ő viszont tovább álmodik: operaházat húzna fel a szomszédban abban bízva, hogy annak alapján, amit eddig felépített, már bátrabban adnak neki kölcsönt a bankok, és talán egyre több cég és magánember is szívesen támogatja ellenszolgáltatás nélkül is a magaskultúrát.
„Kalandos volt a Mátyás utcai ingatlan megvétele, ugyanis éppen nem tartózkodtam Magyarországon. 2005-ben történt, München előtt álltam a dugóban, amikor Adrienne (Mankovits Adrienne, a BMC igazgatóhelyettese – a szerk.) felhívott, hogy a Ferencvárosi Önkormányzat meghívásos pályázatán visszalépett a Mátyás utca 8. számú bérház vevőjelöltje. Mivel aznap le kellett adnunk egy vételi szándéknyilatkozatot, Adrienne telefonon mesélte el, hogy néz ki az épület” – meséli a BMC történetéről Gőz László. Ekkor már jó ideje keresgéltek potenciális otthont az 1996 óta a városban elszórt helyszíneken működő zenei információs központjuknak. Aztán amikor hazajött, meglátta a kiszemelt ház szomszédságában a szintén lepukkant egyemeletes és földszintes épületeket. És azonnal megvilágosodott: „Nemcsak a megpályázott házban láttam fantáziát, de egyből ott volt a bővítési lehetőség is.”
A Mátyás utcai központ 2013. március 23-án nyitotta meg kapuit, és amikor Gőz az avatón a rá jellemző higgadtsággal és optimizmussal azt mondta, hogy nem hagyja abba az építkezést, hanem előbb-utóbb tovább bővíti az intézményt, méghozzá egy operaházzal, akkor mindenki azt gondolta, biztosan viccel. Pedig dehogy: a tervei szerint 2023–2024-ben a BMC épületét kiegészítik egy szcenikus előadásokra is alkalmas új komplexummal az Imre utca irányában.
Az igazgatói iroda felér egy múzeummal: az egyedülálló harsonagyűjtemény és a kovács nagyapa szerszámai mellett egy 1954-es, igazi műemlék Vespa áll a sarokban, amit László ajándékba kapott a 60. születésnapjára.[/caption]
Nagy értékű, luxus ingatlanok, kastélyok, hotelek, irodaházak, ipari és fejlesztési területek értékesítésének szakértője a 20 éves City Cartel. A prémium belföldi és külföldi ingatlanokkal kiemelten foglalkozó országos és nemzetközi ingatlanközvetítő hálózat a piacvezetők között van szakmaiságával és profizmusával, miközben tudatosan megőrizte közvetlen, családias jellegét, ezért is olyan közkedvelt. A vállalkozás ügyvezetője, dr. Vincellér Zsuzsa szerint a sikerük alapja egy olyan bizalmi légkör megteremtése, amelyben minden ügyfél biztonságban van, és kiemeltnek érezheti magát.
Zsuzsa élvezi, hogy az egyik legnépszerűbb, legfelkapottabb ingatlanértékesítő napjainkban, ami a megbízhatóságának és következetes, sikeres munkájának köszönhető. Édesanyjától a bizalmi alapú üzleti mentalitás mellett a munka iránti szeretetet, kitartást és szorgalmat is örökölte, ami az alapja a vállalkozás üzleti sikereinek. A családi vállalkozásként működő City Cartel Buda Kft.-t, a City Cartel ingatlanközvetítő hálózat franchise partnerét Zsuzsa édesanyjával, dr. Vincellérné Fogarassy Valériával és nővérével, dr. Vincellér Valériával vezeti. Mára sokmilliárdos ingatlanportfóliót kezel és elkötelezett, kifejezetten hozzá ragaszkodó, exkluzív, folyamatosan bővülő ügyfélkörrel rendelkezik. Megtisztelő számára, hogy elégedett ügyfelei tovább ajánlják őt ismerőseiknek, családtagjaiknak, üzleti partnereiknek, akik szerint a biztonság egyszerre jelent korrekt tájékoztatást, diszkréciót, hitelességet.
HŰSÉG, KORREKTSÉG, ELÉGEDETTSÉG
Zsuzsa eddigi pályafutása legfontosabb eredményének a hűséges, visszatérő ügyfélkört tartja, amit szerinte a korrektséggel és a bizalmi kapcsolatra törekvéssel sikerült elérnie. A City Cartel Buda ügyvezetője szerint a siker az eladó és a vevő kölcsönös elégedettségében is mérhető. Egy-egy ügyletnél nem csak a megbízó, hanem a másik fél érdekeit is képviselik, nem elhallgatva a hibákat, mediátorként közvetítve a felek között.
„Nálunk az ügyfél van a középpontban, aki maximálisan biztonságban érezheti magát, hiszen az első pillanattól kezdve mindenben a segítségére vagyunk. Véleményem szerint az elméleti tudás és a hosszú gyakorlati tapasztalat jó értékesítővé tud tenni, de kiváló csak az lehet, aki mindezt az intuíció, empátia, hitelesség hármas egységében valósítja meg” – mondja Zsuzsa.
A City Cartelen belül Zsuzsa és nővére elsősorban a nagy értékű ingatlanokra specializálódott. Nem csak magánszemélyek, hanem nagy cégek, befektetők ingatlanügyleteit is sikeresen bonyolítják. Nemzetközi partnerirodáikkal együttműködve külföldi ingatlanok is találhatóak a portfóliójukban, többek között floridai, spanyol, osztrák, horvát, ciprusi, toszkán ingatlan is. Rendkívül népszerűek a külföldi vásárlók körében is, akiknek az itthoni ingatlanokat értékesítik, köszönhetően a kiemelt bánásmódnak és a cégen belüli sokféle nyelvtudásnak, honlapjuk (www.citycartel.hu) 8 nyelven is elérhető. A nyilvánosan nem megjeleníthető ingatlanokról személyre szabott ajánlatban adnak tájékoztatást.
FOLYAMATOS FEJLŐDÉS
A City Cartel folyamatosan fejleszti saját know-how-ját, munkatársait, hogy olyan komplex szolgáltatáscsomagot tudjon nyújtani, ami nem csak a legmagasabb igényeket tudja kiszolgálni, de a sikeres adásvételen túl a kapcsolódó adminisztrációtól a megvásárolt ingatlan kulcsrakész állapotba hozásáig minőségi megoldást biztosít.
„A közvélekedéssel ellentétben az ingatlanértékesítő feladata nem ér véget a potenciális vevő és eladó felkutatásával, a munka érdemi része igazából csak ekkor kezdődik. Megbízóink között külföldi és magyar híres sportolók, filmsztárok, zenészek, az üzleti élet kiválóságai és egyéb hírességek is vannak. Számukra folyamatosan keresünk – sokszor különleges, egyedi igényeiknek megfelelő – prémium ingatlanokat. Összességében ez egy nagyon izgalmas, kihívásokkal teli szakma, amely biztosítja, de el is várja a folyamatos megújulást és fejlődést!”
Földbe állt a kiskereskedelmi ingatlanok piaca Budapesten, a belvárosban 25 százalékkal több a kiadó üzlet a tavalyinál. És ami a számok mögött van: két vállalkozás története Pesten és Óbudán – az egyik még kitart, a másik már feladta.
Korábban alkalmazkodott az elvárásokhoz, ma már bátran tart sajtótájékoztatót élre vasalt nadrágban és tornacipőben. Liptay Gabriellának nem csak göndör frizurája karakteres.
Úgy tűnik, a közelében sem járunk még a hőn áhított, hatvanszázalékos immunitásnak, pedig ez a szint jelentené azt, hogy az életünk visszatérhet a normalitásba. Európai körképünkön hasábokkal jelöltük, hogy a lakosság hány százaléka kapott már legalább egy oltást a koronavírus ellen. Ehhez hozzá kell még számolni azokat, akik átestek a víruson, de az erre vonatkozó adatok csalókák. A tagállami statisztikákba csak azok kerültek be, akiket az orvosi ellátórendszerben regisztráltak, így nincsenek benne azok, akiken tünetmentesen vonult végig a betegség. De így sem érdemes országonként öt-hat százalékpontnál többet rászámolni az oltottsági mutatókra.
A MasterGood cégcsoport ugyan a korábbi generációk keze nyomát is magán viseli, de a világ 43 országába exportáló konszern id. Bárány László és fiai keze alatt került fel nemzetközileg is a térképre.