A Hard Rock Hotel Budapestbe lépve rögtön világsztárnak érezhetjük magunkat. A főváros szívében, a Nagymező utca és Ó utca sarkán található szálloda arany koronája már messziről feltűnik, sugallva, hogy itt valami különleges, új, kozmopolita élményben lesz részünk. De mit is gondolnak azok, akik itt töltik mindennapjaikat? Az igazi bennfenteseket kérdeztük.
1. VISZLÁT, NYAKKENDŐ!
Egy ötcsillagos szállodában sokszor feszeng az ember, szinte leülni sem mer. A Hard Rock Hotelben elfelejthetjük a nyakkendőt, és mindenki felszabadultan érezheti magát.
Mindenkit szívesen látunk, hiszen a mottónk: LOVE ALL-SERVE ALL! Ez már önmagában kifejezi a brand összetartó erejét.
A nagyvárosok mindig szélsőséges érzelmeket szültek. Ez az egyszerű megfigyelés adta az ötletet, hogy öt évvel ezelőtt, az első Forbes Urban különszámba megírjuk vállaltan szubjektív, ámde annál szórakoztatóbb budapesti listánkat. Bagi úr ismét elővette karcos ceruzáját.
Szabihíd A folyó fölött, a híd közepén ücsörögni, kézben fröccsel, nyilván naplementében. Már-már klisé, de nem rossz.
Bubi Jobb hajtani, mint valaha. És végre terjeszkedik is, többek között Józsefvárosban és Újbudán.
Operaház A budapesti – elfogultság nélkül mondom – a világ egyik legszebb operaháza. Mióta elkészült a felújítása, még teljesebb az élmény. Ki kell próbálni!
Magyar Zene Háza Mind a száz százalékban kortárs épület, mind a kiállítás világszínvonalú. Több modern épületet a városba!
Dunafok, Pesterzsébet, Csepel A város déli részén meglepően jó helyek működnek, közvetlenül a folyóparton. Halsütő, bbq, fröccs, na, és bicikliutak, edzőparkok.
Palatinus A strand felújítása jó példája, hogyan lehet megőrizni és ízléssel felújítani valamit, ami régi.
Parkok A Széllkapu a Millenárison, a Margitsziget, a Városliget elkészült részei: a főváros nem mindegyik szeglete egy zöld oázis, de vannak már parkok, amik a világon bárhol megállnák a helyüket.
Futás Tömegsport lett. Elnézve az általános egészségi szintet, ez nagyon jó hír.
Sorban állás Nem sok előnye van egy járványhelyzetnek, de talán mintha kicsit kulturáltabban képződnének a sorok. De lehet, hogy csak képzelődöm.
Öt évvel ezelőtti címlapszereplőnk: Budapest!
Robogós kamikázék Vagy a járvány alatt sokan elfelejtettek főzni, vagy rájöttek, hogy sose tudtak. Mindenesetre dübörög az ételkiszállítás, csak Laci bácsi kecsöpös-parizeres tésztáját pad thaira cserélték. Műanyag doboz, benzingőz és járdán, biciklisávban, sávok között szambázó, rendszám nélküli futárkamikazék.
Nyárfapihék Ahogy Fellini Amarcordjában is elhangzik: „A nyárfapihék! Ha táncol a nyárfapihe, a télnek nincs már sok ideje. Ha sok nyárfapihe száll, a tél már továbbáll. A mi városunkban találkozik össze a nyárfapihe és a tavasz. Ezek a nyárfapihék, amik mindenütt repkednek.” A kanadai nyárfa szép, de sajnos nem a városi létre lett kitalálva.
Bódéváros A Madách tér a főváros egyik központi tere. Hogy mit keres a karakteres, klinkertéglás ház árkádjai alatt egy krumplisütő bódé? És miért foglalja el a járdát egy nívótlan kocsma? Örök rejtély.
Hopon-hopoff buszok Nem tudom, a kohószökevény turistabuszok füstfelhője vagy a járdákat elbarikádozó leszólítóstandok zavarnak-e jobban.
Sziauram! A stílustalansággal sose tudtam mit kezdeni. Nem csak városi jelenség, de ettől még megmosolyogtató. Vagy szia, vagy uram. Ez olyan, mint a vegyes köret: vagy krumpli, vagy rizs. Könyörgöm, döntse már el!
Rollerek Óvodában jó játék.
Köztéri szobrászat Valahogy van egy mindent elborító emléktábla- és szoborállítási mánia. Több válfaja létezik, a turistafotókra optimalizált zsánerszobroknál (Sisi, Festő a Duna-parton, újságos fiú) nincs szánalmasabb.
Orosz metrókocsik Felújítottnak hazudják, de a homályos hátterű metrókocsik nem épp új technológiát képviselnek. A hazafelé úton szaunázásból új pesti népsport lehetne.
Parkolók A nagy parkolóként üzemelő belvárosi utcák évtizedek óta nem tudnak kiszabadulni a parkolómaffia és az opportunista döntéshozók fogságából.
Teljesen objektíven: Budapest a világ legjobb városa… Na jó, az egyik legjobb. De TÉNYLEG CSODÁLATOS!!! Mint ahogy ez a kicsike ország is. Milyen élet lehetne itt, ha… HA. LOVE LOVE BUDAPEST!
Villámsebesen száguldunk a klímakatasztrófa felé, mégsem vesszük le a gázpedálról a lábunkat. Változtatnunk kell, egyéni és kollektív, vállalati és politikai szinten is, ha nem akarjuk a Földet kietlen pusztává égetni. Miért kerüljük a kényelmetlen kérdéseket, és hárítunk mindent a természetet kizsákmányoló kapitalizmusra, miközben felelősségünk tulajdonképpen százszázalékos?
Több mint tíz éve készítik Budapest egyik legdrágább fagylaltját, legújabban pedig kulturális mecenatúrát is felvállaltak. A Fragola alapítói, Tihanyi Eszter és Török Balázs százmillió forintos beruházással színházi előadásokat, koncerteket és kiállításokat is befogadó bisztrót nyitottak Újlipótvárosban, miután négy évvel ezelőtt már elkezdték a szezonális fagylaltbizniszt kiegészíteni pizzériákkal. Idén meglesz az egymilliárdos forgalom – már bőven nem csak gombócból.