Mi volt a legrosszabb, amit valaha a Konyhafőnökben ettél?Nehéz választani, a verseny első részében elég érdekes dolgok kerülnek elénk. Volt egy ételköltemény, talán az volt a neve, hogy Kisvitorlás a szőke Tiszán. Ha minden igaz, egy hatalmas főtt pulykaszárny volt valami rizskásán. Undorító volt. Volt, hogy a minőség miatt balhéztál egy étteremben?Volt. Amikor még nem tudták azonnal, hogy megjött a seggfej a Konyhafőnökből. […]
Mi volt a legrosszabb, amit valaha a Konyhafőnökben ettél? Nehéz választani, a verseny első részében elég érdekes dolgok kerülnek elénk. Volt egy ételköltemény, talán az volt a neve, hogy Kisvitorlás a szőke Tiszán. Ha minden igaz, egy hatalmas főtt pulykaszárny volt valami rizskásán. Undorító volt.
Volt, hogy a minőség miatt balhéztál egy étteremben? Volt. Amikor még nem tudták azonnal, hogy megjött a seggfej a Konyhafőnökből. Beültem egy helyre, megettem az előételt, borzasztó volt. Aztán kikértem a főételt, az is az volt. Szóltam a pincérnek, hogy mindkét kaja minősíthetetlen. Mire a pincéren át a séf megkérdezte, hogy mi baj? Visszaüzentem: annyira sok a hiba, hogy nincs értelme elkezdeni elemezni. Menjen el inkább autószerelőnek.
Melyik az a vezetői tulajdonságod, amit lecserélnél magadban? Ezeket már mind lecseréltem valakire, aki jobb benne. Pont ezért vagyunk több mint harmincan. De ha egyet kell mondani: nagyon szétszórt vagyok. Ha belevágok egy feladat elejébe, gyorsan egy másik végén találom magam. Komoly problémát okozna a cégben, ha nem lennének ritka ügyes kollégák körülöttem, akik ezt kompenzálják.
A Daktela egy kis cseh digitális családi vállalkozásból nőtte ki magát európai szinten piacvezető céggé. A tavalyi évben 10 millió eurós árbevételt realizáltak, ami már most közel 40 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest, és ez még csak a kezdet!
Richard Baar és David Hájek cége, a Daktela az egyik legnagyobb közép-európai szolgáltató, amely vállalatok számára kínál központi kommunikációs szolgáltatásokat. 2021-ben rekordot döntöttek, árbevételük elérte a 10 millió eurót, ami 33 százalékos növekedést jelent az egy évvel korábbihoz képest.
Jelenleg Csehország és Szlovákia mellett már az Egyesült Királyságban, Magyarországon, Romániában, Szlovéniában, valamint Lengyelországban is üzemeltetnek irodákat. A Daktela ma már Csehország egyik legnagyobb SaaS (Software as a Service) vállalata. Baar és Hájek szerint a „kis családi” vállalkozás sikeresen fejlődik, lassan 200 fős csapatukkal ma már multinacionális vállalatnak számítanak.
Az eredetileg digitális központokat értékesítő és telepítő cégnek indult, majd később ügyfélkapcsolati kommunikációs központok építésére koncentráló cég jelenleg több mint 900 ügyféllel rendelkezik, köztük olyan cégekkel, mint a Rohlík (kifli.hu), a Mall, a Notino vagy a Solitea. Ugyanakkor a magyarországi ügyfélkör is szépen bővül, dolgoznak a Budmilnak, a Femcare.hu-nak és az Árukeresőnek is.
„2021-ben az előző évhez képest több mint 30 százalékkal nőtt a hívások száma, 18 százalékkal a chat-kommunikáció és 35 százalékkal a Daktela felhasználók száma” – hangsúlyozta Richard Baar, a cég igazgatója.
A Sandberg Capital szlovák magántőkealap tavaly fektetett be a Daktelába 150 millió euró értékben azzal a céllal, hogy hosszú távon támogassa a cég expanziós törekvéseit Közép-Európában és támogassa a nyugat-európai jelenlét megszilárdítását. A befektető belépésével felgyorsult a Daktela külföldi terjeszkedése, a cseh, a lengyel, a brit, a dubaji és a Fülöp-szigeteki fiók egy magyar fiókkal is bővült.
„2022-ben folytatjuk külföldi terjeszkedésünket szlovéniai és romániai fiókok megnyitásával, mindkét országban a telekommunikációs szolgáltatások teljes portfólióját kínáljuk a helyi cégeknek és ügyfeleknek. Ugyanakkor több olyan akvizíciós lehetőséggel is foglalkozunk, amelyek tovább bővíthetik termékportfóliónkat, és így a központi kommunikációs piac még szélesebb területét fedik majd le” – teszi hozzá Baar.
Hozunk pár újdonságot. Itt van rögtön egy világpremier, a sztárkommentelő, aki a lap szélén pár személyes mondatot hozzáfűz a cikkhez – én még ilyet nem láttam máshol. Alföldi Róbert vállalta, hogy ő lesz az első, és így rögtön két igazi Forbes-arc is került a megújuló lap címlapjára. Hány évesen kapott Commodore-t, hányszor nem volt pénze zsemlére, és hány cégével […]
A Hard Rock Hotel Budapestbe lépve rögtön világsztárnak érezhetjük magunkat. A főváros szívében, a Nagymező utca és Ó utca sarkán található szálloda arany koronája már messziről feltűnik, sugallva, hogy itt valami különleges, új, kozmopolita élményben lesz részünk. De mit is gondolnak azok, akik itt töltik mindennapjaikat? Az igazi bennfenteseket kérdeztük.
Nincs olyan minta, rajz, grafika, festmény, amit ne tudnának rávarázsolni Kis Arnold Thinwood Szemüvegszabóságában a keretekre. Vibráló színek, merész vonalak, meglepő minták és váratlan anyagok. Illés Kati extravagáns, bátor, önmagukat százszázalékosan vállaló nőknek készíti cipőit. Reményi Éva ékszerei pedig szerencsét hoztak már Sipos Zsuzsanna díszletberendezőnek is, aki a Talisman kollekció robusztus, aranyozott réz fülbevalóját és karkötőjét viselte az Oscar-díjátadón. Három hazai dizájner, (legalább) három különböző stílus.
Értsd: a májusi Kilövésen ketten is ott voltak a nemrég leleplezett 30 sikeres magyar 30 alatt listánkról. Ne csak a magazint, Tiktokunkat is pörgesd ezerrel (hiszed vagy sem, semmi ciki nincs benne), telis-tele 30/30-as gondolatokkal, aranyköpésekkel.
Az Electrolux – a vállalat nyíregyházi beruházásával – a jövő gyárát építi Magyarországon. A globális vállalat büszke svéd gyökereire és skandináv értékeken alapuló működésére. A cégcsoport stockholmi központjában dolgozó Safrankó Edittel a mérnökképzésről, a multikulturális mindennapok előnyeiről és arról beszélgettünk, hogy egy magyar szakember számára milyen lehetőségeket kínál a svéd vállalat Magyarországon és világszerte.