Villámsebesen száguldunk a klímakatasztrófa felé, mégsem vesszük le a gázpedálról a lábunkat. Változtatnunk kell, egyéni és kollektív, vállalati és politikai szinten is, ha nem akarjuk a Földet kietlen pusztává égetni. Miért kerüljük a kényelmetlen kérdéseket, és hárítunk mindent a természetet kizsákmányoló kapitalizmusra, miközben felelősségünk tulajdonképpen százszázalékos?
„Nem tudom, tetszik-e érteni, mekkora baj van?” – teszi fel a kérdést Szathmáry Eörs evolúcióbiológus a Magyar Tudományos Akadémián tartott előadásában. Globális felmelegedés ide vagy oda, meghűlt a levegő a teremben. A tudós alig pár perce kezdte el klímavészhelyzeti összefoglalóját, tényekkel, adatokkal és láncreakciókkal fest vészjósló képet. Nem is, ahhoz már nem kell jósnak lenni, hogy lássuk a vészt: monumentális (és ember csinálta) a baj, mégsem valljuk be magunknak a gyökeres változtatás szükségességét.
De mit is tehetnénk mi, egyénileg, apró kis pontok a kollektív szennyezés óceánjában, ugye? Apatikus vállvonással hárítjuk a felelősséget a vállalati-politikai szereplőkre, a természetet kizsákmányoló kapitalizmusra. Döntéseink, befolyásunk illúziónak, szelektív hulladékgyűjtésünk aranyos szélmalomharcnak hat a gyárkémények pöfögése mellett. „Ők” szorítják nyakunk körül a hurkot, és emiatt már olyan mindegy, megrendeljük-e nyolcvanhatodik fast fashion kiegészítőnket. Hárítunk, és nem veszünk tudomást róla, de valójában be kéne ismernünk: a vállalati termelés és a politikai hatalom megválasztói lévén a mi kezünkben van a jövő kulcsa. Tudatossággal befolyásolhatunk, kormányt ragadhatunk, cselekedve megváltoztathatjuk a szakadék felé száguldó emberiség útvonalát. Miért nem látjuk az erőnket, miért nem teszünk a klímakatasztrófa ellen?
Szelektív hulladékgyűjtésünk aranyos szélmalomharcnak hat a gyárkémények pöfögése mellett.
Tavaly óta minden online pénztárgéppel rendelkező üzlet számára kötelező, hogy valamilyen digitális fizetőeszközt is elfogadjon. A törvény miatt rengeteg kkv szerzett be bankkártyaterminált, viszont a többségük még mindig nem igazán bízik benne – mutatott rá a PSC CEE Kft. vezérigazgatója.
Molnár Tamás vállalata forradalmi magyar megoldásokkal teszi kezelhetőbbé és jövedelmezőbbé a digitális megoldásokat olyan kis cégek számára, akik egyetlen szolgáltatótól, ezáltal olcsóbban szereznének be érintőképernyős online pénztárgépet, POS és SoftPOS terminált, illetve testre szabható webshopot. Az egyedülálló banki megoldásokkal kecsegtető csomag egy felhőalapú SMARTportal felülettel kiegészülve lehetővé teszi a pénzforgalom nyomon követését, vagy az árak módosítását, statisztikák lekérését is.
POS, SOFTPOS,
SMARTPORTAL
„Közel kilenc millió bankkártya van forgalomban Magyarországon, és az emberek többsége utalással kapja a bérét, tehát a kiskereskedelemben is nagyon érdemes bevezetni az elektronikus fizetést” – húzta alá Molnár Tamás. Hozzáfűzte: ezzel nem csak a szolgáltatás színvonala, hanem a bevétel is emelkedik, hiszen ha a vevők tudják, hogy a náluk lévő korlátozott mennyiségű készpénz helyett kártyával fizethetnek, könnyebben adják át magukat az impulzusvásárlásnak.
A PSC CEE Kft. technológiái a kereskedelem új szintre emelését célozzák: alacsony fenntartási költségek mellett bővítik a kisebb üzletek lehetőségeit, sőt, akár plusz eszközvásárlástól is megkímélik őket, például egy Android rendszerű alkalmazás, a SoftPOS segítségével, ami virtuális bankkártyaterminállá változtatja az NFC-s mobilokat. A saját fejlesztésű, beépített NAV adóügyi egységgel rendelkező, érintőképernyős okoskasszájukhoz persze ettől függetlenül jár integrált, vagy hordozható POS-terminál.
A felsorolt megoldások – amelyekhez testre szabható webshopot is bérelhetünk – egytől egyig kapcsolatban állnak a SmartPortal felhőalkalmazással. A mobiltelefonról és PC-ről egyaránt elérhető felületen valós időben követhető, hogy mi történik a fizikai, vagy online üzletünkben – onnantól, hogy mekkora egy adott időszak bevétele, egészen addig, hogy mennyit kereshetnénk egy-egy áremeléssel.
BIZTONSÁG ÉS NYÍLT BANKOLÁS
A bankfüggetlen kártyaelfogadóval működő okoskassza, a fizikai és virtuális terminál, vagy a webshop és a SmartPortal ízig-vérig magyar innováció, és a PSC CEE Kft. az MNB pénzforgalmi szolgáltatói engedélyével rendelkező vállalatként a maximális adatbiztonságot is garantálja hozzájuk.
„A frissítéseinket sérülékenységi vizsgálatnak vetjük alá: ilyenkor egy etikus hackercsapat indít támadást ellenünk, és ha hibát találnak, azt rögtön javítanunk kell. Ez teszi a biztonsági rendszerünket annyira erőssé, mint egy netbankét” – magyarázta a vezérigazgató. „Mivel egyedülálló módon számlainformációs (AISP) és fizetéskezdeményezési (PISP) szolgáltatói engedéllyel is rendelkezünk, hamarosan bevezetjük a nyílt bankolást, amivel az ügyfelek a különböző pénzintézeteknél vezetett számláik forgalmát és átutalásait egy helyen, a SmartPortalon tudják majd menedzselni” – jelentette be Molnár Tamás.
Nincs olyan minta, rajz, grafika, festmény, amit ne tudnának rávarázsolni Kis Arnold Thinwood Szemüvegszabóságában a keretekre. Vibráló színek, merész vonalak, meglepő minták és váratlan anyagok. Illés Kati extravagáns, bátor, önmagukat százszázalékosan vállaló nőknek készíti cipőit. Reményi Éva ékszerei pedig szerencsét hoztak már Sipos Zsuzsanna díszletberendezőnek is, aki a Talisman kollekció robusztus, aranyozott réz fülbevalóját és karkötőjét viselte az Oscar-díjátadón. Három hazai dizájner, (legalább) három különböző stílus.
A Hard Rock Hotel Budapestbe lépve rögtön világsztárnak érezhetjük magunkat. A főváros szívében, a Nagymező utca és Ó utca sarkán található szálloda arany koronája már messziről feltűnik, sugallva, hogy itt valami különleges, új, kozmopolita élményben lesz részünk. De mit is gondolnak azok, akik itt töltik mindennapjaikat? Az igazi bennfenteseket kérdeztük.
Budapest, Andrássy út 19. Az olyan belső tereket, mint amilyeneket új sorozatunkban bemutatunk, kevesen láthatják a maguk teljes valójában. Ezeket az enteriőröket luxus, elegancia és időnként némi titokzatosság lengi be.