




Szponzorok nélkül nincs esemény:
Telt házzal mentünk a március végi Forbes Women’s Summiton. Jó volt látni, hogy két nehéz eseményes év után milyen energiák szabadultak fel a társalgó részen. És a színpadon is. Tudósításaink a Forbes.hu-ról.
Szponzorok nélkül nincs esemény:
Ha már megvetted, csak jelentkezz be!
Szaladunk a világban, egyre kevesebb időt szentelve mentális egészségünkre, önismeretünkre és az elmélyülésre, pedig a telefont nem csak a pörgésaddikció kielégítéséért, hanem a megnyugvásért is lehet nyomkodni. Este pedig nagy levegőt venni, és írni egy kicsit – magunkról, kapcsolatainkról és a nagyvilágról. Három-három naplót és alkalmazást ajánlunk, hogy „fejlődj, fókuszt találj és feltöltődj”. Vagy ilyesmi.
Change Journal
A minigyakorlatokat kedvelőknek
Hol: Fiók
Ár: 10 200 forint
Pár perces útmutatók, sokszínű rövid feladatok. A Change Journalt azok fogják szeretni, akik kisebb időbefektetést (a gyártó szerint napi öt percet) igénylő, játékos megoldásokat keresnek. A német Leuchtturm kis könyve huszonnégy fejezet gyakorlataival segít fókuszálni, elmélyülni, megnyugodni és – ahogyan a neve is mutatja – megváltozni. Olyan ismert módszereket tanulhatunk, mint az Eisenhower-, a Pareto- vagy a Pomodoro-technika. Bónuszként egy-egy fejezet elsajátítása után a Leuchtturm ingyen kinyomtatható pluszlapokkal végteleníti az élményt.
MindJournal
Kezdő löketre váró férfiaknak
Hol: mindjournals.com
Ár: kb. 15 ezer forint
A MindJournal 2016-ban rukkolt elő kifejezetten férfiaknak készülő naplójával, és azóta is az egyik legnagyobb sztár a szegmensben. A három nagy gyakorlatsorozat mindegyike mentális becsekkolással, érzelmi helyzetképpel kezdődik, majd a napló irányított kérdései segítik az elmélyülést, önreflexiót és a külső kapcsolódási pontok megtalálását. Egy-egy napló alapesetben három hónapot ölel fel, a tempót azonban te határozod meg, azaz hosszabb ideig is használható. Repetázni vágyóknak folytatás is van – a hasonló árú Jotter a megszokott formátumot követi, csak irányított kérdések nélkül, a Check-in Notepad-en pedig a napi érzéseket, célokat és feladatokat lehet feljegyezni.
Bullet Journal
A szabadkezű kreatívoknak
Hol: Fiók
Ár: 8800 forint
A bullet journal – becézgetve BuJo – körül már-már szubkultúra alakult ki, kreatív naplóvezetők beszámolók, vlogok tömegében mutogatják lelkes, sokszor egészen extrémen dekorált oldalaikat. Az ötlet pofonegyszerű: a halvány pontozást leszámítva üres lapokhoz egy előre meghatározott, Ryder Carroll dizájner által megalkotott módszer segít fókuszt és rendszert csempészni a napjainkba. Ettől persze szabadon el lehet térni, és a BuJo varázsa pont ebben rejlik, a kreativitás tava végtelen mély, nyugalmunkat a benne való megmártózás hozhatja el. Erre minden pontozott napló alkalmas, a hivatalosat – útmutató füzettel, kellemes tapintással és minőségi, 120 g-os papírral – a Leuchtturm árulja.
Calm
All-in típusoknak
Ár: havonta 3990 forint
A meditációs applikációk egyik első előfutára fenekestül forgatta fel a well-being startupok világát. 2019-ben vált milliárddolláros vállalati értékű szilícium-völgyi unikornissá. Jól megtervezett, a felhasználói élményt minden elé helyező infrastruktúrába érkezünk, ha az egyhetes próbaverzió után előfizetünk. A meditációs gyakorlatokat akár még napszakhoz és a rendelkezésünkre álló időhöz is igazíthatjuk, alváshoz a legnagyobb külföldi sztárok, például Pink, Matthew McConaughey, Diane Keaton sztoriznak eredeti esti meséket, a napi check-inekkel pedig követhetjük fejlődésünket. A Calm kiegészítő termékeket is kínál a mentális egészségüket komolyan vevőknek: meditációs párnát, puzzle-t, gyertyákat, teavariációkat és az alvást elősegítő nyugtató illóolajokat is árulnak.
Headspace
A személyre szabott élményeket kedvelőknek
Ár: havonta 3490 forint
A Headspace is health tech startup, a Calm legnagyobb riválisának tartják. Ezt a vállalat is tudja, és úgy tűnik, jól lavíroz az élménykínálati versenyben. Az utóbbi években több kisebb vállalatot is felvásároltak, terápiával és olimpikonok vezette sportgyakorlatokkal is bővítették a Calmhoz hasonló meditációs-alvós gyakorlatokat. A főcsapás a személyre szólóbb használat, ehhez idén AI-alapú cégbe is invesztáltak, így ezt az alkalmazást azoknak ajánljuk, akiknek nem az egyszerűbb, tömegekre szabott meditációs gyakorlatok kellenek, hanem igényeikhez szeretnék szabni az élményt. Meg azoknak, akik szeretik a letisztultabb, átláthatóbb, világos felületeket.
Just Like Buddha
A mélyebb, de magyar opciót keresőknek
Ár: havonta 2790 forint
Kis piac vagyunk, a legtöbb megoldást – az eddig felsoroltakat is – szinte csak angolul élvezhetjük. A Just Like Buddha viszont ebbe a légüres térbe érkezett, Boros Petra multis menedzseri munkája mellett a Városi Jógi alapítójával alkotta meg a nyolcvan meditációs gyakorlatot kínáló magyar nyelvű alkalmazást. A szeretet, szabadság, béke, öröm és a bölcsesség fejezetein átívelő, jól felépített hangfelvételekből tizenkettőt ingyen meghallgatható, a többihez prémium előfizetés kell. Az előző két alkalmazással szemben a Just Like Buddhának nem az a célja, hogy jobban aludjunk, vagy könnyebben kezeljük a stresszt, ahogy a Forbesnak is elmondták, Petráék szerint appjuk bizonyos tudati képességek felébresztése révén az „énmunkát”, a jobb önismeretet segíti.
Huszonévesek, mindketten modellek, és bármikor szembejöhetnek a magyar utcán. Talán kicsit hiányzik belőlük a fiatalok gondtalansága, mert nagy terheket cipelnek, de tudnak mosolyogni is. Egyikük most azért kevésbé. Eszter Prudnikova kislányával menekült az orosz-ukrán háború elől és ott harcoló férjét várja vissza. Kafiya Said Mahdi Szomáliából jött hozzánk nyolc évvel ezelőtt, és lehet, hogy soha többé nem látja édesanyját és testvéreit. Külön-külön beszélgettünk velük, ők ketten csak a fotózáson találkoztak, ahol rögtön megtalálták a közös hangot.
Magyarország valaha legmagasabbra értékelt étterme, az Onyx átalakulóban van, és bárhova tart, még nem ért oda. Ez se nem titok, se nem baj, viszont rajta maradt egy minden ízében tökéletes este ígéretének árcímkéje.
Elszálltak a kötvényhozamok, elég nagy a káosz a részvénypiacokon, a stagflációs várakozásokkal terhelt kilátások igen bizonytalanok. A profi befektetési szakemberek most megmutathatják, hogy ők tudnak jó hozamot elérni. Mi várható a legnépszerűbb befektetési alapoktól, hova tegyünk pénzt az állampapírokon túl?
Roszik Linda Kaliforniából hozta a Mamakör ötletét: a pár hetes-hónapos babákkal magányosan otthon lévő édesanyáknak tartanak kiscsoportos foglalkozásokat, és az őket érintő fontos témákról beszélgetnek. Mert sokan már attól is megijednek, hogy nem érzik magukat nonstop boldognak a babájukkal kettesben – és az ilyen gondokat hasznos sorstársakkal és pszichológus csoportvezetőkkel kitárgyalni.