Idén is elkészítette amerikai anyalapunk a The Forbes 400 listát, benne az Egyesült Államok négyszáz leggazdagabb milliárdosával. A tanulság: gazdagból is lehet szegény. A listatagok összes vagyona tavalyhoz képest ötszázmilliárd dollárral kevesebb (most négybillió dollár), ebből 315 milliárdot a tech milliárdosok vesztettek el. Utóbbiakkal így is tele a top tíz. És soha ennyire nem volt még jó Elon Musknak lenni. Mármint anyagilag.
A listát szerkesztette: Rob LaFranco és Chase Peterson-Withorn, Illusztráció: Wesley Bedrosian
A tíz leggazdagabb amerikaia The Forbes 400 lista szerint (milliárd dollár, zárójelben a vagyon fő forrása)
És a tizenegyedik… 2015 óta először fordul elő, hogy a Facebook-alapító Mark Zuckerberg nem fért be a tíz leggazdagabb amerikai közé. Egy év alatt 76,8 milliárd dollárt bukott, azaz vagyona több mint felét elveszítette. Ennyit egyetlen amerikainak sem sikerült buknia ebben az időszakban. A fő ok természetesen a Meta tőzsdei szabadesése, a tavalyi Forbes 400 megjelenése óta 57 százalékot zuhant a cég részvénye.
„Sosem értettem, miért nem egyértelmű az emberek számára, hogy bármi elérhető. Itt az Alföld szívében is szükség volt a hitre, mert valahogy ezen a vidéken ez kevésbé evidencia. Bennem a célt illetőleg sosem voltak kérdőjelek. Félelmem csupán az volt, megadatnak-e a siker receptjéhez általam szükségesnek vélt összetevők! Lesz e támogató hátország, kitartás, egészség. És hogy […]
„Sosem értettem, miért nem egyértelmű az emberek számára, hogy bármi elérhető. Itt az Alföld szívében is szükség volt a hitre, mert valahogy ezen a vidéken ez kevésbé evidencia. Bennem a célt illetőleg sosem voltak kérdőjelek. Félelmem csupán az volt, megadatnak-e a siker receptjéhez általam szükségesnek vélt összetevők! Lesz e támogató hátország, kitartás, egészség. És hogy tudom-e mindig garantálni az adott szavam súlyát? Nos, úgy tűnik az isteni gondviselés mellénk állt, mert mára már országszerte rengeteg elégedett megrendelő igazolja, jó úton járunk!”
Mikor férjemmel vállalkozásunkat, a Perlaky Rendezvénydekort elkezdtük, sokat gondolkoztam. Azon, hogy mit mondok és írok majd az érdeklődőknek, akik megkeresnek és megkérnek, hogy életük legfontosabb eseményeit, kivételes alkalmait még szebbé és feledhetetlenebbé tegyem. Hosszas töprengés után rájöttem, hogy igazából semmit sem kell mondanom, mert aki olyan fontos és jelentőségteljes eseményre készül, mint egy esküvő, egy születésnap, egy évforduló, vagy egy baráti, munkahelyi összejövetel, az nagyon jól tudja, ezt miért és milyen indíttatásból teszi. Teszi ezt azért, mert hangot szeretne adni annak, hogy szeret és tisztel vagy megbecsül valakit, és mindezt meg szeretné osztani azokkal, akik hasonló érzéseket váltanak ki belőle. Ezek az események ünnepek! Annak az embernek, aki fontosnak tartja az ünnepet, sőt időt, energiát, pénzt nem sajnálva szükségesnek tartja, annak nem kell semmit mondanom. Nekem nincs más dolgom, mint segítségére lennem abban, hogy ez az alkalom igazi ünnep legyen. Bár tudom, hogy ez nem az általam leterített szép szöveteken, vázába tett gyönyörű virágokon múlik. Hanem azon, hogy azok az emberek, akik szeretik és tisztelik egymást, egy asztalnál ülve, egymás szemébe nézve tudatják egymással, hogy ez a pillanat értékes, fontos mindenkinek és örülnek, hogy ennek részesei lehetnek.
Ha mégis gondolod, hogy életed egy fontos eseményén jó lenne egy szép közeg, egy ünnepi környezet, szívesen, sőt örömmel leszek segítségedre abban, hogy az általad rendezett alkalom feledhetetlen legyen. – vallja Csokainé Perlaky Timi, a Perlaky Rendezvénydekor társalapítója.
Kétféle ember van, aki csodálja, és akit irritálnak a kritikái, de ha Surányi György megszólal, vagy ír valamit, arra mindenki odafigyel. Kétszeres volt jegybankelnök, volt kereskedelmibank-vezér, egyetemi tanár, az egyetlen magyar monetáris politikai szakember, akit nemzetközi körökben is igazán ismernek és elismernek.
Volt tanácsadója különböző színezetű kormányok vezetőinek, kezelt államcsődközeli helyzetet, stabilizált már árfolyamot, és tört már le huszon-pár százalékos inflációt. Több emlékezetes konfliktusa, nyílt vitája volt politikusokkal, közgazdászokkal, de ezek sohasem gátolják abban, hogy mindig egyértelműen vállalja szakmai véleményét. Portré egy autonóm emberről, öntörvényű stratégáról, akinek elképesztő memóriája és higgadtsága van, és aki szerint idővel mindig kiderül, hogy neki volt igaza.
Kérdezett: Ács Gábor / Belekérdezett: Fekete Emese Tegyük fel, hogy jegybankelnök lenne, és egy tetszőleges miniszterelnök azzal hívná föl, hogy tessék szíves lenni egy év alatt megfelezni az inflációt. Mi lenne a reakciója?Elállna a lélegzetem. Nagyon sok tényező együttes összjátéka kell ahhoz, hogy az infláció mérséklődjön, ez nem egyoldalú elhatározás kérdése. Olyan gazdasági, társadalmi folyamatok vannak mögötte, […]
A Magyar 100 lista (ez már a hatodik!) mindig egyben korlenyomat is: megmutatja, mennyi minden történt az elmúlt évben, és felvázolja, mi minden várható még. Sohasem értek még ennyit a magyar top cégek, idén megközelítették az ötbillió forintot – ez 520 milliárddal több, mint egy éve. Jó évet zártak többek között az építőipari és az ingatlanfejlesztő cégek, és az élelmiszeripari cégek egy része.
Sokat nőttek a kőkeményen exportra fókuszáló, a K + F-re nagy hangsúlyt fordító gyártócégek, és kiemelkedően nagyot ugrottak azok, akik érdekeltek abban, hogy szép lassan a tízmillió lakásfelújító országa leszünk. Kérdés viszont, hogy mit hoz a jövő, az egyre durvább alapanyagárak, az elszálló energiaárak és az alkatrészhiány már most meglátszik az adatokon. Tavalyi listánkon alig akadt csökkenő értékű cég, a mostani szereplők ötöde viszont képtelen volt a növekedésre az elmúlt egy évben.