

Tudom, hogy nem vagyok halhatatlan.

Ukránok és oroszok együtt dolgoztak az integráción.

Nem attól félek, hogy haragszanak rám a gyerekeim, hanem hogy nem haragszanak eleget.

Mintha ingyenes szolgálat lenne, miért ne lehetne ezért pénzt kérni?
A második napon visszatért éves eseményünk, a Forbes Flow. Üzletemberek, sportolók, művészek kemény munkáról, annak gyümölcséről, kitartásról, akaratról. Már kilencedszer.
Ha már megvetted, csak jelentkezz be!
Idén is elkészítette amerikai anyalapunk a The Forbes 400 listát, benne az Egyesült Államok négyszáz leggazdagabb milliárdosával. A tanulság: gazdagból is lehet szegény. A listatagok összes vagyona tavalyhoz képest ötszázmilliárd dollárral kevesebb (most négybillió dollár), ebből 315 milliárdot a tech milliárdosok vesztettek el. Utóbbiakkal így is tele a top tíz. És soha ennyire nem volt még jó Elon Musknak lenni. Mármint anyagilag.
A listát szerkesztette: Rob LaFranco és Chase Peterson-Withorn, Illusztráció: Wesley Bedrosian
A tíz leggazdagabb amerikaia The Forbes 400 lista szerint
(milliárd dollár, zárójelben a vagyon fő forrása)
És a tizenegyedik…
2015 óta először fordul elő, hogy a Facebook-alapító Mark Zuckerberg nem fért be a tíz leggazdagabb amerikai közé. Egy év alatt 76,8 milliárd dollárt bukott, azaz vagyona több mint felét elveszítette. Ennyit egyetlen amerikainak sem sikerült buknia ebben az időszakban. A fő ok természetesen a Meta tőzsdei szabadesése, a tavalyi Forbes 400 megjelenése óta 57 százalékot zuhant a cég részvénye.
A Xiaomi októberben, Münchenben mutatta be legújabb csúcskategóriás telefonját, a Xiaomi 12T Prót. A felhasználók nagy örömére ma már óriási a verseny, és ezáltal az innováció az okostelefonok piacán: garantálható, hogy a gyártók félévente egyre jobb dolgokkal, egyre több újdonsággal jönnek. Erre a trendre még egy lapáttal rátesz a Xiaomi a T-szériával, ahol kifejezetten az a cél, hogy a legújabb technológiákat pakolják bele az új modellekbe.
Októberben dupla címlappal jelentünk meg, sőt belül is volt még egy, a Forbes Money melléklet előtt. Szóval volt mit bemutatni a legutóbbi Kilövésen.
Élsportoló, tetőfedő-bádogos, építőipari vállalkozó – hosszú út vezetett idősebb Keskeny Árpád életében addig, hogy negyvenkét évesen nyomdásznak álljon. Véletlen találkozások sorozata után alapította meg a magáról elnevezett nyomdát, ami mára sokmilliárdos családi vállalat, robotizált gépsorokkal, a luxusipar nemzetközi megrendelőivel és heti negyven óránál jóval több melóval. Az infláció érzékenyen érinti őket is.
Jártamban-keltemben és a munkahelyen mostanában mintha egyre gyakrabban hallanám azt a kérdést, hogy „van valakinek egy töltője?”. Mintha az elővárosi vonaton is többen dugnák be útközben a konnektorba a telót. Persze lehet, hogy csak beképzelem, hiszen a szerkesztőségben eddig is töltöttünk laptopot és telefont, mert mindkettő fontos munkaeszköz, meg a vonaton is nyilván azért van a konnektor, hogy használjuk. Az viszont biztos, hogy […]
Október elején két napra bevettük a budapesti Corinthiát. Telt házzal futott az első Forbes Money Summit befektetési stratégiákkal, személyes pénzügyekkel, piaci gurukkal. Összefoglalóink a Forbes.hu-ról.