Írta: Orbán Krisztián Elmennél tanácsadónak, ha rendszerint járadékvadászokat kellene segítened? Lennél menedzser, ha az összes fontos kérdés külföldön, a fejed felett dőlne el? Vállalkoznál, ha pusztán uniós pénzt égetnél el reménytelen ötletekre? Négyfős véleménycsapat váltja egymást hónapról hónapra a pódiumon. Októberben Simó György tér vissza! Nem? Pedig ha húszas éveidben jársz, nagy eséllyel ez a jövő vár rád. […]
Írta: Orbán Krisztián
Elmennél tanácsadónak, ha rendszerint járadékvadászokat kellene segítened? Lennél menedzser, ha az összes fontos kérdés külföldön, a fejed felett dőlne el? Vállalkoznál, ha pusztán uniós pénzt égetnél el reménytelen ötletekre?
Négyfős véleménycsapat váltja egymást hónapról hónapra a pódiumon. Októberben Simó György tér vissza!
Nem? Pedig ha húszas éveidben jársz, nagy eséllyel ez a jövő vár rád. Öt–tíz év múlva épp úgy fogod magadnak magyarázni a rossz kompromisszumaidat, mint most a harmincasok. Valamiből fizetni kell a lakáshitelt! Mindenki ezt csinálja! Váltanék, de nincs jobb! Bla-bla-bla. A hazai üzleti szférában igenis lehet egyszerre értelmes munkát végezni és tisztességesnek maradni. Csak nem könnyű. Aki a tömeg „bölcsességét” követve sodródik, és legfeljebb egy lépéssel tekint előre, az viszonylag hamar rákényszerül, hogy a két cél egyikét feladja. Persze, Magyarország nem Németország vagy Amerika. Itt meg kell küzdened azért, hogy magabíró ember lehess.
A világ száguld. És te? – kérdezzük a Forbes Money Summit hirdetésein, amit idén először szervezünk meg a Forbes Flow előtti napon, október 6-án. A helyzetleírással sokan azonosulhatnak, kiugróan jól fogynak a jegyek, annak ellenére, hogy az augusztus nem a jegyvásárlás időszaka – ezt tudjuk, évek óta adunk el jegyeket a Flow-ra. Az infláció minden pillanatban velünk van, nem csoda, hogy legtöbben információt […]
A világ száguld. És te? – kérdezzük a Forbes Money Summit hirdetésein, amit idén először szervezünk meg a Forbes Flow előtti napon, október 6-án. A helyzetleírással sokan azonosulhatnak, kiugróan jól fogynak a jegyek, annak ellenére, hogy az augusztus nem a jegyvásárlás időszaka – ezt tudjuk, évek óta adunk el jegyeket a Flow-ra. Az infláció minden pillanatban velünk van, nem csoda, hogy legtöbben információt próbálnak szerezni, és iránymutatást szeretnének kapni. Azt a legtöbben saját kútfőből is megoldják, hogy ha az OTP árfolyama tízezer alá megy, érdemes bevásárolni belőle, egy-két-három év alatt majd feljebb megy. Hogy tényleg így van-e, arról Ács Gábor értekezik a lap hátsó részén.
Nem az OTP az egyetlen befektetési lehetőség, amiről írunk. Kicsit Forbes-történelem, részben cégsztori, de befektetési lehetőség is a magyar Graphisoftot tizenöt éve felvásárló német Nemetschek Group sztorija. Fekete Emese cikkéből most kiderül, miért megy jobban, mint a versenytársai, és hogyan lett Budapestről az egyik elsőszámú vezetője az a Várkonyi Viktor, aki egyszer régen programozónak jelentkezett a Graphisofthoz.
A Családi vállalkozások listát idén már másodszor vezeti egy nem túl ismert cég, az MPF Holding. A siker titka hasonló, mint a Graphisoft vagy Várkonyi Viktor esetében. Nem Magyarországra figyel, nem is itt értékesíti termékeit, hanem szerte a világban. Csendben, fókuszáltan. Ahogy teszi ezt az elmúlt évek nagy magyar startupígérete, a Seon is. Ez onnan jut eszembe, hogy az idei Forbes Flow-ra ő is jön, Csányi Péter (OTP 2.0) és Majka társaságában, engem meg mosolyra fakaszt ez a forbesos színesség. A teljesítmény szektorokon, piacokon és ízléseken át teljesítmény. A családi lista természetesen már mutatja, hogy a gazdasági környezet megváltozott, Bánáti Anna, a lista szerkesztője nem véletlenül emelte ki az egyik erős családi cég, a Mastergood második generációs tulajdonosának szavait a címbe. Egy aranykor véget ért, most egy-két(-három) év nehezebb piaci környezet vár ránk.
Kedvenc üzleti cikkem mégis csak most következik a friss lapból. A Forbes részben azért jött létre, hogy kielégítse azoknak az érdeklődését, akik a legtöbb boltban eltűnődnek, hogy az milyen üzlet lehet. És ki ne gondolkozott volna még el azon, kinek és hogyan biznisz a felmosók, szivacsok, dörzsik gyártása? Külön öröm, hogy Oberfrank Balázs – aki nem is olyan régen még száraz inflációs jelentéseket írt a Nemzeti Bankban – láthatóan maga is örömét lelte a szivacsbiznisz megismerésében.
A hónap teljesítménye mégis Kis Judité, aki megszerkesztette az Egészség mellékletet, és megírta a címlapsztorit is a mindig lenyűgöző Máté Gáborról. A kanadai magyar orvos könyveit világszerte több mint kétmillió példányban adták el, de most ősszel új művel jelentkezik, így Magyarországra is ellátogat majd. A Forbes Flow-t sem hagyja ki, addig pedig készülésnek pont megfelel Judit portréja a doktor úrról.
Egy varázslatos közép-európai magyar mester, német és New York-i hatásokkal, folyamatos kísérletezéssel és örökös kívülállással. Lakner Lászlóval, a kortárs magyar festészet egyik legfontosabb, legtöbbre értékelt alakjával berlini otthonában és műtermében találkoztunk. Úgy sziporkázott, ahogy csak egy nyolcvanhat éves bohém művész tud.
Újra vadul ráugrottak a magyar kisbefektetők a zuhanó OTP-részvényre. Az elmúlt huszonöt évben kis türelemmel mindig nagyot nyert, aki ezt tette. Most milyenek az esélyek?
Itthon fontos a billentyűzet magyar kiosztása, az 5G az egyik legnagyobb eredmény, az okosórák pedig mint elsőszámú egészségügyi előrejelző kütyük élnek a köztudatban. Interjú Thomas Liúval, a Huawei Technologies Hungary Device Business Group üzletági igazgatójával.