A mindennapok pörgésének hatása gyakran olyan tünetekben mutatkozik meg, mint a krónikus fáradtság, kimerültség, ingerlékenység – holott ezek lehetnek „csupán” hiánytünetek is. Jelezhetik a szervezetünk számára létfontosságú magnéziumpótlás sürgősségét, különösen, ha a mentális és közérzetbeli tünetek mellett heves szívdobogást, izomgörcsöket, remegést, vérnyomás-ingadozást is tapasztalunk.
Ne várjuk meg, hogy a testünk jelezzen! Gondoskodjunk a rendszeres magnéziumbevitelről, ugyanis az egyszerre bevitt nagy dózisú magnéziumot a szervezet nem tárolja el. A hatékonyság érdekében a nagydózisú bevitel helyett építsük be a magnéziumpótlást napi rutinunkba.
NINCS ÉLETERŐ MAGNÉZIUM NÉLKÜL
A magnézium esszenciális ásványi anyag, mely testünk enzimreakciói – több mint 300 kulcsfontosságú enzim működésének szabályozásában vesz részt –, anyagcsere-folyamatai és a csontfejlődés mellett izmaink és idegrendszerünk megfelelő működéséhez is elengedhetetlen. Magnézium nélkül többek között nincs normális kalcium-, nátrium-, kálium- és foszforegyensúly, ioncsere, de a C-vitamin sem tud hatékonyan beépülni. Egyebek mellett fogaink épsége és szívünk egészsége szempontjából is fontos, hogy van-e folyamatosan elegendő magnézium a szervezetünkben. Bizonyos élethelyzetekben ráadásul fokozott magnéziumbevitelre van szükség: várandósság, szoptatás alatt, fogamzásgátlók szedése és cukorbetegség esetén is fontos a magnéziumpótlás.
A fejfájás egy nagyon gyakori egészségügyi probléma világszerte. Egy Magyarországon végzett kutatás eredményei alapján a lakosság 32 százalékának volt legalább egyszer fejfájása az ezt megelőző fél évben és a fejfájással küzdők legalább 5-ször érzékelték a panaszt a fél év alatt. A fejfájásról elmondható általánosságban, hogy nagyobb részben a nőknek okoz rendszeres problémát a mindennapokban, a már előbb említett kutatás szerint
a fejfájásban szenvedők 61 százaléka nő, míg 39 százaléka férfi volt.1
A fejfájást sok minden kiválthatja, de kialakulását nagymértékben befolyásolhatja 21. századi életformánk. Életmódunk okozhatja leggyakrabban a panaszokat: a fokozott stressz, a rossz alvásminőség és a technikai eszközök folyamatos használata külön-külön, de együttesen is kiválthatják a fejfájást.
Miközben egyre inkább próbálunk megfelelni a 21. századi kihívásoknak, egyre gyorsabb tempóban rohanunk át a hétköznapokon, egyre több digitális eszközzel igyekszünk minél hatékonyabbak lenni, ugyanakkor egyre nehezebben jut idő minőségi pihenésre, társas kapcsolatokra, feltöltődésre. Nem csoda, ha szervezetünk gyakran koncentrációs zavarokkal és fejfájással „fizeti meg” a pörgés árát – ezáltal automatikusan csökkentve teljesítőképességünket.
SEGÍTS MAGADON, ÉS… A FEJFÁJÁSOD IS ELMÚLHAT!
A fejfájás ráadásul nem jár egyedül: a fájdalom mellett fizikai és szellemi teljesítőképességünk csökkenését eredményezheti. Figyelem- és koncentráció-zavarokat, csökkent motivációt, izomgöcsöket is tapasztalhatunk, de a fejfájás társas kapcsolatainkra is kihat. A legnagyobb probléma, hogy már csak testünk jelzéseiből érzékeljük, hogy valamin változtatnunk kellene, de sokszor nem is tudjuk pontosan beazonosítani, mi a fejfájás fő kiváltó oka.
Amennyire általános tünet a fejfájás, éppen annyira aluldiagnosztizált, alulkezelt és alulértékelt szimptóma a hétköznapokban. A felnőttek rendszeresen tapasztalnak valamelyik típusú fejfájást – pl. migrént, tenziós fejfájást, és sokan maguk kezelik a fejfájásukat. Igen magas tehát azok aránya, akik önállóan próbálják legyőzni a mindennapokat megkeserítő problémát, ezért is fontos, hogy minőségi információk birtokában válasszanak gyógymódot. Fájdalomcsillapító vásárlása előtt alaposan tájékozódjunk, lehetőleg szakember segítségét kérjük a megfelelő készítmény kiválasztásához!
A cikk megjelenését az Opella Heallthcare Commercial Kft., az Algoflex gyógyszerek forgalmazója támogatta.
Bélflóránk jelentős mennyiségi és minőségi változáson megy át, mire elérjük a felnőttkort.De pontosan mi is az a bélflóra, hogyan kerül az emésztőrendszerünkbe, és miért olyan nagy jelentőségű fertőzésveszély esetén?
Két éttermével, a Rumourral és a Costesszel a magyar gasztroszcéna csúcsára, a „nagyok” között mérhető énmárkájával pedig a celebek élmezőnyébe jutott. Rácz Jenő nem szeretne kirakatember lenni, a rivaldafényt inkább üzleti sikerré, szakmai elismeréssé kovácsolja. Csillagról, válságról és a celebséfjelenségről beszélgettünk étterme vacsorára készülő forgatagában.
Fitneszversenyzőként kétszer lett a világ legjobbja, testét azonban megviselték a kőkemény edzések és az eredményhez vezető diéták. Németh Dorottya ma már – a maga példájával – a „normális” test elfogadására biztatja a nőket, és nem fél megmutatni a közösségi média által sugallt valóság álságos voltát sem.