Sosem volt még ilyen jövedelmező eladni mindenünket, főképp, ha szupersztárok vagyunk. Az amerikai Forbes összegyűjtötte a 25 legtöbbet kereső médiasztárt: összesen 4,4 milliárd dollárt szakítottak 2021-ben, a legtöbbjük anélkül, hogy bármi új terméket előállított volna. Íme a top tíz.
Fordította: Tauber Ákos
1. Peter Jackson: 580 millió dollár Azzal keresett sokat, hogy novemberben eladta vizuális effektekkel foglalkozó cégét, a Weta Digitalt a Unity Software-nek 1,6 milliárd dollárért. Ebből az összegből 580 millió dollár landolt Jacksonnál, ezzel a Gyűrűk ura trilógia rendezője Steven Spielberg és George Lucas után a harmadik a világon, aki filmkészítésből lett milliárdos.
2. Bruce Springsteen: 435 millió dollár A rocklegenda decemberben egész munkásságának jogait eladta a Sony Music Groupnak. A hússzoros Grammy-díjas zenész 435 millió dolláros üzletet kötött. A szerződés részét képezik a Főnök becenévvel is illetett Springsteen tizenegy multiplatina lemeze, öt arany kislemeze és ötvenéves munkásságának ikonikus dalai és szövegei is.
Egy év. Mindössze ennyi kellett a Billingónak, hogy a kissé őrültnek tűnő víziót a valóságba ültessék: azaz kilépjenek az online számlázás szűk keretei közül és egy feszes stratégiaváltás mentén többtermékes digitális üzleti platformmá alakuljanak. Ehhez szükség volt egy alaposan kidolgozott üzleti tervre, egy közel egymilliárd forintos tőkebevonásra, egy kiváló csapatra, valamint fókuszra, hitre, alázatra. A részletekbe a Billingo két vezetője, Sárospataki Albert és Besztró Szabolcs avatott be bennünket.
SZÁMLÁZÓBÓL DIGITÁLIS ÜZLETI PLATFORM
A Billingo sikeres online számlázóként 6 év után gyakorlatilag feje tetejére állította a piacot és konkurensei közül kiemelkedve megmutatta, hogy mit jelent az online számlázás kicsit továbbgondolva.
Sokan nem hittek a digitális ökoszisztémát felvázoló víziókban és különösen abban, hogy ennyire gyorsan és ilyen színvonalon kerülhet megvalósításra. Az út valóban rögös volt, de egy év alatt elkészült és ma már több mint százezer cég mindennapjait segíti a Billingo digitális üzleti platformja, amely az online számlázáson túl többek között pályázatfigyeléssel, céginformációs szolgáltatással, egyedülálló banki és pénzügyi fintech megoldásokkal könnyíti meg a cégek működését, támogatva az üzleti döntéshozatalt, automatizmust hozva az adminisztrációba.
„A digitális üzleti platform kialakítása rengeteg tervezést és erőforrást igényelt, ami szervezeti változásokkal is járt, egy év alatt a létszámunkat is megdupláztuk. Új, innovatív szolgáltatásaink piacra dobásához szükség volt a teljes csapat bővítésére, a fejlesztőktől az ügyfélszolgálaton át az értékesítésig. Az új cégkultúra megszületése egyben egy pozitív gondolkodásbeli változást is hozott, amely támogatta, hogy hatékonyan, cél- és eredményorientáltan működjünk, ami szükséges volt a terveink megvalósításához” – mesél a Billingo tavalyi évéről Besztró Szabolcs, stratégiai és operatív igazgató.
ÚJ DIMENZIÓ A DIGITÁLIS VÁLLALKOZÁSVEZETÉSBEN
Szabolcs szerint az új üzleti modell óriási mérföldkő lehet a digitális vállalkozásvezetés felé vezető úton, hiszen tapasztalataik szerint sok vállalkozás számára a digitalizáció első lépése volt az online bizonylatkiállítás, ahol sokan meg is ragadtak. De mint mondja, néhány egyszerű online eszköz használata nemcsak költségcsökkentést jelenthet, hanem versenyelőnyhöz is juttathatja a vállalkozásokat, a Billingo újragondolásával pedig ennek engedtek teret.
„Online számlázó rendszerünk technológiailag a piac élvonalában van, így erre a továbbiakban is kiemelten fókuszálunk, emellett új fejlesztéseinkkel további támogatást nyújtunk a cégek mindennapi ügymenetében. Méréseink alapján az integrációkat és az új szolgáltatásokat egyre több cég használja” – veszi át a szót Sárospataki Albert, a Billingo egyik alapítója és vezérigazgatója. „A céginfó és partnerfigyelő kiváló eszköz, hogy adatalapon szülessenek üzleti döntések, ami előnyt és kockázatcsökkentést is jelent a felhasználóknak. Pályázatfigyelő rendszerünkkel komoly finanszírozási lehetőségekhez juthatnak a vállalkozások. A céges bankszámla és a számlázó összekötése lehetőséget ad a Billingósoknak, hogy egy helyről intézhessék a napi pénzügyeket, a fizetési kérelmek küldésével pedig minden eddiginél egyszerűbb és gyorsabb az utalási folyamat. Egyik népszerű újdonságunk, az androidos mobiltelefonra fejlesztett Billingo SoftPOS megoldás, ami egy mobil bankkártya elfogadó terminállá alakítja a telefonunkat.”
A 2021-es szintlépés után a 2022 még nagyobb dobás lesz a Billingo életében, hiszen a fejlesztések nem állnak meg, hamarosan debütál a dokumentum- és a követeléskezelő funkció, illetve egyéb szolgáltatások érkeznek. De ami a legizgalmasabbnak ígérkezik, hogy a Billingo kilép a nemzetközi színtérre. A cél pedig az, hogy mind itthon, mind külföldön még egyszerűbbé váljon a vállalkozások élete és a digitális megoldások még több időt spóroljanak számukra.
A migráció olyan, mint az időjárás. Se nem jó, se nem rossz – tartja a bevándorlók, menekültek társadalmi integrációjáért dolgozó Menedék – Migránsokat Segítő Egyesület.
Hogy az ország egyik legnagyobb és legrégibb magánklinikája nem a fővárosban, hanem Pécsen van, az sokéves csendes építkezés, tőkeerős tulajdonosi háttér és egyértelmű koncepció eredménye – öt szóban a lényege: egy kórházat ne orvosok vezessenek. Ez tíz évvel ezelőtt még szokatlan volt, és ellenérzéséket is szülhetett, 2021 végére viszont elhozta a Da Vinci Klinikának a piac eddigi legnagyobb magánegészségügyi felvásárlási ajánlatát. Kovács Antal az élén marad.
Unisys Magyarország
2022 Március Támogatói tartalom Unisys Magyarország
A Unisys magyarországi szolgáltatóközpontja idén ünnepli 15 éves fennállását. Az indulás óta számos változás történt, többek között megsokszorozódott a csapat létszáma, és jelentősen megnőtt az elvégzendő feladatok komplexitása. A pécsi irodával együtt már három helyszínen vannak jelen, 2020-ban nyitották meg második budapesti irodájukat – Pest után Budán is –, ahova azonban a pandémia miatt egyelőre nem költöztek be. Hogyan készül a Unisys Magyarország a jövőre? Hogyan gondolta újra a vezetés a munkavégzést, a juttatásokat, a toborzást és az irodák szerepét? Ezekről a kérdésekről, valamint a vállalatok és a munkavállalók átalakuló viszonyáról beszélgettünk Makk Norbert ügyvezető igazgatóval.