Két nagyszínpad telt házzal, 1500 vendéggel – ha valami, hát ez tényleg a most ereje. Márciusban megcsináltuk a magyar Forbes történetének legnagyobb eseményét, a Forbes Power Women’s Summitot, olvasd vissza tudósításainkat a Forbes.hu-ról!
Nők, akik megálmodták, beleálltak, áttörtek. A címlapon Szabados Ági, az utolsó oldalon Olena Zelenszka, köztük ötvenöt erős nő. Már a polcokon az első Forbes Women különszám.
A lány az aranylétrás könyvesboltból Szabados Ági parányi Libertine könyvesboltjának az ország távoli vidékeiről is a csodájára járnak. Nemrég az RTL Híradót is feladta az álmáért, hogy az olvasást népszerűsítse. A nagyra nőtt népszerűség ellenére is megmaradt közvetlennek, szorgalmasnak, álmodozónak. Írta: G. Tóth Ilda
„Ötletem millió van, talán azért, mert sokat olvasok” –
Szabados Ági
Maradni akartam Több mint egy éve és egy hónapja, hogy Olena Volodimirivna Zelenszka olyan szerepbe került, amit sohasem választott volna: egy háborúban álló ország first ladyje lett. Az egykori forgatókönyvíró az amerikai Forbesnak adott interjút.
Ötvenöt erős nő „Kitartásuk és bátorságuk ösztönző hatású, a szokásaikra érdemes figyelni, de senki ne érezze kevesebbnek magát azért, mert még csak keresi az útját, vagy az álmai megvalósításának a kezdetén jár” – írja a különszám elején Tiefenthaler Eszter, életmód rovat vezető szerkesztő. Ötvenöt magyar nő inspiráló Forbes-sztoriját hozzuk összefűzve.
2012-ben kezdtek egyáltalán programozással foglalkozni, gyors ütemben fejlődtek, 2023-ban már bevásárolta magát a magyar Forbes. A Splendex pécsi központtal, nemzetközi szinten építkezik. „Édesanyám azt mondta, hogy nem lesz belőlem ember, ha nincs végzettségem. Ezért megcsináltam egy OKJ-s szoftverfejlesztőt, és időközben valamilyen felindulásból bezsebeltünk egy aranykalászos gazda címet is. De nem használjuk” – mondja nevetve Székely […]
Tellérék apró, külvárosi zöldségese inkább volt megélhetési kényszerpálya az átkosban, mint átgondolt családi vállalkozás. A harmadik generáció bevallja: nem mindig találták meg rögtön, merre van az előre, ma mégis milliárdos forgalmú élelmiszerkereskedés az övék. Klasszikus kelet-európai út a szocialista járgányok pótkocsis krumplibizniszétől a csinosan csomagolt menő bulgurig.
Lehet, hogy Michael O’Leary Magyarországon miniszterek leidiótázásával tett szert hatalmas ismertségre, de a Ryanair sikertörténetét már több mint harminc éve írja. Rengetegen utálják, ám a pénzügyi eredményei magukért beszélnek: ellentmondásos módszereivel a csőd széléről indulva emelte cégét a legtöbb utast szállító és egyben legértékesebb európai légitársasággá. Ahogy eddig minden válságból, most a covidból is megerősödve jön ki.