Szenvedélyes műgyűjtő, de bármikor szívesen kölcsönadja a gyűjteménye képeit, sőt a közösségi médiában is mutogatja őket, hogy népszerűsítse azokat a művészeket, akiktől vásárolt. Horn Péter, a B. Braun csoport vezérigazgatója ugyan szigorúan kettéválasztja hobbiját munkahelye CSR tevékenységétől, ám kétségkívül az ő érdeme, hogy a világcég Magyarországon költi az egyik legtöbbet jótékonykodásra. Idén elnyerte a Forbes és a Bridge Budapest díját az Elkötelezett polgár kategóriában.
Vízilabdaedzés két olimpiai bajnokkal, Kiss Gergővel és Hosnyánszky Norberttel – erre a kalandra lehetett licitálni öt éve a Hősök Tere Alapítvány egyik aukcióján. Horn Péter amúgy is gyakran vett részt effajta jótékonysági eseményeken, ráadásul azt gondolta, itt az alkalom, hogy kilenc- és tízéves fiait behúzza a vízipólóba. Akkor már legalább harminc éve nem tette be a lábát uszodába, miután tizennyolc évesen abbahagyta a versenyzést. A különleges családi edzés után egy pillanatra megfordult a fejében, hátha újrakezdhetné, de aztán a realitás talajára helyezkedett, és beismerte magának, hogy nem férne bele az életébe. „A projekt abból a szempontból sem volt sikeres, hogy a kisfiaim nem szerették meg a vízilabdát” – nevet.
Amikor érettségi után nem sikerült az egyetemi felvételije, és részben a szülei nyomására dolgozni kezdett, tisztában volt vele, hogy választania kell a sport és a karrier között. Sosem tudott ugyanis félvállról venni semmit – „csak úgy csinálgatni valamit” –, emiatt képtelen lett volna munka után lejárni az uszodába, és bohóckodni a vízben. Lehetett volna belőle egy korrekt OB1-es játékos, de válogatott már nem – és ezzel tökéletesen tisztában volt. Igaz, gyerekkorában nem volt különösebb karrierálma.
„Utoljára egészen kiskoromban tudtam, hogy mi akarok lenni. Kamionsofőrnek készültem – nevet. – Édesanyám ugyanis gyerekorvos volt, és néha kapott nyugati különlegességeket, például Fa szappant olyan családoktól, ahol az apuka kamionsofőr volt. Azóta egészen kiszámíthatatlan lett a világ, ma már nehéz bármilyen konkrét karrierálmot dédelgetni. Ahogy Harari mondja, a legfontosabb, amiben jónak kell lenni, az a mentális stabilitás. Bár azt, hogy ezt hogyan kellene oktatni, ő sem osztotta meg.”
Fazekas Barbara olyan pályán érvényesül, ahol főként férfiak osztják a lapokat. Ajánló
a Forbes.hu-ról.
Barbara már a negyedik hónapja volt Balin, minden másnap szörfözni járt. „Egyszer csak belém nyilallt a felismerés: én, a falusi parasztgyerek felmentem Budapestre, és ott végül csak összeszedtem annyi pénzt, hogy most itt vagyok. Üldögélek Balin, és megtanultam szörfözni. És nem én vagyok a világ legjobb szörföse, de csak itt vagyok, na.” Úgy nevelték, hogy legyen hálás azért, amije van. Ne vágyjon szebbre, jobbra, többre. Ma egy apró, de neki annál jelentőségteljesebb hullámtetoválás díszíti a jobb karját. Fontos fejezetet zárt le az életében, és új feladat előtt állt.
A Bobcats Codingot 2023 elején jegyeztette be, a céget Varga-Baráth Barbarával és Kökény Tamással indították. Velük az azóta felszámolás alá kerülő Green Fox Academyben ismerkedett meg, a programozóiskolát Kökény Tamással, Langmár Péterrel (Peták) és Bárdos Kristóffal alapították (a fiúk korábban is csináltak már együtt több céget). A Green Fox többségi tulajdonrészét a szlovák Sandberg Capital vásárolta fel 2022 végén, de a piac – a külső körülmények hirtelen változása miatt – akkorát zuhant, hogy bő egy évvel később a Szlovákiában és Csehországban is piacvezető cég bezárása mellett döntöttek.
Barbara már a bezárás előtt eljött, majd társaival valami másba és máshogyan akart belevágni. Új vállalkozásukban profi szakértőkből álló szoftverfejlesztő csapatokat állítanak össze, és ennek együttes szaktudását adják bérbe, elsősorban a nemzetközi piacot célozva. Barbara a tech szektorban, egy férfiak dominálta világban épített karriert. Előfordult, hogy csaknem száz öltönyös férfi közé kellett bemennie prezentálni. Volt, hogy nem értették, mit keres közöttük egy huszonnyolc éves nő. Jászteleken nőtt fel, a tekvandó volt az egyik dolog, amit a kis jász falu adott neki. Eredményei alapján benne volt a nemzetközi karrier lehetősége, de tizenöt év tekvandó után úgy döntött, másfelé kell vigye az útja.
„Egy nehezebb megbeszélés előtt ma is tekvandózom a mosdóban a tükör előtt.” Azokat a mozdulatokat csinálja, amiket régen egy-egy tétmeccs előtt, így készítve fel a testét és az elméjét a fontos helyzetre. Tudja, mennyi minden múlik azon, milyen a tartása, a kisugárzása, vagyis hogyan lép be a küzdőtérbe. Ami ugyanis a páston magától értetődő – tiszteld veled egyenrangúként az ellenfeled –, az a való életben nem mindig van így. A teljes sztorit keresd a Forbes.hu-n! Írta: Márky Anna
Ha megnyomod, villog
Lehet csavargatni, húzogatni, nyomkodni, máshogy csavargatni, még máshogy csavargatni, össze lehet dugni kettőt, hármat vagy istenigazából akármennyit. Lehet használni stúdióban, élőben, zenéléshez, hangosításhoz, de fényezéshez is. Az Intech Studio, avagy Kerti Kristóf és Sövény Gergely célja, hogy a kütyüt már ne csak a zeneipar használja, ehhez kaptak újabb kétszázmillió forintot. Írta: Lits Benedek
A mesterséges intelligencia nem veszi el a kreativitást
Megöli-e az MI a tartalomgyártót? Miért kellett több mint tíz évet várni egy mobilmárka hazai bevezetésére? Hogy lesz újra érdemi verseny az e-kereskedelemben a Temu után? És vajon örökre megváltozik-e a tech óriás az Egyesült Államok nyomására? Interjú Bíró Pállal, a Google magyarországi vezetőjével, a Digitális Kereskedelmi Szövetség társalapítójával. Kérdezett: Vaszkó Iván
Hónapokat készülünk, többheti forgalmunkat hozza
A legnagyobb nehézségek, erőpróbák közepette került Daradics Kinga az Emag Magyarország élére. Innen szép nyerni. Interjú a hazai e-kereskedelem és a (még) piacvezető webáruház aktuális kérdéseiről, black fridayről, továbbá erdélyi gyerekkorról, amerikai kalandokról, vagy hogy milyen a kilátás a romániai Mol tetejéről. Kérdezett: Vaszkó Iván
Sólyomi Dávid csak jól akart élni, és hogy pénzét produktív befektetésre váltsa. Amerikai guruk írásaiból kezdte felszívni a tudást, építette a portfólióját, aztán rájött, hogy sok a hiba, ő sokkal jobb hírlevelet tud írni. A Falcon Method ma egyetemisták, milliárdosok és profi befektetők támasza.
A hátán forradás – üvegszilánk emléke. Kis híján bénulást okozott. Mindent kockára tett, hogy mindig a maximumot nyújtsa, ezzel vált azzá a legendává, akit Arnold Schwarzenegger is a világ egyik legjobb kaszkadőrének nevezett. 2007-ben jelölték a kaszkadőrök Oscar-díjára, a Taurus-díjra, de végül nem ő kapta meg. Nem bánja, Piroch Gábor így is a filmvilág szupersztárjaival dolgozhatott, de igazából egész életében csak egyetlen embertől tartott: az apjától.
Pisztrángneveldét terveztek, aztán kiderült, hogy a hal akkor termeli a legnagyobb profitot, ha a tányérig elviszik. Így Szabó Gábor és Koncz Miklós inkább éttermet nyitottak, a felélesztett visegrádi pisztrángos tavakba pedig magyar ivadék helyett szlovák hal került. Amiből a családok maguk foghatnak ebédre valót, és megsüttethetik az Ördögmalomban. Füstölt pisztrángból pedig ezer is elfogy karácsony előtt.