Mint a Való Világ: tagadjuk, hogy közünk van hozzá, de másnap mindannyian erről beszélünk. A filléres kínai óriás nálunk is az egyik legforgalmasabb webshop lett. Mégis, hogyan?
1. Először is… A Temut a kínai Pinduoduo üzemelteti, és bár csak 2022 szeptemberében indult el, már vagy ötven országból elérhető.
2. Más, mint az Aliexpress volt? Ma már nemcsak az ár számít, hanem – a szélesebb termékkör, – a felgyorsult kiszállítás, – valamint a magyar webszájt is. A Temu ebben mindben jobb, mint pár éve az Aliexpress volt.
3. Az se baj, ha gagyi? A magyar vevőknek már mindegy, hogy belföldi vagy külföldi boltból rendelnek-e. 18 ezer forint volt a magyar rendelők összes költése a Temuról 2023 utolsó negyedévében. Ebbe alacsonyabb árakkal több rendelés és termék fér bele, mint márkás cuccból (ami nagyrészt ugyanúgy Kínában készül).
Az állam 18–20 évesen elengedi a kezünket, a tanulás lehetőségét
és felelősségét ránk hagyja.
A marketinges jógaoktatást, a cukrász vállalatirányítást, az újságíró programozást tanul. Azok az igazán sikeres emberek, cégek vagy társadalmak, akik a legrugalmasabban, leghatékonyabban kezelik a változást, és a leggyorsabban tanulnak. A tudásalapú gazdaságok versenyében a felnőttképzésnek is óriási szerepe van. Ki mennyire él vele? Beszédes statisztikáinkból kiderül, mekkora a lemaradásunk, és hogy a skandináv országok az oktatásnak ezen a területén is másik ligában játszanak.
Mi micsoda? Lifelong learning: minden életszakaszra kiterjedő tanulás
Lifewide learning: az élet teljes körére kiterjedő tanulás
Learning society: tanuló társadalom mint a kollektív felemelkedés intézménye
Visszapattanás és szolid felzárkózás látható a magyar számokban, de ezt a többségében külföldi nagyvállalatoknak köszönhetjük, a tudásintenzív kisvállalkozói szektor szinte teljesen hiányzik. Itthon és az EU-ban a 25–35 éves fiatalok közti különbség csökkent az elmúlt évben, de még mindig jelentős, a legkisebb lemaradás a Ratkó-unokák generációjában, a 45–55 éveseknél mutatkozik. A felnőttképzésben Európa-szerte hagyományosan több a nő, és volt időszak – 2010 előtt –, amikor a magyar nők fölénye az európai arányokat is bőven verte.
Buda Flóra Anna a VIII. kerületben nőtt fel, ma pedig Párizsban él. Animációs kisfilmje tavaly Cannes-ban debütált, és Arany Pálmát kapott. A Nemzeti Filmintézet mégsem kért a 27-ből.
Egy pazar virágcsokor bármelyikünk napját feldobja, és bár régebben szinte kizárólag különleges alkalmak adtak okot virágvásárlásra – főleg férfiak, nőknek –, mára jelentősen megváltoztak a szokások. Egy biztos, egy csodás virágcsokor az érzelmek kifejezésének és az ajándékozásnak az egyik legjobb módja – de miért ne szerethetnénk egyszerűen csak magunkat egy kedd délután? „A nők már […]