Krúbi arról és úgy énekel, amiről és ahogyan ő szeretne. Szóval mindenről nem. Most hátha beenged minket a fejébe, vagy legalább Horváth Krisztiánéba.
Viccelni bármivel lehet? Nem szeretem a nagy általánosságokat. Amíg nem tiltja törvény, végül is lehet, de fogadd el a következményt, ha sokaknak nem szimpatikus, amivel viccelsz. Egy poén erejéig lehetsz szexista a dalodban, de a közönség reakciója is ezzel lesz arányos.
Hol a határ? Onnantól már kellemetlen, ha neki kell állnom mindenkit győzködni, hogy márpedig nem értitek a poént. Addig mindenki eldöntheti, hogy ez neki bántó-e, és hogy fogyasztja-e.
A mesterséges intelligencia el fogja venni a munkád? Nem hiszem, nem is használom még, de meglátjuk. Inkább abban bízok, hogy könnyíti, vagy újabb ajtókat nyit ki.
A zenei piaci „decentralizálódott, az iparág pedig nem követte le időben az átalakulást, kis időre kinyílt egy kapu, amin át demokratikusabb formában virágozhatott ki a zene” – mondja Krúbi, azaz Horváth Krisztián arról, hogy miért tudnak huszonéves előadók arénákat megtölteni mostanában, amiért korábban évekig, évtizedekig küzdöttek zenészek. Szeretem ezt az idézetet, és nem csak azért, mert benne […]
A zenei piaci „decentralizálódott, az iparág pedig nem követte le időben az átalakulást, kis időre kinyílt egy kapu, amin át demokratikusabb formában virágozhatott ki a zene” – mondja Krúbi, azaz Horváth Krisztián arról, hogy miért tudnak huszonéves előadók arénákat megtölteni mostanában, amiért korábban évekig, évtizedekig küzdöttek zenészek.
Szeretem ezt az idézetet, és nem csak azért, mert benne vannak a decentralizál, a demokratikusabb és a virágozhat szavak – bár ezért is. Ez a mondat azt is megmutatja, hogy milyen más Krúbi és Krisztián. Vaszkó Iván címlapsztorija annak is izgalmas lesz, aki agyonhallgatta már Krúbit (nem én), és annak is, aki egyszer csak beírta a Youtube-ba, hogy kiderítse, mit hallgat a gyereke vagy fiatalabb munkatársa (én).
Nem csak a zenei világban vannak itt nagyon látványosan olyan huszonévesek, akik már sokat letettek az asztalra. A Colossyan sztoriját eddig leginkább online követtük, most Zsiborás Gergő ebben a számban is megírja, hogyan ír történelmet a mesterséges intelligenciával foglalkozó magyar startup és alapítója, Kovács Dominik. Gergő értékelése alapján a cég most több mint százmillió dollárt ér, és ezzel koránt sincs egyedül a kimagaslóan sikeres startupperek második magyar generációjában. (Áprilisban jön a startupjelentés!)
Ahogy itt vannak velünk a huszonévesen Operaházban karmesterek, Bocuse d’Or-versenyzők, dezodor-újratöltő gépet feltalálók vagy épp focisták. A tizenegyedik magyar 30/30-as lista tagjai. Még fiatalabbakról is írunk most, G. Tóth Ilda magániskola-gyűjtése minden olyan ovis szülőnek hasznos, aki majd ki tudja fizetni gyerekének a több figyelmet adó, elégedettebb, megbecsültebb és ezáltal sok esetben jobb pedagógust. A jó hír: pont ezekben az iskolákban nevelik szociális érzékenységre is a gyerekeket.
És mivel ez a Forbes, találtok ebben a különösen jól sikerült számban milliárdos multinak beszállító pékséget, interjút Julius Meinl szépunokájával, aki a Meinl-birodalom 5. generációs vezetője, és Romsics Ignác-portrét is. Aki pedig már azon gondolkodik, hová vigye pénzét az állampapír-mennyország után, lapozzon az újság végére. Na, ne a legvégére vigye a lendület, ott az elköltés legjobb módjával foglalkozunk, csak a Pénz rovatig.
Christina Meinl olyasmibe született bele, ami Magyarországon nincs: egy 160 éve törés- és szünetmentesen gyarapodó családi vállalkozásba. A kávés dinasztia ötödik generációját képviseli, még öt generációra tervez, és nem számolja, naponta hány kávét iszik. Sokat.
Mint a Való Világ: tagadjuk, hogy közünk van hozzá, de másnap mindannyian erről beszélünk. A filléres kínai óriás nálunk is az egyik legforgalmasabb webshop lett. Mégis, hogyan?
A merev iskolai keretek helyett szabadabban, délutáni képzéseken tanítanak rajzolni, fotózni vagy az építészet alapjaira. Három kreatív alkotóműhely, ahol nemcsak szakmát lehet szerezni, de öröm odajárni.
Iskola utáni iskola, ahol nem adnak leckét, és nem osztályoznak, viszont érdekes dolgokat tanítanak, aztán segítenek jelentkezni a legmenőbb külföldi egyetemekre. Nagyjából ez az Engame Akadémia lényege, ahová mellesleg jó társaságban bandázni is szeretnek járni.