Majoros Zita először grafikai ötleteit szerette volna termékekre applikálni, lényegében ebből született meg a Printa ruhamárka tizenöt éve. Már akkor is fontos volt a hulladékmentesség és a fenntarthatóság, amikor az még nem volt divatos törekvés. Ma a Netflixen is felbukkan Printa cucc, méghozzá Benedict Cumberbatch viseli.
„Régebben, amikor nem kapott ez ekkora hangsúlyt a piacon, sokkal radikálisabb voltam. Fárasztó lehettem a vevőimnek, akik ha nem is kérdeztek semmit, biztosan kaptak tőlem egy kiselőadást.” Majoros Zita már gyerekkorában megélte a klímaszorongást, pedig ez a 80-as években még nem volt általános. Felnőtt fejjel az üzletében is meg akarta osztani a tudást. „Nem értettem, hogy miért nem foglalkozik ezzel senki. Aztán amikor egyre többeknek lett fontos a környezettudatos divat, én is kicsit lehiggadtam.”
Zita Szerbiában nőtt fel, és huszonegy évesen jött Budapestre, hogy mesterdiplomáját a Képzőművészeti Egyetemen szerezze meg. Beleszeretett a szitanyomásba, a képgrafika szakon diplomamunkájának médiuma is ez lett. Az inspirációja mindig a magyar főváros volt. „Aki itt született, talán nem is látja ennyire különlegesnek vagy varázslatosnak. A 7. kerület is nagyon becsípődött nálam.”
Első üzletét, a Boltot a Kertész utcában nyitotta még 2006-ban, majd miután az bezárt, 2009-ben meglett a Printa a Rumbach Sebestyén utcában. Az első kollekció fő célja az volt, hogy a Zita fejében létrejött grafikai ötleteket termékekre applikálja. Lényegében ebből született meg a Printa mint ruhamárka. „A szokásoshoz képest ez kicsit fordított folyamat volt. Először lett egy hely, ahol a termékeinket akartuk bemutatni, aztán az egész branddé alakult.”
Nem vagy tankönyvi portfóliómenedzser. Nem óvatoskodsz, provokatív szövegeid vannak a Holdblogon vagy a Hold After Hours podcastban. Szándékos?Ezt részben a tánc hozta. Minden előadás egy fellépés, egy Powerpoint-prezinek, pláne egy podcastnek szórakoztatónak kell lennie, és az majd mellesleg lejön, hogy okos vagy, vagy sem. Sokáig én is olyan voltam, mint amilyen kép él a pénzügyi szektorról, de ezt […]
Nem vagy tankönyvi portfóliómenedzser. Nem óvatoskodsz, provokatív szövegeid vannak a Holdblogon vagy a Hold After Hours podcastban. Szándékos? Ezt részben a tánc hozta. Minden előadás egy fellépés, egy Powerpoint-prezinek, pláne egy podcastnek szórakoztatónak kell lennie, és az majd mellesleg lejön, hogy okos vagy, vagy sem. Sokáig én is olyan voltam, mint amilyen kép él a pénzügyi szektorról, de ezt szándékosan elengedtem, a podcast is meghozta azt a felületet, ahol megtehetem. Akinek nem tetszik, az mást hallgat.
Tánc, gazdaság, tőzsde, ez van a Facebook-profilod alatt. A tánc ilyen fontos? Nagyon. Bridzsben magyar bajnok voltam, de amikor tőzsdézni kezdtem, az annyira intenzív volt, hogy már nem tudtam bridzselni, kellett egy más típusú szórakozás. Swing, boogie-woogie, rock and roll, kicsi salsa, bachata, heti három-négyszer is akár, rengeteget tanít abban is, hogy hogyan legyél előadóművész.
Időnként DJ Balasy is vagy, ez hogy jött? Kipróbáltam magam, mert ha elmegyek egy buliba, sokszor csak a zenék hetven százalékát élvezem. Gondoltam, egyszer legyen már a száz százalék jó, de ahhoz nekem kell csinálnom a zenét. Nagy tanulság volt: a podcastben lehetsz extrém, de a dj-skedés más. Ott az kell, ami a pénzügyi szektorban egykor az öltöny és a nyakkendő volt.
Sokszor írsz olyat a Holdblogra, amivel aztán jó sokan vitatkoznak. Hát, sőt! Fel is háborodnak, még olyanon is, hogy ne vásárolj lakást, mert mi az, hogy az ingatlan nem jó befektetés. Néha mondják is, hogy írjak már olyat, amin nem háborodik fel senki, de annak semmi értelme, olyat bárki tud. Egyébként nem provokatívnak, hanem szórakoztatónak szánom, érzelmeket akarok felkavarni. Mindenki akkor figyeljen nagyon, amikor olyat hall, amit nem akar hallani! Abból tud tanulni.
Év elején már azt írtad, hogy el lehet kezdeni lakást venni. Most hogy vagy ezzel? Már nem üvöltően rossz befektetés. Mérsékelten fog emelkedni a piac, de már nincsenek olyan jó alternatívák. Ha egy befektetési eszköznél sok jel mutat egy irányba, arról lesz markáns véleményem. Üdvözítő, ha ez a lakáspiac, mert arra mindenki odafigyel. A másik ilyen a forint.
Miben tartod a pénzed? Nem lakásban, az nagyon rugalmatlan eszköz. Webkincstárban van a kockázatmentes rész, ezt javaslom mindenkinek, a bankbetétet senkinek. A kockázatosabb részt meg a saját alapomban (Hold Beat – a szerk.) és némi euróban tartom, mert most a forintnak lesz pocsék időszaka. Az alapom két és fél éve indult, most van 170 százalékon, a legjobb abszolút hozamú az országban ezen a távon. Nagy bánat ez a hallgatóimnak, mert növeli az önbizalmamat, és annak eddig se voltunk híján.
Még nagyobb arccal ülsz a mikrofon mögé? Inkább fordítva mondanám, ha rossz lenne a hozamom, az több szerénységet csempészne az adásokba.
Mennyire lesz pocsék időszaka a forintnak? A forintot most az tartja, hogy jó kedv és kockázatkeresés van a világban, de ha ez kifogy, az előző csúcs fölé is mehetünk. Aztán visszarendeződünk, de gyengülésnél zárnám a pozícióimat, és meglongolnám a forintot. Ez volt az előző pánikban is.
A kalapnak mi a sztorija? Anno azért vettem, hogy ha megizzadok, ne látszódjon a csapzott hajam. De hozzám nőtt. A tánc olyan kelléke, mint a dobosnak a dobverő. Ma is rajtam lesz.
A K&H idén kilencedik alkalommal díjazta azokat a hazai családi vállalatokat, amelyek üzleti magatartása, szemlélete iránymutató, valamint követendő példa lehet mások számára is. A K&H családi vállalatok kiválósági díjban ismét azok a cégek részesülhettek, akik a kategóriájukban kimagasló eredményt értek el. A K&H mindig is fontosnak tartotta a szoros partnerséget a családi vállalkozásokkal, amelyek a […]
Írta: Nagy Szabolcs Szerintünk menned kéne. Ezt nem tudod megugrani.” Ezekkel a szavakkal végződött az első startuprodeóm. A Tresorit alapítói, vezetői ültek velem egy kis tárgyalóban az első rendes irodánkban. Pár évvel a később sikeresen exitáló kiberbiztonsági startup indulása után voltunk, épp erősen küzdöttünk azért, hogy minél több üzleti ügyfélnek értékesítsünk. Ez történetesen nekem mint marketingvezetőnek lett volna […]
Öt éve irányítja a TV2 Csoportot, melyek voltak a legemlékezetesebb mérföldkövek az Ön számára? Az első mérföldkő a Tények Plusz című infotainment magazin öt évvel ezelőtti elindítása volt, mert ellentétben azzal, amit egyes versenytársak hangsúlyoznak, szerintem nem csak a főműsoridő fontos. Ugyanakkor megerősítettük a reggeli és a főműsoridő előtti műsorsávokat is a Mokkacinóval és a […]