Amine Ghanemnek, a Dom Pérignon borászának a champagne sokkal több mint egy ital, egyszerre a precizitás és az érzelmek kifejeződése.
Egy olyan világban, amelyben a pezsgő határozottan trendi, hogyan látja a champagne szerepét? Mit képvisel a Dom Pérignon? Sokkal több, mint egy jól hangzó márkanév. A történetünk egy szerzetessel, az hautvillers-i apátság 1668-ban kinevezett pincemesterével, Pierre Pérignonnal kezdődött. Nem ő a pezsgő feltalálója, mert senki sem találta fel a pezsgőt, de ő a lelki atyja, minden ekkor kezdődött. A mi szerepünk a múlttal való kapcsolat fenntartása. Az a cél, hogy harmonikus, az érzelmekre ható pezsgőt alkossunk.
A borkészítésben, mint minden iparágban, fontosak az aktuális trendek. Hogy lehet ezt összeegyeztetni egy történelmi márkával? Hogyan egyensúlyoznak az örökség és az innováció között? Történetünk alapvetően egy nagy fordulattal, egy komoly felfedezéssel indult. Champagne régióban már korábban is termeltek bort, az atya egyik legnagyobb újítása az volt, hogy a vörös szőlőből kíméletes, több szakaszban végrehajtott préseléssel lényegében fehérbort állított elő. Ez a bátor kísérlet lett a modern pezsgőkészítés alapja.
A márka két alappillére ma is a hagyomány és az innováció, közöttük egyensúlyozunk. Az innovációhoz tartozik az is, hogy meghallgatjuk, és fontos tényezőként kezeljük fogyasztóink visszajelzéseit. Szeretnénk alkalmazkodni a gasztronómia, az ünnepek, az élet kiemelt pillanataihoz, de ugyanígy innovációra sarkall minket a klímaváltozás is.
Tizenhárom karrierista, akik valódi hatalomra váltanák Washingtonban a megválasztott elnökhöz fűződő kapcsolatukat. Az amerikai Forbes cikke.
Írta: John Hyatt / Fordította: zsadon béla
A választás éjszakáján győzelmi beszédében Donald Trump köszönetet mondott az elképesztő politikai visszatérését elősegítőknek, mire a közönség skandálásban tört ki: E-LON! E-LON! E-LON!
„Új sztárunk van! Csillag született: Elon” – áradozott Trump, aztán négyperces tirádába kezdett a világ leggazdagabb „szuperzsenijéről”. A hetvennyolc éves megválasztott elnök roppant hatalmat ígért Musknak az amerikai politika és a szövetségi kiadások átalakításában. Trump nagy csomó új szövetségese között Musk a leghíresebb, és messze a leggazdagabb is. A Trump-összeesküvők legújabb generációjában ott van még Joe Rogan podcaster, Vivek Ramaswamy biotech milliárdos vagy Dana White UFC-elnök is. Egyesek várhatóan bekerülnek a kabinetbe. Mások még befolyásosabb szerepre esélyesek Trump legbelsőbb köreiben, ők majd a fülébe súghatnak golfozás közben, a mar-a-lagói vacsorákon vagy a Fox News műsorát nézve.
Nem lesz könnyű dolguk. A Brookings Institutions szerint Tump előző elnökségének idején vezető beosztású munkatársainak körében kilencvenkét százalékos volt a fluktuáció. Négy nemzetbiztonsági tanácsadót és hét kommunikációs igazgatót égetett el, a különösen peches Anthony Scaramucci mindössze tizenegy napig húzta. A nem hivatalos tanácsadók tömegében hasonló volt a jövés-menés.
Mindazonáltal igen rátermett emberek állnak sorban állásért. A pénzügyminiszteri posztra pályázó fedezetialap-mogulok, John Paulson és Scott Bessent megígérték, hogy segítenek Musknak a szövetségi kiadások csökkentésében. „Szeretnék részt venni benne, mindegy, hogy bent, vagy kívülről” – mondta Bessent, az egyik legfőbb MAGA-krampusz pénzember, Soros György hajdani munkatársa.
Ramaswamy és Robert F. Kennedy Jr. maguk is beszálltak – félig-meddig hihetően – az elnökségért folyó versenybe, de egy idő után meghajoltak Trumpnak, és támogatni kezdték. Ők valószínűleg többet akarnak: hatalmat egész szövetségi hivatalok átalakítására. A fluorozott ivóvízről szóló áltudományos nézeteket valló, oltáskritikus Kennedy az egészségügyet felügyelné, és fogadkozik, hogy „kitakarítja a korrupciót” az Élelmiszer- és Gyógyszerhatóságból. Ramaswamy nyilvánosan kijelentette, hogy egyszerűen be kívánja zárni a szövetségi oktatási minisztériumot (az államok felügyeleti joga feltehetően megmaradna).
Musk mellett vannak más tech hatalmasságok is a partiban. Például Marc Andressen, a régi demokratából Trump-támogatóra váltó kockázatitőke-befektető is meghívást kapott (Muskkal, White-tal és másokkal) Mar-a-Lagóba a választás éjszakájára, vagy a TikTok-befektető Jeff Yass – úgy tűnik, ő beszélte le Trumpot a népszerű kínai hátterű közösségimédia-platform betiltásával való fenyegetőzésről. Ezeknek a parvenüknek persze meg kell küzdeniük a Trumpiverzum veteránjaival a megválasztott elnök hírhedetten kurta figyelméért. Mindenek előtt a családjával.
Noha Trump kijelentette, hogy a családtagok nem kapnak szerepet a kormányában – „a családom megjárta a poklot” –, Jared Kushner november elején azt mondta az amerikai Forbesnak, hogy informálisan továbbra is adhat tanácsot az apósának. Ugyanakkor menye, Lara Trump, a Republikánus Nemzeti Bizottság társelnöke vezető szerepet vállalt a kampányban, és a választás estéjén tartott beszéd alatt Trump mellett állt.
Aztán ott vannak persze a Trump mellett évek óta kitartó milliárdosok, így a Wall Street-legenda Carl Icahn, úgy is mint floridai kebelbarát, aztán a Las Vegas-i üzlettárs Phil Ruffin meg a volt Marvel-főnök Ike Perlmutter – Trump mindegyiktől kért tanácsot már első elnöksége alatt is, és egytől egyig igyekeztek fialtatni az elnökhöz fűződő kapcsolatukat.
Aki valaha járt már a debreceni MODEM-ben, az tudja, hogy az intézmény jóval több mint múzeum – egy olyan interdiszciplináris műhely, ahol a kreativitás és a technológia párbeszédet folytat. Kísérletező, a művészet klasszikus kereteit feszegető kulturális műhely ez, az egyik oldalon helyi gyökerekkel és értékekkel, a másik oldalon globális horizonttal és trendekkel. A MODEM a […]
Összeköti a kulturális és üzleti szereplőket, mert szerinte ideje megtanulni, hogyan lehet piaci alapon magasművészetet létrehozni. Art Is Business néven magazint, majd díjat alapított, és legújabban mentorálást gründolt a művészeknek. Balogh Máté András hetven-nyolcvan projektet futtat egyszerre.