Borúlátóbbak, mint az elemzők, pedig még sohasem hittek ennyire a fellendülésben. A PwC tizennegyedik Magyarországi Vezérigazgatói Felmérésének izgalmas megállapításai.
1. Nem számítanak repülőrajtra A több mint 250 megkérdezett hazai vezérigazgató várakozásai még az elemzőkénél is rosszabb képet festenek 2025-re.
2. Nem bíznak magukban A covidévek alatt még kevésbé, utána már durván romlottak a kilátások. Pedig minden eddiginél jobban bíznak a hazai és a világgazdaságban, 79 százalékuk szerint változatlan marad vagy gyorsul a magyarországi növekedési ütem.
Azoknak a vezérigazgatóknak az aránya, akik bíznak cégük bevételének növekedésében
Eejtett kamerával szerepeltél a Direkt36 tényfeltáró filmjének Botaniq klubos epizódjában. Hogyan magyaráztad el az amerikai barátaidnak, miről szól A dinasztia, és mi lesz benne a feladatod?Leginkább sehogy. Nem sok embernek mondtam el, hogy ezen dolgozom. Amikor korábban a The Guardianbe írtam a Mathias Corvinus Collegiumról (MCC), kaptam támadásokat online trolloktól és a kormányközeli sajtótól. Mivel tudtam, hogy ez most a filmmel újra […]
Eejtett kamerával szerepeltél a Direkt36 tényfeltáró filmjének Botaniq klubos epizódjában. Hogyan magyaráztad el az amerikai barátaidnak, miről szól A dinasztia, és mi lesz benne a feladatod? Leginkább sehogy. Nem sok embernek mondtam el, hogy ezen dolgozom. Amikor korábban a The Guardianbe írtam a Mathias Corvinus Collegiumról (MCC), kaptam támadásokat online trolloktól és a kormányközeli sajtótól. Mivel tudtam, hogy ez most a filmmel újra megtörténhet, nem akartam, hogy aggódjanak. Csak nem sokkal a megjelenés előtt figyelmeztettem a családomat és a barátaimat.
Most is jöttek a trollok? Nem igazán. A reakció sokkal pozitívabb volt. A Direkt36 alapos munkát végzett, nem volt helye a kritikának.
Rejtett kamerákat viseltél a botaniqos interjúdnál, hogy rögzítsd a történteket. Elárulhatod, milyen volt a technológia? Volt egy rejtett kamera, ami úgy nézett ki, mint egy okosóra, aztán egy toll, ami a táskám hátulján volt. Volt egy körülbelül három centiméteres kamera is, amit az egyik rendezőnk, Bálint a zakóm bélésébe varrt, és úgy állította be, hogy az egyik gomblyukon át rögzített. Az okosóra végül nem működött, de a másik kettő felvételét felhasználtuk.
Hogyan készültél a bevetésre? Nem féltem, mert ez a munkám. A csapattal hosszasan átbeszéltük, hol mehet félre a dolog, és hogyan reagáljak, ha félremegy. Ezután már csak megpróbáltam úgy gondolni rá, mint egy átlagos napra, mintha tényleg szeretném, hogy felvegyenek a klubba.
Egy évet voltál az MCC ösztöndíjasa, az is undercover riportba torkollott. Nem gondoltam magamra úgy, mint undercover riporterre. Az ösztöndíjjal az újságírói karrieremet akartam elkezdeni. Magyarországról és Kelet-Európáról akartam írni, és reméltem, hogy ez az ösztöndíj jó tudást és kapcsolatokat ad hozzá. Ahogy telt az idő, egyre nyilvánvalóbb lett az intézmény politikai töltete, megismertem az MCC valódi célját. Így amikor eljöttem, úgy éreztem, hogy kötelességem megosztani a tapasztalataimat.
Mi volt a legfontosabb a filmre kapott visszajelzések közül? Újságíró lévén az a munkám, hogy a magántényeket nyilvános tényekké alakítsam. Ebben az esetben különleges helyzetben voltam, mert a Fidesz státuszt tulajdonít a nevemnek. Amikor olyan visszajelzéseket kaptam, hogy „ó, a nevét arra használta, hogy olyan dolgokhoz jusson hozzá, amikhez más nem tudott”, az sokat jelentett nekem. Ez azt jelenti, hogy értik, miért csináltam, és azt is, hogy értékelik, mi is az újságírás.
Az USA-ban is sok mindent kell feldolgozni Trump visszatérésével. Te is látsz hasonlóságot a demokráciák válságában? Tudósítottam a 2023-as CPAC-ről is, ahol az amerikai republikánusok áradoztak arról, ahogyan Orbán Viktor Magyarországot vezeti. A MAGA mozgalom tőle merít ihletet. Ezt az érvet az amerikai ismerőseimnek is felhozom: igen, Magyarország kis ország, a kormányzást illetően mégis követendő példának nyilvánították.
A világ egyik legjobb újságíró-iskolájában tanultál. Felkészített a Columbia a szakma válságára is? Jobb újságíróvá tett, de nem tud felkészíteni a szakma helyzetére. Eltitkolt tényeket hozunk felszínre, ezt az emberek utálják, és ezért minket is utálnak. Semmilyen képzés nem tud felkészíteni rá, hogy ebben navigálni tudjak.
Ömlik a gigakamat a kisbefektetőkre, közben Trump épp felrúgja a fél évszázados világrendet. Móricz Dániel, a Hold Alapkezelő befektetési igazgatója arról is beszél, hogy mikor váltanak devizára a magyar megtakarítók, illetve változnak-e a profik befektetési módszerei a nagy zajban.
Írta: Halácsy Péter Somlai-Fischer Ádám, a Prezi társalapítója a cég lisszaboni találkozóján rövid, de nagyon inspiráló előadást tartott a munkatársaknak arról, hogyan formálhatja át a mesterséges intelligencia a következő harminc évünket. A Preziben szeretjük a metaforákat, mégis meglepő volt, amikor József Attila Anyám című versét vetette össze a ma divatos erőnléti edzésekkel. Ezzel érzékeltette, hogyan alakulhat át világunk, és miért válhat az öröm […]
A covid évében alakult meg, két évvel ezelőtt megjelent Magyarországon, és rögtön berobbant a magyar befektetők egyik kedvencével. Észt cég, londoni központ, magyar ügyfélszolgálat, globális befektetési platform és sok friss tanulság a piacról – Andres Kittert, a Lightyear európai igazgatóját kérdeztük.
Híres filmes családba született, és bár szülei megpróbálták lebeszélni a szakmáról, Jancsó Dávid mára világhírnevet szerzett vágó. Mundruczó Kornél rendező fedezte fel a főiskolán, azóta több százmilliós utómunkás cége lett, most pedig A brutalista vágásáért Oscar-díjra jelölték.
(A díjkiosztót lapzártánk után tartják.)