A világ változik, de városok mindig lesznek, mert alapvető emberi igényeket elégítenek ki. Az Atenornál azért dolgoznak, hogy az épületek kövessék az igények változását, miközben egyre jobb legyen bennük élni és dolgozni.
A világ változik, de városok mindig lesznek, mert alapvető emberi igényeket elégítenek ki. Az Atenornál azért dolgoznak, hogy az épületek kövessék az igények változását, miközben egyre jobb legyen bennük élni és dolgozni.
Az Atenor ingatlanfejlesztő vállalat tíz európai országban van jelen, és persze mindenütt fontos projekteket valósít meg, de Stéphan Sonneville-t, a cég vezérigazgatóját mégis különleges kapcsolat fűzi Magyarországhoz. A cég 15 éve lépett be a magyar piacra, de abban, hogy azóta folyamatosan itt is van, nagy szerepe volt a vezérigazgatónak. „Amikor 2007-ben először jöttem Magyarországra, az nem volt egy különleges döntés, nyugatról mindenki keletre, Közép-Európába jött, itt látták a legjobb lehetőségeket. Viszont 2008-2009-ben, amikor jöttek a problémák, nagyon sokan ki is vonultak – meséli Stéphan Sonneville. – Én és az Atenor maradtunk. Elhatároztam, hogy keményen fogunk dolgozni, lemondunk a nagy haszonról, de maradunk. Ez már egy különleges döntés volt, és én minden alkalommal, ha Magyarországra jövök, gratulálok is magamnak érte.”
A Vasvár végét jelző tábla mellett méretes fehér csarnokok állnak. Itt található a PNH székhelye: a fémszerkezeteket gyártó cég alig több mint tíz év alatt lett az egyik legnagyobb a régióban, és megállíthatatlanul fejlődik tovább. A PNH mögött Martin Mitterhumer áll. A nemrég betöltött negyvenedik születésnapját részben a gyárban, kollégái által szervezett meglepetés esemény keretében […]
A Vasvár végét jelző tábla mellett méretes fehér csarnokok állnak. Itt található a PNH székhelye: a fémszerkezeteket gyártó cég alig több mint tíz év alatt lett az egyik legnagyobb a régióban, és megállíthatatlanul fejlődik tovább.
A PNH mögött Martin Mitterhumer áll. A nemrég betöltött negyvenedik születésnapját részben a gyárban, kollégái által szervezett meglepetés esemény keretében ünneplő tulajdonos-ügyvezető 2007-ben jött Magyarországra Felső-Ausztriából, és 2009 márciusában alapította meg cégét, azon a telephelyen, ahol jelenleg is működik. „Teljesen más területről érkeztem ide és kezdtem el ezzel foglalkozni. Kezdetben mindössze egy munkatársam volt, az állapotokat pedig jól jellemzi, hogy egy 250 négyzetméteres területről az ide lerakott hulladékok eltakarításával kellett kezdenem” – emlékszik vissza a kezdetekre a PNH vezetője.
Ahogyan az lenni szokott, eredetileg egészen más volt a terv. „Én magam semmit nem akartam gyártani, hanem egy gyártási hálózatot akartam létrehozni. Voltak megrendelőim, akiknek megvoltak felém az elvárásai, amik elsősorban a minőséget, a határidőt és az árat illették. Hamar világossá vált azonban, hogy a beszállítóim jellemzően egyiket sem tudták teljesíteni ezek közül. Mivel a megrendelő felé én feleltem, így hamar arra jutottam, hogy ha jól szeretném ezt csinálni, akkor kénytelen vagyok magam megcsinálni.”
Bár az elmúlt tizenhárom év szorgos munkával és folyamatos tanulással telt, a ma már vasvári lakos Martin Mitterhumer most sem merné azt kijelenteni, hogy mindent tud az acélgyártásról. „Érdemes a piacot és az ügyfeleket, valamint az ő elvárásaikat figyelni, amik sok esetben technológiai fejlesztéseket is megkövetelnek, illetve magukkal hoznak” – beszél az ügyvezető a PNH sikerének egyik kulcsáról. Martin elárulta, hogy ügyfelei mind piacvezetők a maguk területén, többek között kandalló- és kazángyártó cégek, de emellett nagysebességű vonatok önvezető működtetésére szolgáló berendezések és földmunkagépek alkatrészei is kerülnek ki a vasvári üzemből. A legkisebb tárgy, ami az üzemben készül, pogácsa méretű, míg a legnagyobb három tonna súlyú. Ezeken felül a PNH-ban egy európai védjegybejegyzett terméket is kifejlesztettek, ami jelenleg az értékesítési fázisban van.
A cég jelenleg körülbelül 650 embert foglalkoztat, ha azokat a külsős beszállító partnereket is ide számoljuk, akik közül néhányan kizárólag a PNH-nak dolgoznak. A vállalat ráadásul újabb fontos fejlődési lépcsőfokok előtt áll: „A közeljövőben nemcsak a gyártási darabszámot növeljük, de a telephelyünket is bővítjük, Vasvár mellett pedig Szombathelyen is elkezdünk üzemet építeni, ahol hegesztési és felületmegmunkálási folyamatokat végzünk majd. A vasvári üzemben jelenleg vágási, hajlítási, hegesztési, felületkezelési és összeszerelési folyamatokat végzünk, emellett pedig Székesfehérvár irányába tervezünk terjeszkedni” – mesél Martin Mitterhumer a tervekről.
És hogy mi a titok? Az ügyvezető szerint elsősorban a hozzáállás. „Mindig pozitívan fogadtam a kihívásokat, a céges kultúrát pedig igyekeztem családiasra felépíteni: fontosnak tartom, hogy a menedzserek is barátságosan viszonyuljanak a munkatársaikhoz. Világos követelményeket kell támasztani, de barátságos módon. Mindig lesznek nehézségek, de fontos az, hogyan állunk hozzá ezekhez és hogyan kommunikáljuk őket. Mindennek az alapja a pozitív szemlélet, hiszen ha nem így állunk hozzá, akkor garantáltan semmi nem fog működni. A kihívások pedig folyamatosak, hiszen mi magunk is látjuk, hogy mennyire gyorsan nőnek a létfenntartási költségek. Ezért döntöttünk egy támogatási csomag bevezetése mellett, amelyet személyenként havi bruttó 150 ezer forintban maximalizáltunk, és amelyet március végén az aktuális helyzet tükrében újraértékelünk” – teszi hozzá az ügyvezető.
Még a rendkívül dinamikusan növekvő cég esetében is fontos tudatosan kitűzni a következő célokat. Ez a PNH esetében sincs másképp: „A célunk az, hogy még jobbak legyünk abban, amit csinálunk – vallja Martin Mitterhumer. Ebben a szektorban nincs válság, sőt: elképesztő a növekedés. Ez egy remek helyzet, ugyanakkor komoly kihívást is jelent stabilizálni magunkat ezen körülmények között. Bármennyire is növekszik a cég, rendkívül fontos számomra, hogy az a családi hangulat, ami a kezdetektől fogva jellemzi, továbbra is megmaradjon.” (X)
Október elején két napra bevettük a budapesti Corinthiát. Telt házzal futott az első Forbes Money Summit befektetési stratégiákkal, személyes pénzügyekkel, piaci gurukkal. Összefoglalóink a Forbes.hu-ról.
BMW Group Magyarország
2022 November Támogatói tartalom BMW Group Magyarország
Nick Knight korunk egyik legnagyobb hatású és legvizionáriusabb fotóművészeként következetesen feszegeti műfaja határait. Nem véletlen, hogy az új BMW i7 bevezetése során őt kérte fel a BMW Group arra, hogy a Forwardizmus koncepcióját közvetítve olyan képeket készítsen, melyeken tükröződik az öröm, hogy láthatjuk és megtapasztalhatjuk a jövőt, még mielőtt az valóra válna. Knight úr, egyszer […]
Niko Romito csendesen éldegél egy kolostorban – kezdődhetne a történet, de ez a kolostor mára már a világ egyik legjobb étterme, Romito pedig egy három Michelin-csillagos séf.