Benito Antonio Martínez Ocasio, avagy Bad Bunny profin pörgette fel magát a zenei streamingen és a közösségi médiában, így vált a világ egyik leghíresebb előadójává. Erre a befolyására épít most birodalmat a szórakoztatóipartól a
divaton át a sportig. Az amerikai Forbes cikke.
Írta: María Gracia Santillana Linares // Fordította: Vaszkó Iván
Október 12-e van. Éjfél előtt fél órával csurig megtelt Puerto Rico legnagyobb fedett arénája, a San Juan-i José Miguel Agrelot csarnok. Bad Bunnyt legalább tizenhatezer elkötelezett rajongója várja izgatottan, hogy elsőként hallják városi hősük vadiúj albumát. Nem élőben, hanem lemezhallgató bulin, és senki se tudja, mire számítson.
Bad Bunny korábbi négy albumán is műfaji határokat feszegetett a hiphoptól a reggaetonon, a latin popon és a Puerto Ricó-i trapon át a mexikói countryzenéig. Ugyanilyen sokszínű tömeg várja az esti lemezpremiert, százak viselnek fehér pólót és kék baseballsapkát, pont, mint Bad Bunny a friss sláger, az Un Preview klipjében, Mások cowboykalapban jöttek a Where She Goes című dal miatt, sokan szimplán nyuszifüllel. Nem nehéz kitalálni, miért.
A Pikaia Lodge azt is kárpótolja, aki valami fura okból nem akarna csatangolni
a Galápagos-szigeteken.
Muszáj egy rémes viccel kezdenem: egy cápa, egy polip, egy tengeri teknős és egy oroszlánfóka lubickol az öbölben, majd beúszik egy Jókuti. Melyikük hal meg előbb? A telefon! Na, így nem lettek csodálatos videóim a festői Bartalomé-sziget veszélyestől cukiig besorolható lakóiról és a hajó mellé szegődő negyven–ötven delfinről, de azért az élmény a lényeg, abból pedig elég sok akad a világnak ezen a tájékán, nem csoda, hogy Charles Darwin is igencsak megihletődött a helyszínen.
Az elképesztően gazdag élővilág megszokhatatlan különlegessége, hogy itt az állatok annyira békén vannak hagyva, hogy gyakorlatilag teljes bizalommal viseltetnek az ember iránt, fel sem merül bennük, hogy bármiféle atrocitás érheti őket. Az emberen kívül a többi ragadozó pedig egyszerűen sohasem jutott el ezekre a vulkanikus eredetű szigetekre, így itt tényleg életbiztosítás állatnak lenni. Egészen közelről is megcsodálhatók, nincs meg bennük az ösztönös félelem.
Akadnak azért baklövések is. A múltban például majdnem az óriásteknősök teljes kihalását okozták az ember által betelepített, majd ragadozó híján a végtelenségig szaporodó kecskék, ugyanis felfalták a teknősök táplálékát is. Ezen mára sikerült úrrá lenni, így a legnagyobb luxust ígérő Galápagos-szigeteki hotel, a Pikaia Lodge alatti völgyben is rengeteg hatalmas teknősre lehet bukkanni sétálgatás közben.
Persze errefelé nem egy hotelben szeretné az ember az idejét tölteni, de az itteni zavartalan kilátás a dús növényzettel borított egykori vulkáni kráter széléről, és a villámgyorsan változó időjárás mégis zavartalan természeti élményt kínál. Tökéletes feltöltődés két komolyabb kirándulás, búvárkodás vagy más tengeri kaland között.
Ráadásul a gasztronómiai kínálat is remek, a szálloda – találó módon Evolúció névre hallgató – étterme különösen a tradicionális ecuadori ételekben nagyon erős. Ilyen például a helyi „pörkölt”, a cazuela (zöld főzőbanánnal, tenger gyümölcseivel), de a ceviche lokális változata is kiváló. Aki még szellemi táplálékkal is töltődne, a könyvtárszobában gyönyörű környezetben ismerkedhet Darwin elméletével.
Itt keresd! Pikaia Lodge Barrio El Camote Santa Cruz, Galápagos, Ecuador Szobaárak: 350 000 forinttól felfelé
Amikor a 2200-as években történészek az előző előtti évszázad eseményeit kutatják a szerverek mélyén fennmaradt Tiktok-videókban, Insta-posztokban, online cikkekben és videókban (gondolom, a mesterséges intelligencia, vagy ki tudja, milyen emberfeletti segítségével), lesz majd egy kreatív, fiatal kutató, aki véletlenül rábukkan a 2010-es évektől kiadott Forbes magazinokra, és felcsillan a szeme. Új téma! A korszakról kialakult általános képpel szemben egy virágzó, sokszínű […]
Az újlipótvárosi lakópark arany fokozatú minősítést szerzett a nemzetközi iparági sztenderdnek számító LEED energetikai tanúsítvány rendszerében. Rendkívül ritkának számít, hogy az alapvetően irodaházak építészeti-műszaki megoldásait elismerő rendszerben lakópark is megszerezze az arany minősítést. Az Egyesült Államokból származó LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) a világon a legáltalánosabban használt zöld épület minősítési rendszer, amely a […]
Legalább négymilliárd ember járulhat idén szavazóurnához, ez a demokrácia történetének legfontosabb évévé teszi 2024-et. Erre a tíz választásra érdemes odafigyelni – a magyar önkormányzatin túl.
„Szóval valaki mindig felhívott?” – szögezem a kérdést az interjú egy pontján Gáspár Máténak. Merthogy újításokat hozó csendes háttérmunkájára sokan felfigyeltek az elmúlt három évtizedben, és előbb-utóbb valaki újból és újból felkérte a kultúra különböző területein vezetőnek. Például Schilling Árpád a Krétakörhöz, Fischer Iván a Fesztiválzenekarhoz, vagy legutóbb Mácsai Pál, hogy legyen az Örkény Színház új igazgatója. Közben dolgozott Soros-intézményben, az SZFE-n, meg a fővárosnak is – amennyire lehet, politikamentesen, menedzserként.
Álmodsz, lépsz, kockáztatsz, és még be is jön. Egyszóval selfmade vagy. 33 példamutató nő, akik nem egyszer egy kis faluból indulva meghódítottak egy világot.
Új korszak kezdődött Magyarország piacvezető gyógyszerkereskedelmi cégénél.Az alapításának 75. évfordulóját idén ünneplő Hungaropharma Zrt. 2024 januárjától regnáló vezérigazgatójával, Füzesi Judittal beszélgetünk a vállalat jelenéről, jövőjéről. A Hungaropharma Zrt. Magyarország 50 legnagyobb árbevételű vállalatának egyike, mégis viszonylag keveset hall róla az átlagolvasó. Füzesi Judit: Igen, ez így van. A Hungaropharma, mint a legnagyobb, nemzeti gyógyszer-nagykereskedő az […]